Pierwszy taki produkt na rynku: SZTYFT LIPIKAR AP+

Poznaj produkt pielęgnacyjny marki La Roche-Posay do atopowej skóry skłonnej do egzemy w poręcznym sztyfcie, który przynosi natychmiastową ulgę i pomaga odbudować naskórek.
Pierwszy taki produkt na rynku: SZTYFT LIPIKAR AP+
16.01.2018

Pierwszy produkt pielęgnacyjny La Roche-Posay do atopowej skóry skłonnej do egzemy w poręcznym sztyfcie, który przynosi natychmiastową ulgę i pomaga odbudować naskórek.

Marka produktów La Roche-Posay stworzyła SZTYFT LIPIKAR AP+ – swój pierwszy produkt pielęgnacyjny do atopowej skóry skłonnej do egzemy w poręcznym sztyfcie, który można nosić ze sobą wszędzie. Kiedy tylko pojawia się uczucie swędzenia skóry, można szybko skorzystać z sztyftu LIPIKAR AP+, a kojąca formuła natychmiast łagodzi swędzenie. Sztyft zawiera masło Shea przywracające poziom lipidów, łagodzący madekasozyd i glukonian cynku, redukujący uczucie swędzenia i potrzebę drapania.

Właściwości sztyftu LIPIKAR AP+
- Format produktu pozwala mieć go zawsze przy sobie i korzystać wtedy, kiedy pojawia się uczucie swędzenia.
- Zaawansowana formuła natychmiast koi swędzenie.
- Zawiera madekasozyd o działaniu łagodzącym, masło Shea przywracające poziom lipidów w skórze oraz glukonian cynku, który bierze udział w odnowie naskórka.
- Testowany pod kontrolą dermatologiczną na skórze wrażliwej – 100% badanych miało skórę wrażliwą.
- Odpowiedni do skóry niemowląt, dzieci i dorosłych.
- Formuła o wysokiej tolerancji – sztyft Lipikar AP+ można stosować na okolice oczu, policzki, łokcie, kolana, nadgarstki, skórę za uszami oraz pozostałe przesuszone obszary skóry .
- Format w rozmiarze kieszonkowym: może być stosowany w dowolnym momencie, w dowolnym miejscu i w każdym wieku.


Sztyft LIPKAR AP+ – dziecinnie prosta aplikacja
Ze względu na podręczną formę i łatwą aplikację dzieci mogą mieć go zawsze przy sobie i korzystać ze sztyftu LIPIKAR AP+ samodzielnie.
• Format produktu pozwala dzieciom nosić go ze sobą do szkoły, na plac zabaw czy w odwiedziny u przyjaciół.
• Bez większego problemu dzieci mogą szybko sięgnąć po produkt i zaaplikować go na skórę, kiedy tylko pojawi się potrzeba podrapania się .
• SZTYFT LIPIKAR AP+ pozwala dzieciom zachować samodzielność w dbaniu o atopową skórę skłonną do egzemy.

Egzema – powszechny problem
Egzema występuje obecnie tak często, że większość z nas prawdopodobnie sama boryka się z tym problemem lub ma kogoś w swoim otoczeniu, wśród znajomych czy w rodzinie, kto musi się z nią mierzyć. Pozyskane dane statystyczne wykazały szeroki zakres problemu egzemy oraz jego wpływ na jakość życia:
- jednym z głównych symptomów tej choroby jest intensywny świąd;
- dotyka ponad 50 mln osób w Europie;
- drugi w kolejności powód konsultacji u dermatologa;
- 20% dzieci borykających się z problemem egzemy doświadcza problemów w szkole i życiu społecznym;
- wpływa negatywnie na jakość życia osób dorosłych.
Każda osoba, która doświadcza tego problemu wie, że egzema jest dolegliwością wywołującą ogromną frustrację. Powód jest prosty i trudno go ignorować: ŚWIĄD, symptom dotykający 89% pacjentów
z atopią .

Cykl swędzenie-drapanie
Każdy sposób leczenia egzemy ma na celu ukojenie i odbudowanie zmian, zmniejszając swędzenie. Jednakże świąd może powrócić w dowolnym momencie, a drapanie skóry tylko utrwala problem, ponieważ uszkadza barierę skórną, przepuszczając więcej alergenów i zaostrzając stan zapalny. W efekcie pojawia się cykl swędzenie-drapanie, który sprawia, że borykająca się z nim osoba może czuć się jak w pułapce. Jak twierdzi dermatolog, jednym z największych wyzwań w zajmowaniu się egzemą jest kontrolowanie cyklu swędzenie-drapanie. Świąd może przybrać na sile w dowolnym momencie, a potrzeba drapania staje się nie do zniesienia.

Trzy uzupełniające się składniki, aby przynieść ulgę
1. Madekasozyd

Najważniejszy składnik aktywny formuły produktu La Roche-Posay CICAPLAST Balsam B5 przychodzi teraz na ratunek skórze atopowej skłonnej do egzemy. W przeprowadzonym badaniu klinicznym w porównaniu z placebo cząsteczka ta wykazała zdolność do zmniejszenia wyniku SCORAD oceniającego nasilanie się egzemy, przy jednoczesnym zmniejszeniu swędzenia, kluczowego objawu egzemy oraz poprawieniu najważniejszego wskaźnika jakości życia, czyli snu3.

2. Masło Shea – odżywia i pomaga przywracać funkcję bariery ochronnej

Masło Shea, kluczowy składnik każdej formuły LIPIKAR, znany jest ze zdolności do odbudowywania powłoki hydrolipidowej skóry dzięki lipidom podobnym do tych, które znajdują się w skórze.

3. Glukonian cynku – jego właściwości wspomagają regenerację naskórka.

REZULTATY KLINICZNE : NATYCHMIASTOWA ULGA
PO APLIKACJI:
Skóra jest ukojona według 94% badanych
Bardziej miękka według 90% i mniej sucha według 96% badanych
KLINICZNIE OPRACOWANA FORMUŁA:
Konsystencja pozwala szybko się ubrać po aplikacji według 75% badanych
Nie pozostawia śladów na ubraniach według 73% badanych
FORMUŁA O WYSOKIEJ TOLERANCJI OPRACOWNA PRZEZ LA ROCHE-POSAY, EKSPERTA SKÓRY WRAŻLIWEJ
W 100% testowana na skórze wrażliwej
Testowana pod kontrolą dermatologiczną, oftalmologiczną, pediatryczną na skórze wrażliwej, pod kątem wywołania alergii. Nie zawiera substancji zapachowych.
Sugerowana cena produktu: 43,90 zł

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie