Lepiej już nigdy nie używaj bronzera, jeśli... robisz to właśnie w ten sposób!

Profesjonalna makijażystka wymienia 6 najczęściej popełnianych błędów, które należy wyeliminować w pierwszej kolejności.
Lepiej już nigdy nie używaj bronzera, jeśli... robisz to właśnie w ten sposób!
Fot. pexels
19.12.2020

Dla wielu z nas jest nieodłącznym elementem makijażu. Umożliwia konturowanie twarzy, a czasami zastępuje także samoopalacz. Dobrze dobrany i zaaplikowany bronzer potrafi zdziałać cuda, ale z tym niestety różnie bywa, na co zwraca uwagę serwis birchbox.com.

Zobacz również: Po zobaczeniu tej metody już nigdy nie będziesz chciała malować się inaczej

Czasami przynosi więcej szkody, niż pożytku. Tworzy plamy, zaburza proporcje i za bardzo odcina się od naturalnej karnacji. Jak tego uniknąć? Cytowana przez portal profesjonalna makijażystka wymienia 6 najczęściej popełnianych błędów, które należy wyeliminować w pierwszej kolejności.

Albo przestać używać bronzera i nie robić sobie dłużej krzywdy.

bronzer

Jak nie używać bronzera?

#1 Wybierasz zły odcień

Dla każdej karnacji sprawdzi się nieco inny kolor, ale jedna zasada jest bardzo uniwersalna - nie używaj bronzera o wyraźnie pomarańczowej bazie. Pigment przypominający rudą cegłę zawsze wygląda sztucznie, za bardzo się odcina i sprawia, że skóra wygląda sino. Neutralny brąz to najbezpieczniejsze rozwiązanie.

#2 Skupiasz się tylko na twarzy

Bronzer aplikujemy przede wszystkim na szczyty kości policzkowych, skronie, nos i podbródek. W efekcie cera wydaje się bardziej śniada, a twarz nabiera odpowiedniego konturu. To jednak nie wystarczy, bo nie powinna za bardzo odcinać się od szyi i dekoltu. Tam też przyda się odrobina przyciemnienia.

#3 Używasz nieodpowiedniej formuły

Bronzer w pudrze jest najłatwiejszy w aplikacji, zwłaszcza jeśli nie posiada zbyt mocnego pigmentu. Może jednak wyglądać sucho, gdy cerze brakuje nawilżenia. Wtedy lepiej sprawdzi się produkt kremowy, który z kolei nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem dla skóry tłustej i mieszanej. Warto próbować, bo każdej z nas pasuje co innego.

Zobacz również: Bardzo dziwny trik z maskarą, który gwarantuje spektakularnie długie rzęsy

bronzer

#4 Za bardzo się błyszczysz

Zdradliwe okazują się zwłaszcza produkty wypiekane, które przypominają połączenie bronzera z rozświetlaczem. Wyglądają świetnie na kościach policzkowych, jednak do konturowania czy opalania cery efekt ten może być zbyt mocny. Bezpieczniejszy będzie satynowy mat, który prezentuje się zdrowo, ale też za bardo się nie świeci.

#5 Sięgasz po zły pędzel

Bardzo ważny jest jego rozmiar i forma. Cytowana przez portal makijażystka poleca pędzle duże, luźne i puszyste. Równomiernie aplikują produkt, a ryzyko powstawania plam jest minimalne. Zupełnie inaczej, niż w przypadku małych, krótkich i zbitych pędzli. Te zostaw raczej do nakładania rozświetlacza.

#6 Zapominasz o blendowaniu

W efekcie na policzkach powstają wyraźne brązowe smugi odcinające się od reszty karnacji. Prawidłowo zaaplikowany bronzer ma przypominać ciemniejszą chmurkę bez ostrych krawędzi. Tylko wtedy uzyskasz naturalny efekt.

Wiedziałaś o tym?

Zobacz również: Mało znany sposób, dzięki któremu korektor pod oczami zawsze wygląda idealnie

Polecane wideo

Co się stanie, gdy nałożysz na twarz za dużo bronzera? Obejrzyj ku przestrodze!
Co się stanie, gdy nałożysz na twarz za dużo bronzera? Obejrzyj ku przestrodze! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Amelia (Ocena: 5) 22.12.2020 13:03
Mi na szczęście jeszcze nie zdarzyło się narobić plam. Mam bronzer z ecocery, który można nakładać bez obaw, bo nie da się nim zrobić krzywdy ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie