Malowanie paznokci: Czego nie jesteś świadoma i o czym zapominasz?

Te zasady dotyczące malowania paznokci MUSISZ poznać!
Malowanie paznokci: Czego nie jesteś świadoma i o czym zapominasz?
Fot. Thinkstock
21.06.2016

Kobietę poznaje się po dłoniach. Ładne, zadbane paznokcie od razu nasuwają skojarzenie, że ich właścicielka jest osobą, która wie, co to pielęgnacja. I na odwrót. Ręce z przybrudzonymi paznokciami o nierównych końcach od razu wywołują niezbyt pochlebne myśli.

Większość kobiet decyduje się na malowanie swoich paznokci. Pod względem kolorów, wzorów itp. panuje dowolność. Ważniejsze są zasady, do których każda dziewczyna powinna przywiązywać uwagę, jeśli zależy jej na ładnych dłoniach.

O czym lepiej pamiętać podczas malowania paznokci? Mało która kobieta zwraca uwagę na te szczegóły, ale są bardzo istotne.

Używaj lakieru bazowego

Lakier bazowy jest niezbędny, ponieważ dzięki niemu paznokcie przez dłuższy czas zachowają swoją barwę.

Zobacz także: Czy da się wybielić paznokcie za pomocą pasty do zębów? (Zdjęcia PRZED i PO)

malowanie paznokci

Fot. Thinkstock

Znajdź odpowiedni biały kolor

Jeżeli chcesz pomalować paznokcie na biały kolor, musisz zrobić rozważne zakupy. W tym przypadku ważna jest odpowiednia gęstość i kremowa konsystencja lakieru. Przed zakupem wytrzyj o wewnętrzny brzeg szczoteczkę zamoczoną w lakierze – w ten sposób sprawdzisz jakość. Przezroczysta, rzadka konsystencja dyskwalifikuje produkt. Nie łudź się, że nałożysz kilka warstw i będzie po problemie.

Zobacz także: Aquarium Nails, czyli paznokcie z PŁYNNYM wnętrzem. Hit czy kit?

malowanie paznokci

Fot. Thinkstock

Używaj olejku do skórek na paznokcie

Kobiety często zapominają, że o wyglądzie paznokci decydują także skórki. Nie chodzi tylko o ich wycięcie, ale także odpowiednie nawilżenie. Po aplikacji lakieru na paznokcie skrupulatnie rozprowadź olejek do skórek. Kiedy lakier wyschnie, przeciągnij warstwę olejku także na płytki – dzięki temu ich powierzchnia będzie mniej podatna na uszczerbienia.

malowanie paznokci

Fot. Thinkstock

Aplikuj cienkie warstwy lakieru

W pośpiechu niektórym zdarza się aplikować grubsze warstwy lakieru. Niestety efekt będzie odwrotny – lakier nigdy nie wyschnie. Nakładaj trzy cienkie warstwy zamiast jednej czy dwóch grubszych. W ten sposób, wbrew pozorom oszczędzisz czas. Dodatkowym chwytem przyspieszającym schnięcie paznokci jest zamoczenie na chwilę palców w zimnej wodzie.

malowanie paznokci

Fot. Thinkstock

Przechowuj lakier w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu

Istotne jest także miejsce przechowywania lakierów do paznokci. Należy unikać ciepłych schowków z dostępem do światła. Te czynniki mogą spowodować, że lakier zmieni konsystencję oraz barwę. Jeżeli nie masz pomysłu na to, gdzie przechowywać lakier, dobrym miejscem jest po prostu lodówka.

malowanie paznokci

Fot. Thinkstock

Wykorzystaj szczoteczkę od błyszczyka 

Dobrym pomysłem jest zmiana przeznaczenia szczoteczki od błyszczyka do ust. To doskonałe narzędzie, które pozwoli wyrównać koloryt brzegów paznokcia. Trudno jest bezbłędnie pomalować paznokcie. Prawie zawsze lakier `wychodzi` poza ich brzegi. Aby pozbyć się tych nieestetycznych plam, można zamoczyć wyczyszczoną szczoteczkę w zmywaczu i wyczyścić skórki.

malowanie paznokci

Fot. Thinkstock

Nie potrząsaj lakierem do paznokci

Czasami u kobiet można zauważyć tendencję do potrząsania lakierem. Być może robią to z obawy, że konsystencja zaczyna gęstnieć i przywierać do ścianek opakowania. Potrząsanie jest jednak błędem. Najlepiej trzymać lakier w pionowej pozycji. To pozwoli uniknąć tworzenia się bąbelków w lakierze albo na paznokciach.

malowanie paznokci

Fot. Thinkstock

Trzymaj się z dala od gorącej wody

Przed chwilą pomalowałaś paznokcie, ale chcesz umyć naczynia lub wziąć prysznic? Nic nie stoi na przeszkodzie, dopóki nie użyjesz gorącej wody, która jest wrogiem nr 1. pomalowanych paznokci. Powoduje rozszerzanie łożysk paznokciowych. Następnie dochodzi do pęknięć warstwy lakieru.

Zobacz także: Perfekcyjny pedicure rodem z salonu - jak zrobić taki sam w... domu?

Źródło: marieclaire.com

 

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
krzaczek (Ocena: 5) 21.06.2016 20:39
dla mnie też golden rose, nie tylko biały ale w ogóle - jakość najlepsza. i na topdrogeria.pl kosztuje aż....4,50. jak dla mnie loreale maxfactory po 40zł to przy tym jakiś śmiech na sali...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2016 12:41
Biały lakier najlepszy z Golden Rose. A skórki można wyczyścić równie dobrze patyczkiem kosmetycznym lub jakimkolwiek pędzelkiem który jest mały i ścięty. Najlepiej zainwestować w specjalny do paznokci, koszt max 5 zł
odpowiedz

Polecane dla Ciebie