Idealne paznokcie na wyciągnięcie ręki. 4 triki na dłuższe i szczuplejsze palce!

Odpowiedni manicure może zmienić kształt twoich dłoni. Poznaj sekrety profesjonalistek.
Idealne paznokcie na wyciągnięcie ręki. 4 triki na dłuższe i szczuplejsze palce!
fot. Thinkstock
18.01.2016

Czyste i zadbane paznokcie to dopiero połowa sukcesu. Nie wystarczy ich skrócenie i pomalowanie ulubionym lakierem. Warto wiedzieć, jak ich kształt i długość wpływają na nasz wizerunek. Kolor, wzorki i wykończenie to sprawy drugorzędne, jeśli zapominasz o podstawach. Tajemnica idealnych paznokci tkwi przede wszystkim w ich proporcjach.

Jak długie powinny być? W jaki sposób je malować? Jaki kształt jest najlepszy? Co pomoże ci wyszczuplić palce i dłonie? Poznaj triki na piękne paznokcie, które zna każda profesjonalistka. Manicure doskonały jest w twoim zasięgu. Oto 4 proste zasady, które gwarantują wizerunkowy sukces.

Malowanie paznokci jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne!

 

jak malować paznokcie

fot. Thinkstock

PAZNOKCIE POWINNY BYĆ DŁUŻSZE, NIŻ SZERSZE

 

Jeśli płytka paznokcia jest stosunkowo szeroka, nigdy nie powinnaś ich za bardzo skracać. Kwadratowy manicure (a tym bardziej kształt prostokąta w poziomie) zaburza proporcje twoich dłoni. Palce wydają się szersze i krótsze. Paznokieć powinien mieć kształt prostokąta w pionie, czyli być dłuższy od szerokości płytki. Ten trik wyszczupla palce.

 

jak malować paznokcie

fot. Thinkstock

IM KRÓTSZE I GRUBSZE PALCE, TYM DŁUŻSZE PAZNOKCIE

 

Nie każda damska dłoń wygląda perfekcyjnie, ale to nie oznacza, że nie można nic z tym zrobić. Jeśli jesteś właścicielką stosunkowo dużych dłoni z krótkimi i pękatymi palcami, powinnaś postawić na dłuższe paznokcie. W ten sposób dłoń będzie wyglądała na smuklejszą i zgrabniejszą. Krótkie paznokcie wyłącznie spotęgują negatywny efekt.

 

jak malować paznokcie

fot. Thinkstock

PAZNOKCIE NIE MOGĄ BYĆ SZERSZE NA KOŃCACH

 

Stylistki paznokci przestrzegają przez paznokciami w kształcie odwróconego trójkąta – wąskie u nasady i rozszerzające się ku górze. Kształt płytki powinien być dokładnie odwrotny – szeroki u nasady i zwężony na końcu. Dzięki temu palce dłoni wydają się dłuższe i szczuplejsze.

 

jak malować paznokcie

fot. Thinkstock

NIE MALUJ CAŁEJ PŁYTKI PAZNOKCIA

 

Ta metoda jest prosta i niezwykle skuteczna. Manikiurzystki przekonują, że paznokcie najlepiej prezentują się wtedy, kiedy lakier nie pokrywa całej powierzchni płytki. Pozostaw wolną przestrzeń po bokach. W ten sposób palce wydają się dłuższe i zgrabniejsze, niż są w rzeczywistości. Dzięki tym czterem trikom, bez względu na ich prawdziwy kształt, staniesz się właścicielką nie tylko pięknych, ale także smukłych dłoni.

 

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2016 18:48
Fajnie jak kosmetyczka nada ladny ksztalt paznokciom, ja chodze na manikiur do black pearl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.01.2016 01:36
A ja się rozpiszę, jako "fanka paznokci". Po pierwsze - dobry pilniczek. Najlepiej szklany i starać się piłować paznokcie w jednym kierunku. Po drugie - kształt migdała. Im bardziej opływowy kształt, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że po bokach porobią się zadziory, a to już prosta ścieżka do utraty zapuszczonego paznokcia. Po trzecie - dobra polerka. Polerujemy nie tylko samą płytkę, ale także jej krawędzie. Nie dość, że zmniejsza szansę na zadziory, to dodatkowo świetnie wpływa na trwałość lakieru. Po czwarte - dobry utwardzacz. Stosujemy go bezpośrednio na płytkę, zawsze zanim pomalujemy paznokcie na właściwy kolor. W celach ochronnych pamiętajmy też o wszelakiej maści rękawiczkach, zwłaszcza jeżeli dużo babrzemy się w detergentach. Po czwarte - krem do rąk. Jakikolwiek, jaki lubimy, byleby pamiętać o używaniu go. Po piąte - beżowy/cielisty lakier do paznokci. Niesamowicie wydłuża i wysmukla palce, na podobnej zasadzie, jak szpilki w kolorze nude wydłużają i wysmuklają nogi. Dodatkowo pasuje do wszystkiego, a nawet jeżeli nam odpryśnie, to nie rzuca się w oczy i możemy resztę dnia spędzić bez uczucia, że nasze dłonie wyglądają niechlujnie. Po szóste - dieta i/lub suplementacja. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, to wzbogacić dietę o witaminy z grupy B, oraz o Cynk. Pomaga tez picie odwaru (UWAGA - odwaru, NIE naparu) ze skrzypu polnego i pokrzywy. Na tym skorzystają nie tylko nasze paznokcie, ale także cera i włosy:). Po kilku tygodniach powinnyście zdziwić, jakie piękne macie paznokcie;P
odpowiedz
Ania (Ocena: 5) 18.01.2016 15:46
Już niedługo sama będę umiała takie zrobić. Od października chodzę na stylizację paznokci do Progresu, mam świetną nauczycielkę, robi takie cuda z paznokciami, że byłam w szoku!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo