Serum odmładzające z krwi

Na rynku medycyny estetycznej pojawił się nowy, niecodzienny kosmetyk. To w pełni zindywidualizowane serum wytwarzane z krwi pacjenta i - jak zapewniają producenci - prawdziwy „naturalny koktajl młodości” dla skóry.
Serum odmładzające z krwi
24.10.2009

Laboratorium Ticeba od czterech lat prowadzi badania nad wykorzystaniem komórek macierzystych i fibroblastów w regeneracji skóry. Najnowsze prace prowadzone są w kierunku nieinwazyjnego wspomagania skóry „odmłodzonymi” komórkami. Z pobranej od pacjenta próbki krwi buduje się swoiste serum młodości, zawierające wyłącznie naturalne, pochodzące od danego pacjenta polipeptydy i czynniki wzrostu. W formie kremu taki „eliksir młodości” możemy stosować na skórę twarzy, szyi, dekoltu i rąk. 

"Methode Celljeunesse ma niezwykle silne działanie regenerujące i odmładzające skórę. Istotne jest to, że te substancje pochodzenia organicznego, wnikają głęboko w skórę - ich działanie nie jest więc powierzchniowe. Jest to szczególnie widoczne np. przy pielęgnacji głębokich zmarszczek, blizn, czy innych zaawansowanych problemów skórnych.” - powiedział podczas IX Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging dr med. Christopher Ganss z Laboratorium Ticeba w Heidelbergu. - „Preparat stanowi innowacyjną metodę pielęgnacji skóry - zarówno z punktu widzenia Medycyny estetycznej, jak również dermatologii. Krem został rzecz jasna klinicznie przetestowany, wiemy stąd, że jest hipoalergiczny i bezpieczny. Ponieważ pochodzi z krwi własnej, każdy słoiczek tej substancji jest nieco inny i w całości dopasowany do potrzeb „pacjenta”" - podkreślił. 

Jak powstaje serum?

Lekarz Medycyny estetycznej pobiera krew pacjentki i wysyła do specjalistycznego laboratorium w Heidelbergu, gdzie podlega ona procesom mającym wyekstrahować najcenniejsze dla skóry czynniki, namnożyć je i po dodaniu czynników ułatwiających pokonanie bariery skóry, umieścić w kremie. Krem ten nie zawiera żadnych konserwantów ani środków zapachowych, jedynie spersonalizowane składniki wnikające głęboko w skórę i pobudzające ją do regeneracji. 

Medyczny opis procesu

SERUM działa, bazując na dwóch czynnikach aktywnych: biologicznym naturalnym nośniku izolowanym za pomocą opatentowanej technologii z morskiej flory oraz  autologicznych peptydach i czynnikach wzrostu izolowanych z krwi własnej pacjenta. Cały proces zajmuje około 4 tygodni. Taki „eliksir młodości” możemy stosować na skórę twarzy, szyi, dekoltu i rąk przez okres trzech miesięcy. 

Biotechnologia molekularna, wykorzystywana przez Laboratorium TICEBA, pozwala z jednej strony na izolację i namnażanie autologicznych czynników wzrostu, czyli substancji odpowiedzialnych za gojenie się ran i regenerację skóry, z drugiej strony na takie przygotowanie tych substancji za pomocą nanotechnologii, by mogły przeniknąć w głąb skóry. Zaletą tego rozwiązania jest stałe, długotrwałe zasilanie skóry substancjami aktywnymi. 

Wykorzystanie tej wiedzy przez laboratorium w Heidelbergu, które od paru lat zajmuje się  izolacją, namnażaniem i wykorzystaniem komórek macierzystych w regeneracji skóry, dało szerszej grupie pacjentów dostęp do autologicznego produktu spowalniającego procesy naturalnie zachodzące w naszym organizmie i, co jest prawdziwym przełomem w kosmetologii i medycynie estetycznej, pozwala na wprowadzenie aktywnego kompleksu regeneracji w warunkach domowych, bez bólu, siniaków i obrzęków. 

Cel i efekty działania serum

Działanie serum ma na celu poprawę jakości skóry i stymulację procesów regeneracyjnych.  

Efektem stosowania SERUM są m. in: 

 • pobudzenie procesów regeneracji tkanek,
 • stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia,
 • pobudzenie fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu.
 • Stosując SERUM rano i wieczorem przez 3 miesiące, zapewniamy sobie stałą obecność aktywnego kompleksu, a naturalny nośnik o strukturze molekularnej, z jednej strony pozwala na przenikanie substancji aktywnej w głąb skóry, z drugiej nawilża ją i uelastycznia. Skutki jego stosowania widoczne są długo, nawet po zakończeniu terapii.   

  Gdzie produkt jest dostępny?

  Serum można już zamówić w kilku gabinetach na terenie Polski, w tym m. in. w gabinetach Konsylium oraz Grejs (oba mieszczą się na terenie Warszawy). 

  Cena kremu zaczyna się od 7 tys. złotych – pełna opcja kremu do stosowania na skórę twarzy szyi i dekoltu – to koszt rzędu 10 tys. / Średnio na na przygotowanie kremu czeka się od 4-6 tygodni. / Zawartość wystarczy do stosowania na ok. 3 miesiące 

  Serum to absolutna nowość - po raz pierwszy zaprezentowano ją podczas tegorocznego IX Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, który miał miejsce w dniach 26-27 września, w Warszawie.  

  Materiały prasowe, źródło Estemedia.pl

  Zobacz także:

  Jad węża zamiast botoksu?

  Nowoczesna medycyna wykorzystuje rozmaite substancje, by walczyć ze starzeniem się skóry – jad, węża, ludzkie łożyska, spermę byka…

  Dziwne (urodowe) zwyczaje Victorii Beckham

  Gwiazda stosuje masę preparatów, którymi chce zatrzymać czas, między innymi krem ze słowiczych odchodów…

  Polecane wideo

  Komentarze (91)

  Ocena: 5 / 5
  Anonim (Ocena: 5) 05.02.2015 21:30
  Chyba chodzi wam o mezoterapię osoczem bogatopłytkowym. Teraz to bardzo popularny zabieg. Moja znajoma była na nim w Medycynie Młodości. Miała połączoną mezoterapię własnym osoczem z zabiegiem z użyciem nici liftingujących. Nie wierzyłam, że jej się to uda, ale rzeczywiście po tych zabiegach wygląda młodziej o kilka lat
  odpowiedz
  Alka O. (Ocena: 5) 05.02.2015 21:30
  Chyba chodzi Wam o mezoterapię osoczem bogatopłytkowym. Teraz to bardzo popularny zabieg. Moja znajoma była na nim w Medycynie Młodości. Miała połączoną mezoterapię własnym osoczem z zabiegiem z użyciem nici liftingujących. Nie wierzyłam, że jej się to uda, ale rzeczywiście po tych zabiegach wygląda młodziej o kilka lat
  odpowiedz
  Alka O. (Ocena: 5) 05.02.2015 21:27
  Chyba chodzi wam o mezoterapię osoczem bogatopłytkowym. Teraz to bardzo popularny zabieg. Moja znajoma była na nim w klinice Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości. Miała połączoną mezoterapię własnym osoczem z zabiegiem z użyciem nici liftingujących. Nie wierzyłam, że tego dokona, ale faktycznie po tych zabiegach wygląda młodziej o te pięć lat
  odpowiedz
  Anonim (Ocena: 5) 20.06.2012 15:26
  na odmlodzenie proponuje pijawki i cudowna hirudyne ktora pompuja do naszego organizmu, dziala zdrowotnie i odmladzjąco, nastepnie pijawka jest oczyszczana z wyssanej krwi i hirudyny i kladziemy maseczke na twarz, dlonie dziala rewelacyjnie, twarz odmlodzona, zmarszczki wygladzone.Polecam
  odpowiedz
  Anonim (Ocena: 5) 20.05.2012 13:18
  Jeśli Wiesz jak w niekonwencjonalny sposób zadbać o siebie- napisz na [email protected] ! To nie drogi krem i wizyty u kosmetyczki pomagają zachować młodość i urodę ale…. No, właśnie – TY wiesz co? Może sama robisz kosmetyki z niespotykanych składników? Wiesz jak wykorzystać energię? A może czerpiesz z owoców matki natury? Do programu telewizyjnego szukamy WŁAŚNIE CIEBIE ! Zgłoś się i podaj swoje imię i numer telefonu – oddzwonię i wyjaśnię wszystko w rozmowie telefonicznej!
  odpowiedz

  Polecane dla Ciebie