Jeśli z Twoim tuszem do rzęs dzieje się coś takiego, lepiej od razu go wyrzuć

Nic z niego nie będzie.
Jeśli z Twoim tuszem do rzęs dzieje się coś takiego, lepiej od razu go wyrzuć
Fot. Unsplash
06.10.2020

To jeden z najbardziej wdzięcznych kosmetyków. Nie musi dużo kosztować, a i tak zazwyczaj przynosi spektakularne rezultaty. Dobrze dobrany tusz do rzęs optycznie otwiera oczy, podkreśla kolor tęczówki, dodaje charakteru, a czasami zastępuje cały make-up. Kilka ruchów szczoteczką i gotowe.

Zobacz również: Jedna rzecz, której nigdy nie powinnaś robić z tuszem do rzęs

Przynajmniej w idealnym świecie, bo chyba wszystkim nam zdarza się kupować buble, które mimo wszystko próbujemy wycisnąć do ostatniej kropli. Dajemy im kolejne szanse, aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto. Czasami to jedyne sensowne rozwiązanie - sugeruje autorka bloga „Painting Your Pretty”.

Jako fanka mocno podkreślonych rzęs od razu rozpoznaje kosmetyk nadający się wyłącznie do kosza. Oto jej wskazówki.

tusz do rzęs

Najgorszy tusz do rzęs

#1 Jest zbyt mokry

Dobrej jakości tusz do rzęs nie może przypominasz zabarwionej wody. Powinien być bardziej treściwy, bo tylko wtedy ma szansę osiąść na włoskach i wykonać swoje zadanie. Rzadka konsystencja może jedynie skleić rzęsy, ale na pewno nie doda im objętości i długości.

#2 Trudno go dostrzec

Aplikując kosmetyk mamy konkretne oczekiwania - rzęsy mają być grubsze, dłuższe, ciemniejsze i podkręcone. Jeśli nakładasz kolejne warstwy, a nadal nie widzisz zbyt dużej różnicy, to ewidentny sygnał, że kupiłaś bubel. Chyba nie ma sensu męczyć się dłużej.

#3 Zbryla się i kruszy

Tajemnica sukcesu tkwi w konsystencji. Tusz musi być dość gęsty, ale nie powinien tworzyć twardej skorupki na włosach. W przeciwnym razie ciemny osyp szybko pojawi się na powiekach i policzkach. Czasami pomocne okazuje się delikatne podgrzanie opakowania, ale to może nie wystarczyć.

Zobacz również: Kosmetyk, którego możesz używać najkrócej. Po tym czasie lepiej go wyrzuć

tusz do rzęs

#4 Jest zbyt gęsty

Kiedy konsystencją przypomina smołę, wtedy nic dobrego z tego nie wyjdzie. Rzęsy zostaną sklejone, a nieestetyczne grudki będą widoczne z daleka. Jeśli problem pojawił się w sprawdzonej wcześniej maskarze - najprawdopodobniej korzystasz z niej zbyt długo (maksymalnie 90 dni) albo do środka dostało się za dużo powietrza.

#5 Nie podkręca rzęs

Niektóre specyfiki w spektakularny sposób pogrubiają i wydłużają rzęsy, ale te stają się ciężkie i opadają ku dolnej powiece. Tak nie powinno być, bo wtedy wyglądają ciężko i optycznie zamykają oko. Maskara, która nie podnosi ich do góry, jest po prosu kiepska - przekonuje blogerka.

Zobacz również: 10 typów rzęs, których faceci nam odradzają

Polecane wideo

10 typów rzęs, których faceci nam odradzają
10 typów rzęs, których faceci nam odradzają - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie