Paznokcie świąteczne: Idealny manicure na Boże Narodzenie

Nie masz pomysłu na świąteczny manicure? Podpowiadamy, jak go wykonać!
Paznokcie świąteczne: Idealny manicure na Boże Narodzenie
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/nails_bybeth/)
24.12.2016

Na pewno masz już wybraną stylizację na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, ale nie możesz zapomnieć o innych szczegółach. Ogromne znaczenie ma także fryzura, makijaż i paznokcie. Zwłaszcza tym ostatnim powinnaś poświęcić uwagę. To niby tylko detal, ale zawsze zwraca uwagę innych osób. Poza tym dłonie są wizytówką kobiety. Paznokcie muszą być wyczyszczone i zadbane. Oprócz tego wskazane jest nadanie im bardziej charakterystycznego, świątecznego wyglądu. Salony kosmetyczne prześcigają się w ofertach manicure, a w okresie zimowym proponują tematykę bożonarodzeniową. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz wybrać się do profesjonalnego salonu, a bardzo chciałabyś zrobić sobie świąteczny manicure, przygotowałyśmy poradnik, jak można pomalować je samodzielnie. Niewykluczone również, że po przeczytaniu wskazówek, zrezygnujesz z wizyty i sama spróbujesz stawić czoła wyzwaniu.

Prezentujemy, jak krok po kroku wykonać świąteczny manicure. Czego będziesz potrzebować? Wystarczy zaopatrzyć się w lakiery o następujących kolorach: czerwony, biały, złoty i przezroczysty z brokatowymi drobinkami. Pomocny okaże się także rapidograf – pisak kreślarski o precyzyjnej końcówce, która pozwala na wykonywanie różnych wzorków na paznokciach. Jest on wyposażony w zbiornik. Można do niego wlać tusz o wybranym kolorze, a wtedy żaden wzór nie będzie Ci straszny. Grubość końcówki wybierz w zależności od tego, jak cienką bądź grubą kreskę preferujesz. Jeżeli nie masz rapidografu, posłuż się cieniutkim pędzelkiem albo wykałaczką.

Od czego zaczynamy?

Zobacz także: MODA MĘSKIM OKIEM: Czego nie ubierać na Wigilię, żeby nie przestraszyć rodziny?

świąteczny mani

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/nails_bybeth/)

Świąteczny manicure krok po kroku

Krok 1

Wyczyść paznokcie, wytnij skórki i nadaj płytkom pożądany kształt za pomocą pilnika. Następnie pomaluj palce serdeczne na biało – nałóż kilka warstw, a resztę na czerwono. Kolejnym krokiem będzie pomalowanie środkowych palców brokatowym lakierem. Odczekaj aż dobrze wyschną, zanim przejdziesz do malowania wzorków.

świąteczny mani

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/nails_bybeth/)

Krok 2

Do tej pory wszystko wydaje się proste, ale wzorek to bardziej skomplikowana sprawa, zwłaszcza gdy nie mamy wprawy. Dlatego wybrałyśmy motyw, który powinien dobrze wyjść nawet początkującym. Za pomocą kropek z czerwonego lakieru (mniejszych i większych) namaluj choinkę. Zrób to w ten sposób, żeby dół drzewka zaczynał się od brzegów paznokci, a nie nasady. Na czubku namaluj prowizoryczną gwiazdę złotym lakierem. Gotowe!

Jeżeli nie podoba Ci się motyw choinki, podpowiadamy, jakie inne świąteczne wzorki można namalować.

Zobacz także: Niebanalne inspiracje na świąteczny makijaż! (Olśnij wszystkich w wigilijny wieczór)

 

 

świąteczny mani

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/nails_bybeth/)

Świąteczne wzorki na paznokcie

Śnieżynki – najpierw namaluj trzy długie, przecinające się kreski. Następnie przy końcówce każdej z nich dorysuj cienkim pędzelkiem dwie skośne kreski (odchodzące od boków dłuższej kreski). Następnie przy środkowej części trzech dłuższych linii (co druga) namaluj takie same krótkie kreski, jak przy brzegach.

Bałwan – przy brzegu jednego z paznokci (najlepiej u serdecznego palca) namaluj większą kulkę za pomocą białego lakieru, a tuż nad nią mniejszą. Cienkim pędzelkiem zrób mu szalik (wystarczy cienka, brązowa kreska oddzielająca dwie białe kule i druga, biegnąca od niej prostopadle). Potem pomarańczowym lakierem namaluj prowizoryczny marchewkowy nos, a czarnym łapki i oczy.

Czapki mikołaja – będą Ci potrzebne kawałki papieru samoprzylepnego. Naklej je na paznokcie w taki sposób, aby powstała trójkątna przestrzeń (na wzór czapki), którą potem pokryjesz lakierem. Czubek każdej czapki powinien znajdować się tuż przy nasadzie paznokcia. Potem pomaluj czerwonym lakierem niezakryte części płytek. Po wyschnięciu zerwij papier i zrób na czubkach trójkątów białą kropkę imitującą pompon. Białymi kropkami pokryj także linie przy brzegach paznokci.

świąteczny mani

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/nails_bybeth/)

Świąteczne naklejki na paznokcie

Naklejki są świetnym pomysłem dla dziewczyn, które nie lubią zajmować się paznokciami lub nie mają żadnych zdolności do wykonywania wzorków. Jakie motywy sprawdzą się najlepiej?

- mikołaje
- renifery
- choinki
- gwiazdki
- śnieżynki

Naklejki dopasowują się do kształtu paznokci i są wytrzymałe, dlatego nie musisz obawiać się wykonywania codziennych obowiązków. Jeżeli zdecydujesz się na naklejki, wyczyść płytki i odtłuść je. Następnie wybierz naklejkę najbardziej odpowiadającą wielkości paznokcia, oderwij folię i przytwierdź. Wystające brzegi możesz spiłować, a całą powierzchnię wygładzić specjalnym radełkiem.

Zobacz także: Kochamy Boże Narodzenie! Najpiękniejsze witryny sklepowe w Londynie!

 

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo