Wyjątkowo wątpliwy trend beauty z TikToka. Internautki są podzielone

Dla wielu osób to żadna moda, tylko źródło kompleksów.
Wyjątkowo wątpliwy trend beauty z TikToka. Internautki są podzielone
Fot. TikTok.com (@sarathefreeelf)
05.01.2021

Każdego dnia filmiki na TikToku są wyświetlane przez miliony młodych ludzi. Niektórzy zaglądają tam z czystej nudy, podczas gdy inni chcą poznać najnowsze trendy, w tym te ze świata beautyWiele niepozornych trików z TikToka staje się viralami, które definiują współczesną modę. 

Zobacz również: „Pękanie włosów”. Boli nas od samej nazwy tego niebezpiecznego trendu na TikToku

Są też filmiki, które wywołują wyjątkowo skrajne emocje wśród użytkowników TikToka. Tak stało się m.in. w przypadku pewnego trendu (?) w makijażuZnak zapytania w nawiasie pojawił się w tekście nieprzypadkowo, ponieważ trudno stwierdzić, czy w tym przypadku w ogóle można mówić o trendzie. Oceńcie zresztą sami. 

Makijaż jak cienie pod oczami. Kontrowersyjny trend z TikToka 

Filmik, który wzbudził tak wielkie kontrowersje na TikToku to dzieło internautki o pseudonimie @sarathefreeelf. Dziewczyna zamieściła w serwisie nagranie, na którym pokazuje jak aplikuje pod oczami szminkę w odcieniu brązu, a następnie delikatnie ją rozmazuje. Efekt? Makijaż à la cienie pod oczami. 

@sarathefreeelf

 

♬ GREEK TRAGEDY REMIX - Laura🍒

Tutorial zamieszczony przez Sarę na TikToku został wyświetlony ponad 4 mln razy. Jednak reakcje internautów były skrajnie różne. Część widzów chwaliła autorkę nagrania za “normalizację” sińców i tzw. worków pod oczami, które społecznie są postrzegane jako coś szpecącego. 

Czy wreszcie zrobimy z tego trend? Rozpłaczę się, jestem taka szczęśliwa. Moje worki pod oczami są olbrzymie. 

Tak, zróbmy z tego trend, mam dosyć używania korektora. 

Pod nagraniem Sary pojawiły się także głosy krytyczne 

Przepraszam, ale jako osoba, która zawsze miała kompleksy na punkcie worków pod oczami powiem, że ten filmik mnie wkurza. 

Czekajcie, teraz ludzie chcą mieć cienie pod oczami?! Ja byłam nękana z ich powodu. 

Myślę, że ludziom nie podoba się ten filmik, ponieważ podobnie jak ja z powodu sińców pod oczami byli określani mianem zmęczonych albo chorych. Ale w wydaniu ładnej dziewczyny one nagle stały się trendem. 

W końcu głos w dyskusji zabrała sama autorka nagrania, która wyjaśniła, dlaczego opublikowała filmik.

Nie chciałam żartować z waszych kompleksów, bo to też mój kompleks. Nie próbowałam zrobić z sińców pod oczami trendu. Moja szminka leżała obok i po prostu je narysowałam. W czym problem? 

A wy co sądzicie o tej sprawie? Czy autorka filmiku powinna się tłumaczyć? A może internauci zbyt szybko i pochopnie odbierają treści na TikToku jako trendy? 

Zobacz również: 7 powodów, dlaczego masz cienie pod oczami

Polecane wideo

Tak wygląda najpiękniejsza twarz na świecie. Uroda tej 19-latki zwala z nóg
Tak wygląda najpiękniejsza twarz na świecie. Uroda tej 19-latki zwala z nóg - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.01.2021 15:03
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię........ 𝙬𝙤𝙧𝙠𝙧𝙚𝙫𝙞𝙚𝙬𝙨10.𝙘𝙤𝙢
odpowiedz

Polecane dla Ciebie