Makijaż mineralny cieszy się coraz większą popularnością. Niestety, nie jest dla każdego

Co warto o nim wiedzieć i jakie są przeciwwskazania?
Makijaż mineralny cieszy się coraz większą popularnością. Niestety, nie jest dla każdego
Fot. Unsplash.com (Laura Chouette)
11.09.2022
Sylwia Kropiewnicka

Kosmetyki mineralne zaczynają opanowywać rynek beauty, a makijaż wykonany z ich pomocą to gwarancja dobrej jakości. Największą zaletą tego typu produktów jest przede wszystkim dobry, naturalny skład. Można w nich znaleźć m.in. tlenki żelaza, chromu i manganu, które stanowią naturalne barwniki. Co jeszcze warto wiedzieć o makijażu mineralnym? Sprawdź.

Zobacz także: Gliding – na czym polega nowoczesna technika nakładania kremu?

Makijaż mineralny – czym się charakteryzuje?

Makijaż mineralny wykonuje się za pomocą mineralnych kosmetyków. W ich skład wchodzą naturalne związki takie jak mika, tlenek cynku czy wcześniej wspomniane tlenki żelaza, chromu i manganu. Obecnie rynek oferuje dużą ilość kosmetyków mineralnych. Są wśród nich podkłady, pudry, cienie do powiek czy korektory. Z racji na swój skład są one niesamowicie delikatne dla skóry. Dlatego tak chętnie decydują się na nie kobiety, które mają cerę skłonną do podrażnień. Inną zaletą makijażu mineralnego jest to, że jego efekt jest bardziej naturalny od makijażu, który wykonamy tradycyjnymi kosmetykami.

Makijaż mineralny – dla kogo?

Największym plusem makijażu mineralnego jest to, że nie zapycha porów i co za tym idzie, nie obciąża cery. Kosmetyki mineralne charakteryzują się tym, że pozwalają skórze oddychać. To właśnie dzięki temu zapobiegają niedoskonałościom. Tego typu produkty z czystym sumieniem mogą stosować osoby, które mają cerę trądzikową i skłonną do tworzenia się zaskórniaków. Produkty mineralne bowiem nie pogorszą ich cery, co więcej mogą ją nawet poprawić dzięki zawartości antybakteryjnego tlenku cynku.

Makijaż mineralny – przeciwwskazania

Makijaż mineralny może nie być dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają przesuszoną cerę. Minerały, które są zawarte w produktach, mogą bowiem działać na skórę wysuszająco. Zatem zanim nałożysz taki kosmetyk, zadbaj o odpowiednie nawilżenie, bowiem w niektórych przypadkach może to prowadzić do zwiększenia problemu.

Niestety, jeśli chcesz wykonać makijaż wodoodporny, nie uda ci się go zrobić z pomocą kosmetyków mineralnych, ponieważ nie są one wodoodporne.

Zobacz także: Skowronek kontra sowa. Jaki tryb życia lepiej wpływa na urodę?

 

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY na wrzesień
Horoskop MIŁOSNY na wrzesień - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Inga (Ocena: 5) 12.09.2022 15:39
Mam przesuszoną cerę, więc u mnie makijaż mineralny to totalna klapa. Na co dzień używam nawilżających podkładów. Jedynie na strefę T nakładam puder z ecocery, bo ta okolica strasznie mi się wyświeca w ciągu dnia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie