Genialny trik z różem, który warto znać. Twarz od razu wyda się szczuplejsza

A do tego odejmiesz sobie kilka lat. Spróbujesz?
Genialny trik z różem, który warto znać. Twarz od razu wyda się szczuplejsza
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/408772103681565709//pinterest.co.uk/pin/285697170099771031)
21.09.2020

Parę sezonów temu wszyscy zwariowali na punkcie konturowania twarzy. W dużej mierze przyczyniła się do tego m.in. Kim Kardashian i jej siostry, które wielokrotnie publikowały w Sieci tutoriale, pokazując, w jaki sposób optycznie wyszczuplić twarz przy pomocy bronzera, różu i rozświetlacza oraz zestawu pędzli. Wystarczy trochę wprawy, a w zaledwie parę chwil można w ten sposób podkreślić rysy twarzy i sprawić, że będzie ona wydawać się nieco smuklejsza 

Zobacz również: Co się stanie, gdy nałożysz na twarz za dużo bronzera? Obejrzyj ku przestrodze!

Do konturowania twarzą przy pomocy bronzera niezbędne są jednak dobre umiejętności. W przeciwnym razie zamiast delikatnego podkreślenia rysów i optycznego wyszczuplenia otrzymamy kuriozalny efekt maski. Raczej nie jest to opcja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem i nie poznały jeszcze podstawowych tajników sztuki konturowania. 

Dla tych, którzy mimo wszystko mają ochotę poeksperymentować z makijażem i chcieliby uzyskać efekt podkreślonych kości policzkowych oraz szczuplejszej buzi mamy alternatywne i lżejsze rozwiązanie. Chodzi o technikę zwaną draping. Na czym polega taki sposób konturowania twarzy i jakie kosmetyki będą ci potrzebne? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Rosie HW (@rosiehw)

Draping, czyli konturowanie twarzy różem 

Draping to konturowanie twarzy za pomocą różu - i tylko różu. Aby optycznie wyszczuplić twarz nie potrzebujesz więc tria bronzer + rozświetlacz + róż. Wystarczy, że postawisz tylko na ten ostatni kosmetyk, ale w dwóch wersjachDraping zakłada użycie różu w dwóch odcieniach. Jeden z nich powinien być ciemniejszy, a drugi jaśniejszy.  

Konturowanie twarzy przy pomocy różu jest o wiele subtelniejsze i lżejsze niż tradycyjne konturowanie bronzerem, a do tego zapewnia efekt nie tylko wyszczuplonej, ale też młodzieńczej, świeżej i promiennej twarzy. Róż na policzkach automatycznie kojarzy się z naturalnym rumieńcem, witalnością i zdrowiem. W dodatku draping to o wiele bezpieczniejsza metoda konturowania twarzy, zwłaszcza gdy brakuje nam jeszcze wprawy i boimy się sięgnąć po bronzer w obawie, że stworzymy na twarzy efekt maski.  

Jak wykonać draping, czyli konturowanie za pomocą różu?

Najpierw użyj różu w jaśniejszym odcieniu. Przy pomocy pędzla nałóż go na kości policzkowe, delikalnie muśnij też skronie oraz podbródek. Następnie nałóż ciemniejszy róż minimalnie niżej kości policzkowych, czyli odrobinę niżej miejsca, w którym aplikowałaś jaśniejszy róż. Ostatni krok to zblendowanie tych dwóch kosmetyków w jedną całą, czyli połączenie ich za pomocą ruchów pędzla. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marc Jacobs Beauty (@marcjacobsbeauty)

I gotowe. Wypróbujecie taką technikę konturowania i wyszczuplania twarzy za pomocą różu? 

Zobacz również: Mistrzynie makijażu: Przy pomocy kosmetyków uzyskują efekt porównywalny do operacji plastycznej

Polecane wideo

Makijaż z Instagrama kontra prawdziwe życie. Przerażające?
Makijaż z Instagrama kontra prawdziwe życie. Przerażające? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie