TEST: Antyperspirant - który jest najskuteczniejszy?

Tylko niezawodne kosmetyki zapewnią ci trwałą ochronę przed poceniem. Wypróbowałyśmy 8 antyperspirantów – w sprayu, kulce, kremie. Wybierz swój ulubiony!
TEST: Antyperspirant - który jest najskuteczniejszy?
26.08.2008

Ziaja TinTin (roll-on, 5,50 zł) to delikatny antyperspirant w kulce z solami glinowymi. Nie zostawia śladów na ubraniach, doskonale nawilża i pielęgnuje skórę. Nie uczula i świetnie sprawdza się w każdej, nawet bardzo stresowej sytuacji. Minus za nieporęczne opakowanie.

Ocena: 9/10

Soraya, Antiperspirant Sensitive (roll-on, 8 zł) skutecznie zapewnia 24-godzinną antybakteryjną ochronę. Ma przyjemny, delikatny zapach. Jest wyjątkowo łagodny - nie podrażnia skóry, nawet tuż po depilacji.

Ocena: 9/10

Dove Original (spray, 9 zł) delikatnie nawilża i koi skórę. Jest bardzo trwały, skutecznie zapobiega poceniu i niweluje przykry zapach. Nie polecamy go alergikom, bo czasami piecze skórę, szczególnie po depilacji. Plus za wydajność.

Ocena: 9/10

Rexona, 24 h Intensive (spray, 9,50 zł) szybko się wchłania i długo utrzymuje się na skórze. Skutecznie chroni przed poceniem, nawet w ekstremalnych sytuacjach. Ma neutralny zapach, niekolidujący z perfumami. Niestety, brudzi ubrania.

Ocena: 8/10

Avon, Active, Non-Whitening Antiperspirant Deodorant (roll-on, 14,90 zł) ma ładny, liliowy zapach i na tym, niestety, koniec jego zalet. Kosmetyk strasznie się kruszy, nie chroni przed poceniem i zostawia białe ślady na ubraniu.

Ocena: 2/10

Oriflame, 24 h Active Protection (krem, 14,99 zł) to hipoalergiczny produkt, chroniący przed poceniem 24 godziny na dobę. Bardzo dobrze się rozprowadza i szybko wchłania. Nawilża i pielęgnuje skórę pod pachami, ale zostawia ślady na ubraniu.

Ocena: 8/10

Iwostin Aspiria (roll-on, 17 zł) skutecznie ogranicza wydzielanie potu i niweluje nieprzyjemny zapach. Ma wygodne opakowanie, ułatwiające aplikację. Nie zostawia białych śladów, nawet na bardzo obcisłych bluzkach. Długo się wchłania.

Ocena: 9/10

Vichy, Deodorant Anti-transpirant, Efficacite 24 h (spray, 30 zł) nie podrażnia skóry, szybko się wchłania i niezbyt intensywnie pachnie. Nie brudzi ubrań, ma praktyczny aplikator i jest niezwykle wydajny (3 opakowania na rok).

Ocena: 10/10

Polecane wideo

Komentarze (193)

Ocena: 4.98 / 5
Ola (Ocena: 5) 06.07.2017 12:02
Spoko porównanie. Moim zdaniem sprawa wygląda tak, że Oriflame działa całkiem ok, na poziomie Ziaji i Medispirantu. Ziaja jednak wygrywa ceną z tych 3, bo skuteczność porównywalna!
odpowiedz
Kamilion (Ocena: 4) 25.05.2017 15:31
Lubię takie porównania czytać, szczególnie jak są w nich rzeczy, z których sama korzystałam. Z tych tutaj najskuteczniejszy zdecydowanie Etiaxil, z powodzeniem blokuje pocenie nawet podczas przebywania w ciepłych miejscach. Super środek!
odpowiedz
Anielka (Ocena: 4) 27.04.2017 00:48
Ziaja na mnie w ogóle nie działała. Przerzuciłam się na Medispirant, bo myślałam że to jest coś lepszego, ale działanie ma podobne.. masakra jakaś !
odpowiedz
Kosmatka (Ocena: 5) 28.02.2017 12:49
Fajne porównanie, zawsze mnie ciekawiło od czego zalezy to, ze rozne srodki maja rozna skutecznosc na konkretne osoby? Na mnie na przyklad najlepiej dziala etiaxil z tych tutaj?
odpowiedz
Aneciak (Ocena: 4) 14.02.2017 16:18
Etiaxil i Antidral są na bazie alkoholu co ma znaczenie, dlatego działają znacznie dłużej niż zwykłe antyperspiranty na wodzie. Mnie osobiście znacznie lepiej podszedł ten pierwszy - Etiaxil – wszelkie problemy z potliwością, czy nieprzyjemnym zapachem w ciągu tygodnia znikły !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie