Kolagen nowej generacji

Odbudowuje tkankę chrzęstną, wzmacnia stawy, łagodzi dolegliwości reumatyczne.
Kolagen nowej generacji
09.10.2009

Lekarze są zgodni: najlepszym sposobem na zatrzymanie czasu i opóźnienie starzenia jest aktywność fizyczna. Ma ona ogromny wpływ na jakość oraz długość naszego życia. Regularny wysiłek na siłowni czy basenie może przedłużyć młodość nawet o kilkanaście lat. Zdrowe kości i stawy są niezbędne dla utrzymania mobilności i odpowiedniej jakości życia, niezależnie od wieku. W tej kwestii szczególnie ważna jest chrząstka stawowa – nasz naturalny amortyzator. Czy to w pozycji siedzącej, stojącej czy podczas biegu musi ona sprostać  ogromnym wysiłkom. Zdrowa chrząstka stawowa  wyrównuje obciążenia, umożliwiając płynny, elastyczny ruch. Co się dzieje, gdy nie funkcjonuje ona prawidłowo? Jak nasze ciało reaguje na niedobory kolagenu, głównego spoiwa organizmu człowieka? Pojawiają się wówczas zmarszczki, przebarwienia, suchość skóry, matowienie paznokci i włosów, ale przede wszystkim dochodzi do dysfunkcji w obrębie aparatu ruchu: ubytek tkanki chrzęstnej, sztywność, bóle stawowe, utrata ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, bóle reumatyczne.

Z myślą o wszystkich aktywnych, ale też o osobach starszych, które na długo chcą zatrzymać zdrowie, sprawność fizyczną, piękny wygląd oraz pełnię sił, na rynku pojawił się nowoczesny suplement nowej generacji, kolagen w czystej postaci - 4FLEX.

4FLEX zawiera czyste proteiny bez cholesterolu, tłuszczu, puryn, glutenu, dodatków „E”. Wzmacnia organizm od wewnątrz, odbudowuje stawy, łagodzi dolegliwości reumatyczne, odmładza. Polepsza komfort życia osób starszych, jak również tych, które uprawiają sport wyczynowo bądź rekreacyjnie! Działanie i skuteczność preparatu potwierdzają szczegółowe badania kliniczne. W odróżnieniu od innych medykamentów, 4FLEX, dzięki zawartości czystego, naturalnego kolagenu, skutecznie odbudowuje tkankę chrzęstną, zapewniając stawom sprawne funkcjonowanie. 1 saszetka zawiera zalecaną dzienną dawkę 10 g pełnowartościowego kolagenu (FORTIGEL®). Wskazane jest przyjmowanie preparatu przez okres co najmniej 3 miesięcy.

DZIAŁANIE POTWIERDZONE BADANIAMI KLINICZNYMI

Podczas stosowania 4FLEX, ujawniają się jego dodatkowe właściwości - korzystny wpływ na skórę, włosy i paznokcie.

Sugerowana cena opakowania: 30 saszetek - ok. 129 zł.

Kolagen – białko młodości!

Kolagen jest głównym biopolimerem organizmów żywych. Występuje w kościach, zębach, rogówce oka. Odpowiada za elastyczność skóry, jest bardzo odporny na rozciąganie i dlatego stanowi główny składnik ścięgien. Sprawia, że ciało człowieka jest sprężyste. 

Colla - klej, genno - rodzić (klejogenny w tłumaczeniu z greki). To słowo oddaje funkcję kolagenu będącego białkiem spajającym elementy komórkowe, narządy, umożliwiającym powstanie z pojedynczych komórek tkanek i narządów. Kolagen przez całe życie organizmu pozostaje w stałej wymianie. Najtrwalszy jest w kościach, gdzie wymiana następuje co rok, zaś najmniej trwały w wątrobie, gdzie trwa to ok. miesiąca. Najwięcej produkuje go młody organizm. Po 25. roku życia tempo wytwarzania kolagenu stopniowo jednak spada, komórki wolniej się regenerują i szybciej obumierają. Ten ubytek zaczyna być wyraźnie widoczny ok. 40. roku życia, kiedy istniejący kolagen staje się mniej sprężysty. Z ubytkiem kolagenu wiążą się procesy starzeniowe skóry i powstawanie zmarszczek, ale także ogólne pogorszenie naszego zdrowia oraz aktywności życiowych. Kolagen decyduje bowiem o wytrzymałości i odporności chrząstki, która stawom zapewnia elastyczność oraz amortyzację. Ma ogromny wpływ na ich ruchomość, a co za tym idzie - na naszą sprawność i aktywność fizyczną.

Kolagen stanowi 30% całkowitej masy białka ludzkiego i jest odpowiedzialny za sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie skóry oraz ciągłą odnowę jej komórek. Tworzy struktury, które wzmacniają ścięgna, a także podtrzymują skórę oraz organy wewnętrzne.

Materiały prasowe

Zobacz także:

Schudnij bez głodówki!

Dietetyczne triki, dzięki którym zrzucisz kilogramy bez diety. Wystarczy odrobinę zmodyfikować swój styl życia…

Linia produktów dezodorujących do ciała i stóp. Sprawdź!

Jak przedłużyć trwałość lakieru do paznokci?

Poznaj triki na przedłużenie trwałości lakieru i ciesz się pięknymi paznokciami nawet przez 10 dni!

 

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Aga (Ocena: 5) 31.08.2016 09:30
Hy'allure jeżeli chodzi o skórę i poprawę jej kondycji to nie ma lepszego preparatu na rynku.
odpowiedz
Domi (Ocena: 5) 28.08.2015 10:09
Polecam Collaflex. Podobne działanie, a cena o wiele niższa :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.04.2011 13:20
Jest dobry, tak cena trochę wysoka była jak się pojawił ale na promocjach często można fo znaczenie taniej kupić, w łódzkiej AZG w manufakturze za opakowanie 20 saszetek płaciłam ostatnio 80-parę złotych, a normalnie nawet chodzi po 130-140zl. Trzeba poszukać aby dostać taniej.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2009 11:29
super naprawdę. szczególnie w czasach kiedy większość czasu jednak siedzimy. tylko jeden ogromny minus - strasznie drogie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie