Golden hour makeup. W tym makijażu każda dziewczyna wygląda jak grecka bogini

Jest idealny, by podkreślić letnią opaleniznę.
Golden hour makeup. W tym makijażu każda dziewczyna wygląda jak grecka bogini
Fot. Instagram.com (@saskiateje/@yaelshelbia)
11.06.2022

Golden hour, czyli tzw. złota godzina, to pojęcie wywodzące się z fotografii. Oznacza porę dnia po wschodzie oraz przed zachodem słońca, w której występuje szczególne oświetlenie. Słońce emituje wtedy charakterystyczne światło o złotym odcieniu. Zdaniem wielu fotografów złota godzina jest najlepszą porą do wykonywania zdjęć. 

Zobacz również: „Usta na siłownię”. TikTokerki stosują ten trik na obłędnie soczyste wargi

Ale pojęcie golden hour funkcjonuje również w świecie beauty i odnosi się m.in. do świetlistego makijażu, w którym główną rolę gra oczywiście highlighter, czyli rozświetlacz, a także inne kosmetyki zapewniające zniewalający efekt glow. 

Golden hour makeup. Rozświetlona cera to hit lata 2022 

Jak wykonać makijaż w stylu golden hour? Jego istotą są zwłaszcza podkreślone kości policzkowe i nieskazitelna, mieniąca się cera. Efekt nawiązuje do twarzy oświetlonej promieniami zachodzącego słońca, gdy wydaje się, że wszystko wokół jest skąpane w złocistej poświacie.  

Taki look jest więc idealny na wakacje, gdy chcemy podkreślić opaleniznę. W tym przypadku niezbędny będzie przede wszystkim rozświetlacz, a także inne kosmetyki z silnym pigmentem, m.in. cienie do oczu. Warto również podkreślić usta przy pomocy bezbarwnego błyszczyka, który spotęguje efekt glow. 

Jak prezentuje się golden hour makeup, w którym każda dziewczyna wygląda niczym grecka bogini? Przekonacie się o tym zaglądając do naszej galerii. Prawda, że to idealny wakacyjny look? 

Polecane wideo

„Efekt motyla”. Eteryczne butterfly nails to idealne paznokcie na letnie randki
„Efekt motyla”. Eteryczne butterfly nails to idealne paznokcie na letnie randki - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie