10 fatalnych błędów w makijażu

Jak mieć szkodliwe nawyki pod kontrolą?
10 fatalnych błędów w makijażu
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/503981014551177221/)
22.12.2020
Wiktoria Sobocińska

Nakładając make up marzymy o tym, aby wyglądać zjawiskowo, promiennie i młodo. Niestety, czasami malując się podkreślamy to, co powinnyśmy ukryć, dodając sobie w ten sposób lat.

Zobacz również: Ubrania, w których nie wyglądasz na swój wiek. Dodają przynajmniej 10 lat

Wbrew pozorom z wiekiem należałoby ograniczyć intensywność makijażu. Bez niego skóra może wreszcie odpocząć i zaczyna oddychać. Jak mieć szkodliwe nawyki pod kontrolą?

Jaki makijaż postarza?

Zbyt dużo podkładu

Za gruba warstwa podkładu zwinie się w linie i zgasi naturalną jasność skóry. Używaj go tylko w tych miejscach, gdzie jest to konieczne. Najlepiej poszukaj płynnych preparatów z pigmentami. 

Za mocny korektor

Ukrywając sińce pod oczami, nakładaj korektor palcami i wyłącznie w pobliżu wewnętrznych kącików. Gęsty sztyft tylko podkreśli zmarszczki i suchą skórę. 

Wykończenie matowym pudrem

Puder matujący ma tendencję do uwidaczniania zmarszczek i bruzd w skórze. Lepiej zmień nawyk, który stosujesz zapewne jeszcze od czasów liceum. Przejdź na kosmetyki transparentne. 

Malowanie ust ciemnym kolorem

Taką szminkę zarezerwuj na sylwestra albo Halloween. Jeśli chcesz, aby usta wydawały się pełniejsze oraz większe, użyj pastelowych błyszczyków i pomadek. Ciemny odcień wizualnie je pomniejsza. 

Czarny eyeliner

Nie musisz całkiem z niego rezygnować, ale spróbuj użyć koloru brązowego. Oczy będą wydawały się wtedy większe i bardziej otwarte. Rozetrzyj brązową kredkę wzdłuż górnej linii rzęs i gotowe.

Używanie konturówki

Choć pomaga w nakładaniu pomadki, to niestety trzeba na nią uważać. Kontur ust nie sprawia, że wyglądasz młodo i naturalnie. Gdy użyjesz konturówki zbyt mocno, usta będą sprawiały wrażenie zaciśniętych

Tuszowanie dolnych rzęs

Podkreśl spojrzenie, malując i odwijając górne rzęsy. Tuszując dolne włoski, możesz podkreślić cienie pod oczami i sprawić, że oczy będą wyglądały na opadające

Pomijanie różu

Róż sprawia, że nasza twarz naturalnie się ożywia! Prawidłowo podkreślony rumieniec potrafi zdziałać cuda. Nie uśmiechaj się, nakładając go na kości policzkowe

Za ciemna kredka do brwi

Wybieraj taki odcień kredki, który jest dwa tony jaśniejszy niż Twój naturalny kolor. Odcień brwi zanika wraz z wiekiem, więc ten, którego używałaś 10 lat temu, może już nie działać. 

Bronzer zamiast opalenizny 

Kiedyś kobiety robiły wszystko, aby zachować porcelanową buzię i nie wystawiać jej na promienie słoneczne. Wiedziały, co robią, ponieważ opalenizna postarza skórę. Gdy używasz bronzera, wystarczy, że muśniesz nim swoją twarz, niczym wakacyjne słońce. 

Zobacz również: 8 fatalnych nawyków, którymi fundujesz sobie zmarszczki i dodajesz lat

Polecane wideo

Ograniczyła makijaż do minimum. Zobacz, jak wygląda bez podkładu i korektora
Ograniczyła makijaż do minimum. Zobacz, jak wygląda bez podkładu i korektora - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Elka (Ocena: 5) 22.12.2020 09:09
Mam dobry podkład, puder z ecocery i korektor. Wszystko dobrane pod kolor mojej skóry. Nie robię sobie kresek, nie używam ciemnych szminek. Stawiam na delikatny makijaż, który podkreśla moje walory urody. Stosuje zasadę im mniej tym lepiej.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie