Jak wyszczuplić twarz różem?

Każdą buzię można optycznie wysmuklić i nadać jej drapieżności bądź łagodności - wszystko zależy od odpowiednio wykonanego makijażu. Podpowiadamy, jak to zrobić szybko i skutecznie oraz przytaczamy kilka ciekawostek.
Jak wyszczuplić twarz różem?
05.06.2008

Róż nałożony na policzki nie tylko ożywia cerę, nadaje jej świeżości i blasku, ale koryguje również rysy twarzy. Podczas jego aplikacji należy wziąć pod uwagę naturalny kształt buzi oraz efekt, jaki chcemy osiągnąć.

Zacznijmy od wyboru odpowiedniego odcienia kosmetyku. W zależności od typu urody sięgamy po róż w kolorach ciepłych (np. beżowy, brązowy, czekoladowy, brzoskwiniowy) lub w chłodnych (różany, liliowy). Przyjmuje się zasadę, wedle której blondynki o chłodnej karnacji stosują ciepły makijaż, a brunetki odwrotnie (chyba że zależy im na uzyskaniu efektu latynoskiego). Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z różem do policzków, wybierz kosmetyk w kamieniu, a nie w kremie - dużo prościej nałożyć go na twarz, najlepiej grubym, ukośnie ściętym pędzlem.

Drugim kryterium wyboru makijażu jest kształt twarzy.

Masz twarz kwadratową?

Twoje rysy będą wyglądały na bardziej miękkie, jeśli róż zostanie położony poniżej kości policzkowej, odrobinę na żuchwie i na kątach czoła - tak jak na schemacie.

Masz twarz trójkątną?

Odrobina różu na brodzie i policzkach, aż do skroni, sprawi, że twarz stanie się delikatniejsza, a rysy bardziej subtelne.

Masz twarz owalną?

Na pewno chciałabyś nadać jej wyrazistości. W tym celu nałóż róż na linii od skroni do kącików ust.

Uwaga: Wykonując makijaż, działaj zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej”- zbyt duża ilość różu postarza i nadaje wygląd sędziwej pani z bazaru albo rumianej Jagny z „Chłopów”.

Jeżeli masz tłustą cerę, raczej zrezygnuj z różu w kremie. Może spowodować zwiększenie podatności na powstawanie wyprysków. Lepszy będzie kosmetyk w kamieniu.

Ciekawostka: Twoim celem jest odmłodzenie twarzy? Wybierz kosmetyk perłowy, o odcieniu brzoskwiniowym lub różanym. Optycznie odmłodniejesz o co najmniej 5 lat.

Papilot poleca:

Róż do policzków Inglot - 11 zł - bardzo wygodny w aplikacji;

Róż do policzków Constance Carroll - 7,20 zł - wzbogacony witaminą E.

Polecane wideo

Komentarze (78)

Ocena: 5 / 5
amanda (Ocena: 5) 20.04.2016 11:53
Ja różu raczej nie używam, ale jednak najlepszy efekt wyszczuplenia uzyskuję jak używam paletki do konturowania infallible sculpt, dzięki której mam pięknie i naturalnie wymodelowaną twarz. Wygląda to tak dobrze, że używam jej nie tylko na jakieś wyjścia, ale też na co dzień.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.04.2012 13:46
Tutaj wpisz treść komentarza do Jak wyszczuplić twarz różem?...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.04.2009 11:43
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] nikt nigdy nie mówi o ciepłych blondynkach takich z piwnymi oczami ciepłym złotym blondem z którym jest odcień miedzi i papierową karnacją .....(czyt. znów nie znalazła nic dla siebie) [/quote] ty się ciesz że nie jesteś rudzielcem o zimnym odcieniu skóry. wtedy już naprawdę nic byś nie znalazła.[/quote] dokładnie! ja też jestem ruda i mam hmm białą twarz^^ szukanie kosmetyków to dla mnie zgroza!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.04.2009 03:20
[quote="Gosc"] nikt nigdy nie mówi o ciepłych blondynkach takich z piwnymi oczami ciepłym złotym blondem z którym jest odcień miedzi i papierową karnacją .....(czyt. znów nie znalazła nic dla siebie) [/quote] ty się ciesz że nie jesteś rudzielcem o zimnym odcieniu skóry. wtedy już naprawdę nic byś nie znalazła.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.03.2009 15:12
Hehehe....nie to nic nie [email protected]:) Alutka_xd
odpowiedz

Polecane dla Ciebie