Jak prawidłowo używać korektorów mineralnych? Kilka wskazówek

Dzięki tym poradom jego aplikacja już nigdy nie sprawi Ci problemu!
Jak prawidłowo używać korektorów mineralnych? Kilka wskazówek
fot. materiały prasowe
31.03.2021

Korektor to jeden z podstawowych kosmetyków do makijażu. Bez względu na to, czy malujesz się do pracy, na zakupy, czy też na wieczorne wyjście, potrzebujesz go, aby zatuszować większe i mniejsze niedoskonałości. Za jeden z najlepiej kryjących produktów wiele użytkowniczek uznaje korektor mineralny. Jednak ten kosmetyk może początkowo sprawiać problemy podczas aplikacji. Ale spokojnie! Kiedy już nauczysz się z nim pracować, po prostu go pokochasz. Zobacz, jak się nim posługiwać.

Korektor mineralny, czyli co?

Sam korektor to oczywiście kosmetyk, którego zadaniem jest – zgodnie z nazwą – korygowanie niedoskonałości cery. To przy jego pomocy przykryjesz między innymi większe i mniejsze krostki (lub pozostałe po nich blizny), zaczerwienienia, cienie pod oczami czy inne niewielkie zmiany – tak, aby twarz prezentowała się nieskazitelnie.

Wystarczy krótka wizyta w drogerii, aby przekonać się o tym, jak wiele różnorodnych korektorów jest dostępnych na rynku. W gąbeczce, w sztyfcie, w płynie… Jedną z nietuzinkowych propozycji jest także korektor mineralny. Wyróżnia się tym, że:

  • jest suchym produktem o sypkiej konsystencji – to ona stanowi największe wyzwanie przy pierwszym kontakcie,
  • powstaje wyłącznie z naturalnych składników i ma prosty, krótki skład – tę zaletę mają np. polskie korektory mineralne od Annabelle Minerals, które są kosmetycznym hitem wielu osób,
  • jest dostępny w szerokiej gamie odcieni, co pozwala z łatwością dobrać go do koloru skóry oraz aplikowanego podkładu,
  • daje możliwość budowania krycia – od bardzo delikatnego, po efektywnie maskujące nawet poważniejsze zmiany.

Warto wiedzieć, że ponieważ korektor mineralny jest produktem sypkim, najczęściej jest niesamowicie wydajny. Wystarczy bardzo niewielka ilość kosmetyku, aby osiągnąć pożądany efekt.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Annabelle Minerals 🇵🇱 (@annabelleminerals_pl)

Jak nakładać korektor mineralny, aby osiągnąć najlepszy efekt?

Masz już korektor mineralny albo rozważasz jego zakup, ale obawiasz się, że będzie Ci go trudno poprawnie zastosować? Bez obaw! Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Chociaż trzeba przyznać, że technika aplikacji jest nieco inna niż w przypadku produktów kremowych – tu np. aplikacja palcem jest absolutnie niewskazana. Jak więc to robić?

Wybierz właściwy moment aplikacji

Kiedy nakładać korektor mineralny? Istnieją trzy szkoły. Jedna mówi, że warto go zaaplikować jeszcze przed podkładem, aby zyskać dodatkowe, punktowe krycie przy bardzo jednolitym wykończeniu. To dobre rozwiązanie, kiedy masz duże przebarwienia skóry i potrzebujesz ich efektywnego zamaskowania.

Drugie rozwiązanie to nakładanie korektora mineralnego pomiędzy warstwami podkładu. A zatem: najpierw zaaplikuj cienką warstwę podkładu, następnie punktowo wyrównaj cerę korektorem, a potem dołóż drugą warstwę podkładu. Tak uzyskasz efekt nieskazitelnej skóry bez jej nadmiernego obciążenia.

Trzecia opcja to aplikacja korektora już na podkład – sprawdzi się świetnie, zwłaszcza wówczas, gdy niedoskonałości skóry są niewielkie, a Ty potrzebujesz tylko „wisienki na torcie”.

Nakładaj korektor mineralny tylko tam, gdzie jest potrzebny

Korektor mineralny nie nadaje się do nakładania na całą twarz – to nie podkład. Jego zadaniem jest punktowe niwelowanie niedoskonałości skóry. Dlatego należy go aplikować tylko tam, gdzie na skórze są przebarwienia, krostki, widoczne pod podkładem zaczerwienienia.

Aplikuj cienkimi warstwami

Masz duże niedoskonałości, więc od razu nabierasz dużą porcję korektora i nakładasz grubą warstwę? Koniecznie zmień technikę! Ta opisana przed chwilą może sprawić, że osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego. Korektor będzie wyraźnie odznaczał się na skórze, szybko zacznie się rolować i dodatkowo „obciąży” oraz postarzy Twoją twarz. Poza tym ukryte wypryski, zamiast zamaskowane, zostaną tak naprawdę wyeksponowane.

Jak aplikować ten produkt poprawnie? Stosuj cieniutkie warstwy. Nabieraj znikome ilości korektora i delikatnie wklepuj go w skórę w miejscach, gdzie jest potrzebny. Jeśli po pierwszej warstwie uznasz, że krycie jest za słabe, dołóż drugą, równie cienką. To zrobi OGROMNĄ różnicę.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Annabelle Minerals 🇵🇱 (@annabelleminerals_pl)

Korzystaj z odpowiednich akcesoriów

Nakładanie korektora mineralnego palcem byłoby dość niewygodne – zwłaszcza z uwagi na to, że ma sypką konsystencję. W zamian wykorzystaj pędzel do korektora – niewielki, lekko spłaszczony, ale o zaokrąglonej końcówce. Sięgnij po taki z włosia syntetycznego, do którego produkt dobrze się przyczepi. Opcjonalnie możesz też użyć małej gąbeczki do makijażu albo połączyć zastosowanie obu akcesoriów: najpierw zaaplikuj korektor punktowo pędzlem, a potem rozblenduj go gąbeczką. Efekt będzie bardziej naturalny!

Pamiętaj również, że poza prawidłową techniką aplikacji korektora duże znaczenie ma jego kolor i odcień. Warto zadbać, aby korektor mineralny był albo dokładnie w kolorze podkładu, albo delikatnie (maksymalnie o 1 ton) jaśniejszy od niego. Dzięki temu unikniesz niekorzystnego przyciemnienia twarzy i uzyskasz efekt zdrowej, promiennej skóry.

Jeśli jeszcze nie zdarzyło Ci się pracować z korektorem mineralnym, czas to zmienić. Poeksperymentuj i przekonaj się, jak wiele możliwości daje taki naturalny kosmetyk!

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie