Sekret pięknej cery Koreanek. Od idealnej skóry dzieli Cię tylko 5 kroków

Poczuj się...kiré!
Sekret pięknej cery Koreanek. Od idealnej skóry dzieli Cię tylko 5 kroków
Fot. Unsplash / Instagram.com (https://www.instagram.com/kire_skin/)
29.01.2019

Zaraz kończy się styczeń, a postanowienia noworoczne dziwnym przypadkiem już ugrzęzły w szaroburym, zimowym zapomnieniu? Nic straconego, już za kilka dni Nowy Rok… Chiński! To idealny moment, by obiecać sobie, że w tym roku zacznę czuć się pięknie w swojej skórze i zafunduję jej troskę na jaką zasługuje. Czyli jaką? Cóż, oczywiście zgodną z zasadami koreańskiej (ba, azjatyckiej!) pielęgnacji!

Nowy Rok pod znakiem Świni

Początek roku chińskiego jest ruchomy, ponieważ przypada po pierwszej styczniowej pełni księżyca. W 2019 wypada 4 lub 5 lutego (w zależności od państwa) i zakończy tym samym trwający od 19 lutego 2018 roku Rok Psa i żywiołu Ziemi. 2019 rok ma trwać pod znakiem Świni. Nazwa “Chiński” może być myląca, bo tak naprawdę celebracje trwają wtedy nie tylko w Chinach, ale w całym świecie azjatyckim: Korei, Japonii, Wietnamie, Tybecie, Nepalu oraz Mongolii. Świętuje prawie co trzeci człowiek na planecie! To najważniejsze święto w roku, które tłumnie spędzają całe rodziny i przyjaciele, często podróżując do siebie z bardzo odległych zakątków. Dla całej Azji oznacza to okres ogromnych migracji.

Czerwień = pomyślność i szczęście!

Czemu z okazji Nowego Roku wszystko w Azji spływa czerwienią? Przede wszystkim kolor czerwony symbolizuje szczęście i pomyślność, ale na tym nie koniec! Według legendy co roku straszliwy potwór Nián terroryzował wioski siejąc śmierć i zniszczenie. Tego dnia zjadał wszystkie żywe istoty, które spotkał na swojej drodze, od najmniejszego insekta po bezbronnych mieszkańców. Sytuacja powtarzała się co 365 dni, więc ludzie postanowili, że co roku właśnie tego dnia przygotują ucztę, którą poświęcą swoim przodkom, prosząc o ochronę. Po latach ukrywania się młodzież zbuntowała się. Mieli dość ataków krwiożerczego monstrum, więc podjęli walkę - użyli petard i fajerwerków, by raz na zawsze pozbyć się potwora. Właśnie dlatego dekoracje świąteczne są zwykle jaskrawe i wściekle czerwone, a z okazji Nowego Roku Azjaci inwestują duże sumy w sztuczne ognie - celem jest oczywiście odstraszenie bezlitosnego Nián i upewnienie się, że już nigdy nie wróci.

Kolorowe lampiony

Tradycyjnie celebracje wokół Chińskiego Nowego Roku trwają od dwóch do nawet czterech tygodni. Okres ten kończy się Świętem Latarni, które w 2019 będzie obchodzone 19 lutego. W tym dniu ulice dekorowane są szalonymi ilościami lampionów o najróżniejszych kształtach i kolorach.

Nowy rok = nowa pielęgnacja

Obchody Chińskiego Nowego Roku nazywane są również Świętem Wiosny - a jak wiadomo, wiosna zwiastuje nowy początek! Dlaczego więc nie rozpocząć kolejnych dwunastu miesięcy sięgając po zupełnie nową pielęgnacją i z nowym podejściem do dbania o cerę? W Kiré Skin mocno wierzymy, że każda kobieta zasługuje, by czuć się pięknie w swojej skórze, a nowy rok i wyczekiwane nadejście wiosny to nic innego, jak idealny moment, by poczuć się...kiré!

Jestem kiré, czyli...?

Co to właściwie oznacza? Bycie kiré to świadome dbanie o swoją skórę i czerpanie z tego przyjemności. To sięganie garściami po dobro, które przygotowała dla nas mądra natura. To także, a może i przede wszystkim poświęcenie tych kilku minut dziennie tylko i wyłącznie dla siebie. Pielęgnacja skóry zdecydowanie nie jest pustym, próżnym koncentrowaniem się na wyglądzie. To element zdrowego, świadomego i szczęśliwego stylu życia. Zgadzamy się z Koreankami, że piękna i promienna cera ma swoje źródło w holistycznym podejściu do pielęgnacji - odpowiedniej diecie, właściwych kosmetykach, aktywności fizycznej, porządnym śnie, dbaniu o relaks i odprężenie. “Jestem kiré” wcale nie oznacza bycia idealnym. To po prostu bycie sobą i lubienie siebie. To ten stan, gdy CZUJESZ SIĘ PIĘKNIE W SWOJEJ SKÓRZE.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Papilot (@papilot_poland)

Cleansing Oil Green Tea & Meadowfoam, czyli nawilżający olejek, który skutecznie oczyszcza, usuwa makijaż, nadmiar sebum i inne zanieczyszczenia (jak np. smog), jednocześnie pielęgnując skórę, poprawiając jej kondycję i zapobiegając wysuszeniu.

Crystal Face Scrub Herbal and Apple, czyli delikatny peeling złuszczający naskórek, wygładzający i oczyszczający, który dodatkowo poprawia kondycję skóry poprzez łagodny masaż kryształkami soli.
Tonic Ginseng Root and Ylang Ylang Flower, czyli delikatny tonik skutecznie przywracający właściwe pH skóry i jednocześnie dbający o jej odpowiednie nawilżenie.

Serum Fermented Red Ginseng Root and Papaya Seed, czyli bogate w splendor składników serum do codziennego stosowania odżywia, nawilża i zapobiega pojawianiu się oznak starzenia skóry.

Kiré Skin Ritual

Każdy z tych kosmetyków oczywiście świetnie wykona swoje zadanie w pojedynkę, ale ich połączone siły dają naprawdę obfitość korzyści. Sięgając do zasad japońskiej & koreańskiej pielęgnacji (która składa się z 10 kroków) opracowano 5-stopniowy Kiré Skin Ritual. Całość zajmuje od 5 do 15 minut, a podczas całego rytuału używamy tylko dłoni i opuszków palców, bez wacików, które mogą podrażniać, a także niepotrzebnie wchłaniają kosmetyki - marnując je, podczas gdy skóra zasługuje, by mieć dla siebie całe dobro zamknięte w naszych buteleczkach i słoikach.

Krok 1 - oczyszczanie olejkiem
Krok 2 - złuszczanie peelingiem do twarzy
Krok 3 - wyrównanie pH skóry tonikiem
Krok 4 - odżywienie i regeneracja serum
Krok 5 - masaż kamiennym rollerem

kireskin.com

Materiały prasowe

Polecane wideo

Najsłodsza cecha każdego znaku zodiaku
Najsłodsza cecha każdego znaku zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.02.2019 12:04
Wprowadzenie wszystkich 10 kroków koreańskiej pielęgnacji to dla trochę za bardzo czasochłonne. Używam kilku aloesowych kosmetyków holika holika z warsztatpieknacompl i zauważyłam sporą poprawę w stanie mojej cery. Nie jest wysuszona, nie ma zaskórników ani rozszerzonych porów.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.01.2019 09:18
Jestem bardzo zadowolona z tego co osiągnełam stosując suplement figurena. Schudłam, czuje się dużo lepiej. Nauczyłam się inaczej jeść, jeść zdrowo więc utrzymuje już wagę. Dzięki figurena schudłam ponad 10kg przez 3 miesiące czyli okres kuracji.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie