W ten prosty sposób sprawdzisz, czy masz idealne brwi

Przyda się kątomierz.
W ten prosty sposób sprawdzisz, czy masz idealne brwi
fot. Unsplash
19.08.2020

Chyba żaden szczegół damskiej urody nie zmienia się tak bardzo i często. Wystarczy przypomnieć sobie najmodniejsze brwi sprzed kilku czy kilkunastu lat. Jeszcze do niedawna w modzie były mocno wyregulowane paseczki, ale od tego czasu wszystko się zmieniło. Dziś ma być ich jak najwięcej.

Zobacz również: 5 powodów, dlaczego Twój makijaż wygląda jak maska

Trendy w tym względzie dotyczą nie tylko objętości, ale także kształtu. Brwi odrysowane od szklanki lub wznoszące się niebezpiecznie ku górze ustąpiły miejsca niemal całkowicie prostym. Wiele zależy oczywiście od proporcji oraz kształtu twarzy, ale dziś rządzą dwie szkoły.

Kilka słów na ich temat poświęciła autorka bloga „Fashion Voyeur”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez HD Brows® (@hdbrowsofficial)

Proste brwi

Pixie Tenenbaum przyjrzała się badaniom oraz modzie lansowanej przez współczesne influencerki. Na tej podstawie wysnuła teorię, że ładne brwi można uzyskać nie tylko przy pomocy pęsety czy henny. Przyda się także znany wszystkim ze szkoły kątomierz. To niepozorne narzędzie może znacznie ułatwić regulacje.

Teoria naukowców, którą przytacza blogerka, mówi o brwiach w stylu „fashion”. Chodzi o owłosienie nad oczami dominujące w świecie mody - na wybiegach i w kampaniach reklamowych. Kąt nachylenia łuku wynosi zaledwie 14 stopni, a wtedy są niemal płaskie.

Badania miały wykazać, że dzięki tej metodzie twarz wygląda szczuplej, a nos, policzki czy usta odzyskują prawidłowe proporcje.

Zobacz również: 10 typów rzęs, których faceci nam odradzają

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez HUDA KATTAN (@hudabeauty)

Zaokrąglone brwi

Od jakiegoś czasu widzimy jednak, że coraz większą popularnością cieszą się brwi bardziej zaokrąglone. To styl „beauty” inspirowany makijażem i modelkami takich marek kosmetycznych jak np. HUDA Beauty. Są przeciwieństwem „fashion” - tworzą spory łuk o kącie aż 45 stopni. Wyglądają równie dobrze, ale pod jednym warunkiem.

Włoski nie mogą być pokryte jednym odcieniem wosku, pomady lub tuszu - sugeruje Pixie. Znacznie lepiej sprawdza się technika ombre, czyli brwi jaśniejsze na początku i znacznie ciemniejsze na końcach.

Która wersja bardziej Ci odpowiada?

Zobacz również: Ta metoda robi furorę. Zobacz zdjęcia, zanim zrobisz sobie brwi na mydło

Polecane wideo

Ta metoda robi furorę. Zobacz zdjęcia, zanim zrobisz sobie brwi na mydło
Ta metoda robi furorę. Zobacz zdjęcia, zanim zrobisz sobie brwi na mydło - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie