Idealnie zarysowane kości policzkowe w 30 sekund. Ten trik robi furorę na TikToku

Wystarczy... taśma klejąca.
Idealnie zarysowane kości policzkowe w 30 sekund. Ten trik robi furorę na TikToku
Fot. TikTok.com (@serenalakkiss)
23.04.2022

Parę sezonów temu wszyscy zwariowali na punkcie konturowania twarzy. W Sieci zaroiło się od tutoriali pokazujących, w jaki sposób optycznie wyszczuplić twarz przy pomocy bronzera, różu i rozświetlacza oraz zestawu pędzli. Wystarczy trochę wprawy, a w zaledwie parę chwil można w ten sposób podkreślić rysy twarzy i sprawić, że będzie ona wydawać się smuklejsza.   

Zobacz również: Podkład w tym bardzo nietypowym kolorze działa cuda. Efekt? Jak po filtrze z Instagrama

Dzięki odpowiedniemu konturowaniu możemy również uwydatnić kości policzkowe i zapewnić sobie look na miarę takich supermodelek, jak chociażby Bella Hadid, Keira Knightley czy Anja Rubik. Wystarczy, że masz pod ręką bronzer i... taśmę klejącą. 

Jak uwydatnić kości policzkowe? Trik z TikToka z taśmą klejącą 

Trikiem na wyostrzone kości policzkowe podzieliła się TikTokerka o pseudonimie @serenalakkiss. Jej nagranie zostało obejrzane już ponad 41 mln razy i zrobiło prawdziwą furorę.  

W filmiku TikTokerka umieszcza długi kawałek taśmy klejącej w ustach, a następnie przeciąga jej końce w kierunku uszu. W ten sposób tworzy linię prowadzącą od ust aż do ucha. Następnie influencerka beauty sięga po bronzer w sztyfcie i aplikuje go tuż ponad górną krawędzią taśmy, a potem blenduje kosmetyk przy użyciu pędzla. Kolejny krok to usunięcie taśmy i zniwelowanie różnicy w odcieniu skóry poprzez nałożenie podkładu na dolną część policzków. 

@serenalakkiss 💋 #contourhack #makeuphacks ♬ SexyBack - ilkan Gunuc & Clara Stegall

Efekt? Idealnie podkreślone i wyostrzone kości policzkowe. Dzięki trikowi z taśmą linie namalowane bronzerem są równe i nie ma mowy o braku symetrii ani o konieczności poprawek.

Wypróbujecie tę metodę na uwydatnienie kości policzkowych? 

Zobacz również: „Chciałam nadążyć za modą, więc poszłam na laminację brwi”. Teraz wygląda jak... Jaś Fasola

Polecane wideo

Przemiana w lalkę Barbie zajęła jej 3 lata. „To nie koniec moich operacji”
Przemiana w lalkę Barbie zajęła jej 3 lata. „To nie koniec moich operacji” - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Anna (Ocena: 5) 26.04.2022 14:00
Spoko trik, ale jak dla mnie kości policzkowe są za bardzo podkreślone. Wolę to zrobić subtelniej przy pomocy bronzera prasowanego z ecocery. Ale oczywiście każdy ma inny styl :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie