Perfekcyjny PEDICURE krok po kroku (Twoje stopy będą wyglądały BOSKO!)

Nie musisz iść do kosmetyczki, by Twój pedicure był olśniewający!
Perfekcyjny PEDICURE krok po kroku (Twoje stopy będą wyglądały BOSKO!)
12.09.2013

Staranny i dobrze wykonany pedicure to wizytówka każdej kobiety. I - co najważniejsze - nie musisz wydawać fortuny u kosmetyczki, żeby zafundować go swoim stopom. Z nami wykonasz go perfekcyjnie w domowym zaciszu.

Oto instrukcja krok po kroku!

Krok 1

Zmywając z paznokci obecny lakier, użyj zmywacza bez acotonu. Dzięki temu Twoja płytka nie będzie przesuszona.

 

 

 

pedicure

Krok 2 

Teraz pora na kąpiel stóp! Namocz je w ciepłej wodzie z dodatkiem aromatycznej soli. Poświęć na tę czynność około 15-20 minut. Zabieg spowoduje, że Twoje stopy będą nawilżone  i gładkie.

Krok 3

Usuń martwy naskórek za pomocą peelingu. Możesz użyć do tego gotowego preparatu lub żelu pod przysznic zmieszanego z cukrem. Jeśli na stopach zauważysz odciski, pozbądź się ich za pomocą pumeksu. Pamiętaj, żeby nigdy nie usuwać odcisków nożyczkami, grozi to infekcją.

Krok 4

Osusz ręcznikiem stopy, zwracając szczególną uwagę na przestrzeń między palcami. Obetnij paznokcie za pomocą cążków. Jeśli chcesz zapobiec wrastaniu paznokci, skracaj je w linii prostej, nie zaokrąglając boków. Następnie spiłuj je w celu osiągnięcia pożądanego kształtu.  Na skórki zaaplikuj preparat zmiękczający, odczekaj kilka minut i odsuń je drewnianym patyczkiem.

pedicure

Krok 5

Wetrzyj w stopy krem nawilżający, odczekaj chwilę i oczyść płytkę paznokcia z nadmiaru kosmetyku (w przeciwnym razie lakier po pomalowaniu szybko odpryśnie). Rozdziel palce przy pomocy separatora do stóp, albo zwiniętych wacików. Nałoż na paznokcie odżywkę lub bazę pod lakier. Czekaj do wyschnięcia.

Krok 6

Po wyschnięciu podkładu, nałóż na paznokcie lakier w ulubionym kolorze. Na koniec, w celu utrwalenia efektu, możesz nałożyć utwardzacz, np. w sprayu.

Warto zapamiętać: Regularny pedicure wzmacnia płytkę paznokcia!

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
XYZ (Ocena: 5) 13.09.2013 14:06
Błagam powiedzcie gdzie można dostać takie buty jak na głównym zdjęciu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.09.2013 12:32
Aha, na pewno regularne malowanie lakierem i zmywanie acetonem wzmacnia płytkę paznokcia.. co za bzdury
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.09.2013 01:59
Utwardzacz w sprayu? chyba autorkę poniosła fantazja :D
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie