PRZEŁOM W ODMŁADZANIU: Krem z komórkami macierzystymi od EVELINE

Zadbaj o swoją skórę już dziś z linią Cell Skin Care ™ Professionale.
PRZEŁOM W ODMŁADZANIU: Krem z komórkami macierzystymi od EVELINE
20.09.2013

Kremy, których zadaniem jest przeciwdziałanie i opóźnianie procesów związanych ze starzeniem skóry, działają w dwóch podstawowych kierunkach. Pierwszy z nich to bezpośrednie dostarczanie do skóry składników, których zaczyna brakować, drugi to oddziaływanie na sprawność procesów regeneracji, odnowy i podniesienie zdolności obronnych skóry. W składzie współczesnych, najlepszych kremów dużo uwagi poświęca się takiemu dobieraniu składników, aby w pełni można było wykorzystać synergię ich działania.

Firma Eveline Cosmetics przedstawia obecnie zupełnie nową linię kosmetyczną Cell Skin Care ™ Professionale, która jest prawdziwym i przełomowym programem odmładzającym skórę.

W linii tej wykorzystano komórki macierzyste pochodzenia roślinnego, składniki pobudzające oraz uzupełniające niedobory. Substraty dobrano tak, aby stanowiły silny bodziec pobudzający regenerację skóry. Komórki macierzyste (steam cells) stanowią 2-7 % komórek skóry. Mają one praktycznie nieograniczone możliwości podziałów i dodatkowo zdolność samoodnowy. Roślinne komórki macierzyste uzyskuje się metodami biotechnologicznymi poprzez uszkodzenie rośliny, a następnie pobranie komórek z miejsca gojenia. Pobrane komórki macierzyste są następnie przy pomocy najnowocześniejszych technologii produkcyjnych umieszczone w liposomach, dzięki czemu mogą one zostać przetransportowane w głąb skóry.

eveline

W składzie kremu na dzień i na noc Cell Skin Care™ Professionale możemy znaleźć te same kluczowe substancje aktywne, które są zawarte w serum, ale oczywiście dodano tu substraty, które biorą udział w budowaniu ochronnej bariery lipidowej, takie jak: naśladujące lipidy skóry masło shea, wzmacniający płaszcz hydrolipidowy Glucam E-20, wygładzające proteiny jedwabiu i oczywiście filtr chroniący przed niekorzystnym wpływem promieniowania ultrafioletowego.

W trakcie wieczornej pielęgnacji na twarz, szyję i dekolt najlepiej najpierw zaaplikować serum, a po kilku minutach nałożyć krem, który z racji swojego składu wzmocni działanie serum jak również wytworzy barierę „zamykającą” składniki serum w naskórku.

W nowej linii Cell Skin Care™ znajduje się też odrębny produkt przeznaczony do pielęgnacji okolicy oczu Cell Skin Care™ Intensywnie Odmładzający Krem Pod Oczy. Produkt ten zawiera wszystkie kluczowe składniki serii wpływające na odnowę i rewitalizację skóry, jak również substraty przeznaczone do pielęgnacji typowe dla tej wrażliwej okolicy: zmniejszający cienie i obrzęki ekstrakt ze świetlika, poprawiającą mikrokrążenie kofeinę, wzmacniający naczynia wyciąg z kasztanowca, łagodzące podrażnienia d-panthenol i allantoinę, jak również filtr chroniący przed promieniowaniem ultrafioletowym. Dodatkowo składnikiem wartym szczególnego wyróżnienia jest Ceramide A2™, dzięki któremu dochodzi do odbudowy i wzmocnienia struktury rzęs, przez co stają się one dłuższe i pogrubione.

eveline

Podsumowując nowa linia Cell Skin Care to produkty, w których zaawansowane technologie pozwalają na połączenie wielu multiaktywnych składników, dzięki czemu powstaje krem, który umiejętnie dostosowuje się do różnorodnych potrzeb skóry. Starzenie się skóry to składowa wielu czynników takich jak: starzenie wewnętrzne związane z zegarem biologicznym, starzenie zewnętrzne związane z wpływem promieniowania ultrafioletowego, zanieczyszczeń, złego odżywiania i palenia papierosów oraz starzenie wynikające z nieprawidłowej pielęgnacji, w której jednym z głównych aspektów jest powstawanie długo utrzymującego się wysuszenia skóry, które ma zgodnie z dowodami medycznymi powoduje szybszą utratę elastyczności i powstawanie zmarszczek.

Linia Cell Skin Carepokonuje kolejne stopnie związane z pielęgnacją, ochroną i rewitalizacją skóry. Obecne konsumentki zaczynają być coraz bardziej wyedukowane i w zakupie kremu kierują się nie tylko impulsem, ale wiedzą pozwalającą im na przemyślaną decyzję. Polki co prawda nadal niechętnie zmieniają kremy, a jeśli to już robią, to do nowego produktu podchodzą z dużą nieufnością. Są to zupełnie niczym nieuzasadnione obawy, bo skoro nie jeździmy samochodami sprzed wielu lat, to tak samo nie możemy bazować tylko na tych produktach wybranych dawno temu. Nowoczesne technologie dają kobietom nowe możliwości pielęgnacji skóry, z których należy korzystać. Cell Skin Care™ to w pełni profesjonalne kosmetyki których już sam skład gwarantuje, że są wyjątkowo skuteczne i bezpieczne jako produkty opóźniające starzenie się skóry.

Bożena Bierzniewska, Specjalista dermatolog

Poszczególne opisy do produktów z tej linii znajdziecie TUTAJ.

eveline

W linii Cell Skin Care™ wykorzystano komórki macierzyste pochodzące od Gardenii jaśminowatej. Wybór tej rośliny nie był przypadkowy, gdyż jest to rosnący w Azji Wschodniej, wiecznie zielony krzew, wyjątkowo odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, długowieczny i mający dużą zdolność odnawiania się. Słusznie podejrzewano więc, że komórki macierzyste gardenii muszą cechować się bardzo dużą aktywnością i wyjątkową siłą oddziaływania.

Komórki macierzyste pochodzenia roślinnego to źródło najpotrzebniejszych metabolitów, które wpływają na ochronę komórek macierzystych skóry. Pomagają niwelować wolne rodniki, poprawiają regenerację i przedłużają życie fibroblastów. Regulują pracę enzymów rozkładających kolagen, dzięki czemu stymulują powstawanie nowych włókien, wspomagają naprawy DNA i spowalniają procesy starzenia się skóry. Komórki macierzyste zawarte w kremie to silny bodziec, który może skutecznie opóźniać naturalny „zegar biologiczny” komórek skóry i powodować, że epiderma dłużej zachowa jędrność, a zmarszczki powstaną później i będą mniej widoczne.

eveline

Cell Skin Care™ Professional Serum to produkt, który dzięki swojej formie pozwala na uzyskanie wysokiego stężenia substancji aktywnych, a te dzięki jego lekkiej konsystencji szybko wchłaniają się do skóry. Najważniejszym składnikiem aktywnym są komórki macierzyste pochodzące z gardenii, które aktywizują „uśpione” komórki macierzyste skóry. Działają one synergistycznie z pobudzającym skórę 24-karatowym złotem i regenerującą struktury białkowe Prodizią™. W serum znajdują się też składniki o działaniu typowo uzupełniającym niedobory związane ze starzeniem się skóry takie jak: nawilżający bioHyaluron Complex™, zwiększający ilość i produkcję kolagenu Collasurge™ jak również nawilżający i jednocześnie działający antyoksydacyjnie olejek arganowy i witamina E.

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
Wiki (Ocena: 5) 22.09.2013 21:58
Jak dla mnie właściwości kremu kończą się na nawilżaniu. Bez kwasu hialuronowego czy innych zabiegów nie można raczej liczyć, że zmarszczki w okoł oczu czy ust od tak znikną. Dwa lata temu przerzuciłam się właśnie na zastrzyki i tu efekt jak najbardziej jest. Ja walczę z kurzymi łapkami w Osteomedzie (Krk). Wiadomo, że staram się pielęgnować skórę kosmetykami, ale jest to raczej dodatek do zabiegów ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.09.2013 15:08
brzmi fajnie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.09.2013 16:18
Opisując kosmetyk wypadałoby podać jego skład, zgodnie z tym, co zamieszczono na opakowaniu. Tym bardziej, że nie można znaleźć go w Google. Dobrze, że nie napisano, że ROŚLINNE komórki wbudują się w naszą skórę. Jestem sceptycznie nastawiona do wszystkich przełomowych nowości, bo z reguły wszystkie te kosmetyki zawierają te same składniki, tyle że w różnych stężeniach.
odpowiedz
elsi (Ocena: 5) 16.09.2013 23:35
Kupię ten krem mamie na urodziny, wygląda fajnie a wiem, że ona bardzo lubi kosmetyki Eveline, zresztą i ja jestem ich fanką :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2013 22:55
Do firmy Eveline nic nie mam, nawet sama znalazłam wśród nich parę KWC, ale denerwują mnie zdjęcia modelek w reklamach kosmetyków, a konkretnie nadmiar photoshopa.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo