Ayanna nie obcina paznokci od 20 lat. Spróbujcie zgadnąć, ile czasu zajmuje jej manicure (To się nie mieści w głowie!)

Ich właścicielka właśnie została uznana za właścicielkę najdłuższych paznokci na świecie.
Ayanna nie obcina paznokci od 20 lat. Spróbujcie zgadnąć, ile czasu zajmuje jej manicure (To się nie mieści w głowie!)
źródło: YouTube / Guinness World Records
14.09.2017

Długie paznokcie u kobiety mogą wyglądać bardzo atrakcyjnie. Pod warunkiem, że nie zaczynają przypominać groźnych szponów. A tym bardziej gęstych pnączy. Dłonie Ayanny Williams ze Stanów Zjednoczonych dosłownie uginają się pod ich ciężarem. I nic w tym dziwnego, bo autorzy „Księgi Rekordów Guinessa” właśnie oficjalnie potwierdzili, że dłuższych paznokci nie ma nikt na świecie.

Amerykanka twierdzi, że zapuszcza je od ponad 20 lat i wcale nie ma zamiaru przestać. Wszystkie razem mają aż 576,4 cm długości. Co ciekawe - nie są równe. Paznokcie na lewej dłoni mierzą razem 326,5 cm, a na prawej - 249,8 cm. Sporo, ale to wcale nie jest rekord wszech czasów.

Ayanna zdobyła tytuł, bo poprzednia rekordzistka, Chris „The Dutchess” Walton, swoje paznokcie obcięła. Mierzyły w sumie 731,4 cm…

Zobacz również: EKSTREMALNY PEDICURE: Tak obcina się paznokcie z zaawansowaną grzybicą (Ten film to hit!)

 

Ayanna Williams

źródło: YouTube / Guinness World Records

Czy nowa rekordzistka ma zamiar kiedykolwiek się ich pozbyć? Na to pytanie odpowiada jednoznacznie: „Są nieodłączną częścią mnie, więc zostaną na swoim miejscu!”. Co oczywiście nie oznacza, że ekstremalny manicure nie sprawia żadnych kłopotów. Pomalowanie wszystkich paznokci trwa w sumie nawet 20 godzin i wymaga 2 butelek lakieru.

Wykonanie każdej czynności zajmuje mi więcej czasu niż wtedy, kiedy nie miałam tak długich paznokci - wyznaje. I przyznaje się do tego, że z troski o swój największy skarb unika mycia naczyń, a w czasie snu szpony spoczywają na poduszkach przeznaczonych tylko dla nich.

Czym zajmuje się zawodowo? Nie mogło być inaczej - Ayanna jest manikiurzystką.

Zobacz również: Jak wyglądają bardzo długie paznokcie BEZ LAKIERU? Mało apetyczny widok...

Ayanna Williams

źródło: YouTube / Guinness World Records

Najdłuższym paznokciem naszej bohaterki jest ten wyrastający z lewego kciuka. Tylko on mierzy aż 68 cm. Jak informuje „Księga Rekordów Guinessa”, to więcej niż ma wzrostu najniższy człowiek na świecie (Chandra Bahadur Dangi mierzy zaledwie 54,6 cm).

Co ciekawe, to nie kobieta jest właścicielką najdłuższych paznokci na świecie. Ten tytuł wciąż należy do mężczyzny. Shridhar Chillal z Indii zaprzestał ich obcinania w 1952 roku i w sumie mierzą już ponad 9 metrów.

Tylko czy na pewno jest się czym chwalić?

Zobacz również: Mężczyzna nie obcina paznokci od... 62 lat!

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 4.25 / 5
gość (Ocena: 2) 15.09.2017 16:56
Mam lepsze pytanie: ?Jak sobie podciera dupę ??
odpowiedz
Fuj (Ocena: 5) 15.09.2017 14:17
To jest obrzydliwe po prostu. Nic w tym pięknego. Ciekawe jak wykonuje najprostsze czynności w domu i przy sobie. Tragedia. Widać po niej, ze zbyt dużo się rusza co pewnie te pazury jej uniemożliwiają. Jakby je ścięła, wzięła sobie iqgreen to by kobieta po 20 latach odżyła. Nie ma się czym chwalić. To jest naprawdę mega obrzydliwe.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.09.2017 23:30
Blee, nie rozumiem jak komukolwiek mogą podobać się takie pazury... Może i jest dzięki temu sławna, ale ma bardzo utrudnione życie, jak ona się ubiera, podciera, myje, gotuje itd.?? Sam pierścionek pewnie zakłada na palca kilka minut. :D Tylko jednego tej kobiecie zazdroszcze, ma bardzo wytrzymałe paznokcie, moje łamią się nawet, gdy są dosyć krótkie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.09.2017 14:53
WYYPIERDALAJ!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie