Do Polski wchodzi prawdziwy gigant drogeryjny. Czy Rossmann zostanie zdetronizowany?

Nowy gracz może sporo zamieszać na rynku kosmetyków i nie tylko.
Do Polski wchodzi prawdziwy gigant drogeryjny. Czy Rossmann zostanie zdetronizowany?
Fot. Unsplash
19.04.2021

Polacy, a zwłaszcza Polki uwielbiają robić zakupy w drogeriach. Największe sieci tych sklepów oferują nie tylko szeroki asortyment, ale także regularne promocje i obniżki. Dzięki nim możemy kupować najlepsze markowe kosmetyki w naprawdę okazyjnych cenach. 

Zobacz również: Popularna sieć sklepów znika z Polski. Na pożegnanie oferuje obniżki aż do 90 proc.

Wśród drogerii obecnych na polskim rynku największą popularnością cieszy się niemiecka sieć Rossmann. Teraz jednak okazuje się, że już wkrótce może mieć poważnego, a w dodatku rodzimego konkurenta. Wszystko wskazuje na to, że do Polski wchodzi nowy, potężny gracz drogeryjny. 

Sieć sklepów dm-drogerie wchodzi do Polski. Zagrozi Rossmannowi?

Do Polski wchodzi niemiecka sieć dm-drogerie. Jak podaje portal gazetawrocławska.pl, centrala tej firmy w naszym kraju ma mieścić się we Wrocławiu. W związku z tym rozpoczęto już stosowną rekrutację.  

W Polsce firma dm-drogerie szuka pracowników na stanowiska managera regionalnego, kierownika sklepu oraz konsultanta IT ds. systemu SAP ERP. Wszystkie ogłoszenia dotyczą stolicy Dolnego Śląska. Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej, firma ma oferować zatrudnienie "na potrzeby nowo powstającej w Polsce sieci sklepów". Manager regionalny ma być odpowiedzialny za "budowanie, zarządzanie, prowadzenie i rozwój biznesu, na który składać się będzie ok. 12-15 sklepów".  

W Niemczech sieć dm-drogerie zatrudnia 41 tys. pracowników, ale jest dostępna także w kolejnych 13 krajach Europy, gdzie ma prawie 4 tys. sklepów. W sumie dla niemieckiego giganta drogeryjnego pracuje ok. 62 tys. osób. Tym samym dorównuje on Rossmannowi, który ma ponad 4 tys. sklepów w 8 europejskich krajach, z czego 1,5 tys. jest zlokalizowanych w Polsce.  

Drogeria dm to sieć sklepów oferująca kosmetyki, środki do pielęgnacji włosów i ciała, artykuły medyczne, artykuły gospodarstwa domowego i zdrową żywność. 

Będziecie robić tam zakupy? 

Zobacz również: 5 kosmetycznych nowości, które będziesz chciała wypróbować

Polecane wideo

Polska żywa Barbie skończyła 30 lat. Sprawdzamy, co słychać u Julii Dybowskiej
Polska żywa Barbie skończyła 30 lat. Sprawdzamy, co słychać u Julii Dybowskiej - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.05.2021 23:47
Zależy co kto i gdzie kupuje ;) Ja np w ogóle w takich dużych sklepach nie kupuję kosmetyków, a mam wybrane swoje marki, które uwielbiam jak choćby pat&rub. W kosmetykach cenię jakość i skład.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie