7 sposobów na zdrowe i piękne PAZNOKCIE (Proste i bardzo skuteczne!)

Paznokcie są naszą wizytówką. Warto poświęcić im trochę czasu, aby przykuwały uwagę swoim pięknem i schludnym wyglądem.
7 sposobów na zdrowe i piękne PAZNOKCIE (Proste i bardzo skuteczne!)
30.09.2013

Będąc panią domu ciężko utrzymać paznokcie w idealnym stanie. W końcu, wraz z naszymi dłońmi, biorą one udział w większości prac domowych, które skutecznie niszczą wszelkie starania o ich estetyczny wygląd. Tym bardziej irytująca bywa presja społeczeństwa, która wręcz zobowiązuje kobiety do nienagannego manikiuru zawsze i wszędzie. Czasem aż chce się krzyczeć, widząc zdjęcia wymyślnie ozdobionych pazurków.Marzymy o takich, ale czy przy zajmowaniu się domem to w ogóle możliwe?

Okazuje się, że są pewne sposoby na to, by utrzymać nasze paznokcie w doskonałej kondycji. Wystarczy trzymać się określonych zasad, a po jakimś czasie nie będziemy chować dłoni w kieszenie podczas każdego wyjścia z domu.

Oto 7 rad na temat pielęgnacji paznokci, które pozwolą ci na utrzymywanie ich w doskonałym stanie!

7. BĄDŹ DELIKATNA

Pamiętaj, że twoje paznokcie nie są zrobione z tytanu! Dlatego nie otwieraj nimi puszek, nie podważaj baterii w pilocie i w ogóle nie rób nimi żadnych rzeczy, którymi możesz je zniszczyć, zadrapać czy połamać. W przeciwnym wypadku dbanie o nie może stać się syzyfową pracą.

Jak widzicie, zadbane i mocne paznokcie są... na wyciągnięcie ręki!

SZ

3. UŻYWAJ LAKIERÓW DO PAZNOKCI

Powłoka z lakieru jest swoistą barierą ochronną przed uszkodzeniami. Dzięki niej paznokcie spokojnie się regenerują i zdrowo rosną. Jeśli niespecjalnie podobają ci się kolorowe lakiery, używaj tego bezbarwnego. Przy okazji zapach i smak pomalowanych paznokci odstraszy cię od ich obgryzania, jeśli masz z tym problem.

4. UWAŻAJ NA ZMYWACZ

Większość zmywaczy do paznokci zawiera aceton, który może zniszczyć lub uszkodzić paznokcie - bardzo je wysusza, przez co istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia łamliwości. Zatem kupując zmywacz dokładnie sprawdzaj jego skład i staraj się wybierać te bez acetonu. Jeśli jednak nie uda ci się takowego znaleźć postaraj się ograniczyć używanie go do jednego razu w tygodniu.

5. NAWILŻAJ

Łożysko paznokci zbudowane jest z keratyny (podobnie jak cebulki włosów) i dlatego potrzebują one nawilżenia. Dlatego wcieraj w dłonie i paznokcie nawilżający krem, w miarę możliwości po każdym kontakcie z wodą, środkami czyszczącymi, bądź zmywaczem do paznokci.

6. PIŁUJ WŁAŚCIWIE

Są dwie podstawowe zasady piłowania. Pierwsza jest taka, że nigdy nie powinnaś piłować paznokci sposobem `tam i z powrotem`. Mogą tak robić tylko manikiurzystki, które posiadają do tego profesjonalne urządzenia. Robiąc to w domu piłuj zawsze w jednym kierunku. W ten sposób uchronisz paznokcie przed łamaniem się. W myśl drugiej zasady powinnaś natomiast zawsze upewniać się przed piłowaniem czy twoje paznokcie są kompletnie suche. Piłowanie na mokro może doprowadzić do zniszczenia ich, bądź uszkodzenia.

1. NIE OBGRYZAJ!

Wszystkie złe nawyki typu obgryzanie, czy obdzieranie paznokci powinnaś natychmiast porzucić. Na zawsze. To dobry początek pielęgnacji. Nie da się utrzymywać ich w dobrym stanie, jeśli sama będziesz niszczyć ich naturalne zabezpieczenie zawarte w czubkach. Zrób zatem wszystko, by oduczyć się tych brzydkich nawyków. Damie one nie przystoją, a w końcu chcesz nią być, prawda?

2. ZOSTAW SKÓRKI W SPOKOJU

Nie warto zbyt często pozbywać się skórek, gdyż w ten sposób narażamy nasze paznokcie na zakażenie różnymi rodzajami bakterii, a nawet na zachorowanie na grzybicę. Co więcej, nawet spychanie ich może mieć negatywny wpływ na płytkę paznokci. Skórki tworzą bowiem wodoszczelną barierę, która utrzymuje paznokcie w dobrym stanie.

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 5 / 5
Renata (Ocena: 5) 12.09.2016 23:48
Ja mam zdrowe i piękne paznokcie dzięki salonowi Beauty Time w Czerwionka-Leszczyny
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2014 23:52
moje były niezbyt odżywione dlatego miałam z nimi problem. ale odkąd biorę skrzypolen z biotyną, ten problem już mnie nie dotyczy :) paznokcie są mocne, zdrowie i się nie łamią.
zobacz odpowiedzi (1)
Bożena (Ocena: 5) 17.10.2013 11:46
Ja bardzo lubię produkty JOKO - są cudowne :) A poza tym często zaglądam na beautybook.pl/gossipRoom/paznokcie-g. Oni wiedzą co w trawie piszczy jeśli chodzi o stylizację i pielęgnację.
odpowiedz
lauraaa (Ocena: 5) 30.09.2013 23:49
ja zregenerowała paznokcie używając odżywki z Eveline. nie wszystkim ona pasuje, ale u mnie sprawdziła się idealnie. to jedyna odżywka która odbudowała mi paznokcie, w końcu udało mi się zapuścić i cieszyć się mnogością kolorywch lakierów :)
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 30.09.2013 16:33
dobry zmywacz bez acetonu kupisz w biedronce
odpowiedz

Polecane dla Ciebie