WYSZYWANY MANICURE: Ona naprawdę przedziurawiła paznokcie!

Do wykonania tej stylizacji potrzebujesz: igły z nitką i... stalowych nerwów.
WYSZYWANY MANICURE: Ona naprawdę przedziurawiła paznokcie!
28.11.2013

Stylizacja paznokci to zazwyczaj bardzo przyjemne zajęcie. Wciąż poszukujemy nowych inspiracji i pomysłów na szałowy manicure. Eksperymentujemy z kolorami, kształtami, teksturą. Już nikogo nie dziwią fantazyjne naklejki, oryginalne połączenia barw, zaostrzone szpony, doklejone ćwieki czy kamyki. Ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia, a ta niektórych ewidentnie ponosi... Blogerka z serwisu xovain.com postanowiła ozdobić paznokcie po swojemu i wyznaczyć nowy trend. Czy się przyjmie? Mamy poważne wątpliwości.

Annie od zawsze lubiła szyć. Fascynowało ją haftowanie, projektowanie ubrań, wyszywanie wzorów. Igła z nitką nigdy nie były jej obce. Niestety, pojawiły się kolejne zajęcia i pasja zeszła na dalszy plan. Przede wszystkim dlatego, że jest ona niezwykle czasochłonna. Wróciła w zupełnie niespotykanej formie. Blogerka zastanawiała się nad tym, jak ozdobić swoje paznokcie i wpadła na diabelski pomysł. To będzie wyszywany manicure.

Do tematu podeszła z głową i nie próbowała na siłę wbijać igły w twarde paznokcie. Najpierw długo moczyła dłonie w ciepłej wodzie, aby płytka paznokcia zmiękła i stała się bardziej elastyczna. Wykonała kilka otworów przy pomocy małej przypinki (to pozwoliło nabijać paznokcie na igłę, a nie odwrotnie). Następnie przewlekła przez nie ciemną nić. Na dwóch paznokciach powstał wzór przeplatanki, a na środkowym pojawiła się nawet mała kokardka.

Autorka pomysłu jest zadowolona z efektu. Sugeruje jednak, że nić na czubkach paznokci warto potraktować lakierem bezbarwnym. Ozdoba będzie połyskująca i bardziej trwała. Jej czytelniczki okazały się zachwycone kreatywnością. A co Wy na to? Zobaczcie wyszywany manicure z bliska...

manicure

fot. xovain.com

Wyszywany manicure: wymocz dłonie w ciepłej wodzie, aby zmiękczyć płytkę paznokcia. Przygotuj igłę i nitkę.

manicure

fot. xovain.com

Wyszywany manicure: wykonaj kilka otworów w paznokciu i przewlecz przez nie nitkę.

manicure

fot. xovain.com

Wyszywany manicure: wzór możesz urozmaicić np. poprzez zawiązanie małej kokardki.

manicure

fot. xovain.com

Oryginalne czy nieestetyczne? Wyszywany manicure nie wszystkim przypadnie do gustu...

Polecane wideo

Komentarze (31)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2014 22:17
beznadzieja, okropne fuj, fuj i jeszcze raz fuj
odpowiedz
Karolinaa (Ocena: 5) 04.02.2014 13:40
Ej, sorry. Rozwiązał mi się paznokieć.
odpowiedz
Aguuu (Ocena: 5) 03.02.2014 16:45
to nie jest ładnie....co z tego że można w ten sposób ozdobić paznokcie skoro poprzekłuwane połamią się...nie wspomnę o zachaczeniu czegoś tą nitką...
odpowiedz
Zachwycona (Ocena: 5) 03.02.2014 11:51
pomysł świetny! podoba mi się. nie jest pracochłonny, a dobry efekt. nie wiem, za co te negatywne komentarze w stronę pomysłowczyni.
odpowiedz
gosc (Ocena: 5) 02.02.2014 23:08
to jest wizja artystyczna a nie wyjsciowy manicure
odpowiedz

Polecane dla Ciebie