Jak malować paznokcie w karnawale?

Tak jak wymieniamy zawartość szaf w zależności od tendencji, tak i przypatrujemy się, co nowego w urodzie piszczy. Tej zimy bardzo wyraźnie wybiło się kilka trendów, które całkowicie i bezpowrotnie zdeklasowały tipsy. Co za szczęście!
Jak malować paznokcie w karnawale?
05.12.2008

Kobiece dłonie i paznokcie to jedne z najważniejszych części ciała, gdy w grę wchodzą zaloty. Mężczyźni, czasem nieświadomie, zwracają na nie uwagę, niekiedy nawet baczniejszą niż na twarz czy włosy. W końcu lśniące, zdrowe i zaróżowione świadczą o dobrej kondycji wybranki i mówią: „patrz na nas, jesteśmy seksowne!”. W tym sezonie wyraźnie zaznaczyło swoją obecność kilka tendencji, ale każdą kieruje nadrzędna zasada - PAZNOKCIE MUSZĄ BYĆ KRÓTKIE!

 • Bajkowo - pastelowe róże, odcienie zieleni i pistacji, jasnożółte, morelowe, jogurtowe. Powinny być matowe i dobrze pokrywać cały paznokieć. Przy takich odcieniach skórki muszą być nieskazitelne, bo każde zaczerwienienie będzie bardziej widoczne. Na pokazie Johna Galliano pojawił się poza tym jasny błękit.
 • Futurystycznie - srebro, czerń i granat to obowiązkowe, wieczorowe trio manikiurowe. Ten trend szczególnie umiłowały sobie gwiazdy show-biznesu, które już od zeszłego roku chętnie pokazują demoniczne pazurki na czerwonych dywanach. Niech podczas zakupów kosmetycznych inspiracją będą dla was barwy lansowane przez Chanel - Black Satin, Blue Satin oraz Kaleidoscope. Zdjęcia lakierów, poniżej.
 • Geometrycznie - mieszanie różnych wyrazistych kolorów i malowanie prostych konstrukcji, np. dwa różnobarwne paski na jednolitym tle, to coś dla kobiet chętnie eksperymentujących z własnym wizerunkiem. Taka pop-artowa tendencja ponoć ma być przebojem zbliżającego się karnawału!
 • Supernaturalnie - naturalność zawsze w cenie, zawsze modna i bezpieczna. Jeśli nie wiesz, co tym razem zrobić z paznokciami, może po prostu postaw na jasny beż albo pastelowy róż w wersji light?

Jak zrobić perfekcyjny manikiur? Kilka cennych wskazówek:

 • Pierwszym krokiem zawsze powinno być opiłowanie i wyrównanie paznokci;
 • Wybieraj pilniczki papierowe, które, w przeciwieństwie do metalowych, nie powodują łamliwości paznokci;
 • Pozwól skórkom się rozmiękczyć w kilkuminutowej kąpieli (woda z mydłem), potem będzie je łatwiej odsunąć drewnianym patyczkiem (zdezynfekuj go spirytusem);
 • Jeśli masz długie i kościste palce, opiłuj paznokcie na kwadratowo;
 • Jeśli masz krótkie i pulchne palce, opiłuj paznokcie na półokrągło, postaraj się wysmuklić ich kształt;
 • Pamiętaj, że paznokcie najlepiej obcina się i piłuje na sucho;
 • Po odsunięciu skórek posmaruj dłonie nawilżającym kremem, a bezpośrednio przed samym malowaniem - odtłuść płytkę paznokcia delikatnym zmywaczem, inaczej lakier źle się rozprowadzi;
 • Jeśli potrzebujesz nałożyć kilka warstw lakieru, przed każdą kolejną sprawdź, czy poprzednia dobrze wyschła - w przeciwnym razie całość będzie schła całe wieki!
 • Schnięcie lakieru można przyspieszyć np. wkładając paznokcie pod strumień zimnej wody, dmuchając na nie zimnym powietrzem z suszarki albo używając specjalnego przyspieszacza w aerozolu;
 • Przed każdym pomalowaniem paznokci dobrze wymieszaj lakier. Jeśli nagle, w ostatniej chwili, zauważysz, że jest zbyt gęsty, aby mógł dobrze się rozprowadzić, zanurz buteleczkę na kilka minut w gorącej wodzie. Konsystencja powinna wrócić do normy.

Polecane wideo

Komentarze (71)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.02.2009 18:03
zajebisty jest ten granatywy kolorek na zdjęciu powyżej;):P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.02.2009 18:02
zajebisty jest ten granatywy kolorek na zdjęciu powyżej;):P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.01.2009 22:20
[quote="Gosc"]Jeśli masz długie i kościste palce, opiłuj paznokcie na kwadratowo; To jest jedna wielka bzdura!!! Panie o kościstych i długicj palcach nie powinny opiłowywać paznokci na kwadrciki!!![/quote] A niby dlaczego nie?? Ja mam dlugie, szczuple palce i wlasnie tak piluje paznokcie i bardzo dobrze to wyglada.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.01.2009 23:39
omg niektóre są okropnie pomalowane ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2008 20:30
nic specjalnego............
odpowiedz

Polecane dla Ciebie