Jedna rzecz, której nigdy nie powinnaś robić z tuszem do rzęs

Pozbądź się tego nawyku.
Jedna rzecz, której nigdy nie powinnaś robić z tuszem do rzęs
fot. iStock
05.08.2020

Wiele kobiet stroni od pełnego makijażu, ale do jednego kosmetyku mamy wyjątkową słabość. Dobra maskara pozwala szybko i skutecznie odświeżyć wizerunek. Podkreślone w ten sposób oczy wydają się większe, a także bardziej zalotne. Ale pod jednym warunkiem - potrafisz z niej korzystać i unikasz podstawowych błędów.

Zobacz również: Myślały, że potrafią się malować, ale makijażystka od razu wytknęła im błędy. W której wersji wyglądają lepiej?

Z czarnym tuszem łatwo przesadzić. Wtedy zaczyna się kruszyć, a sklejone rzęsy zaczynają przypominać odnóża pająka. To nie tylko kwestia aplikacji, ale również przechowywania specyfiku. Żeby barwnik spełniał swoje zadanie, musi zachować odpowiednią konsystencję.

Czasami jednak traci swoją przyczepność i szybko się kruszy. Dlaczego?

tusz do rzęs

Jak używać tuszu do rzęs?

Najgorsze, co możesz zrobić z tuszem do rzęs, to narazić go na kontakt z powietrzem - przekonuje portal „Good Housekeeping” i cytowana przez niego ekspertka. Dochodzi do tego w momencie, kiedy poruszamy energicznie szczoteczką góra-dół. W ten sposób wtłaczamy do opakowania tlen, który wcale nie jest tam mile widziany.

Kiedy wpychasz powietrze do środka, maskara szybciej wysycha, zbryla się i traci swoją przyczepność. Nakładając produkt na szczoteczkę warto zastosować zupełnie inną technikę

- czytamy. Co to oznacza w praktyce?

Zobacz również: Nigdy nie rób tego ze swoimi rzęsami. Wtedy wyglądasz tanio i karykaturalnie

tusz do rzęs

Jak nakładać tusz do rzęs?

Wycieranie krawędzi

Włóż szczoteczkę do opakowania i wykonuj ruchy, które mają na celu ściągnięcie produktu z jego ścianek. To tam znajduje się najwięcej tuszu. Przed wyciągnięciem pozbądź się jednak nadmiaru barwnika.

Ruch obrotowy

Wykonuj szczoteczką okrężne ruchy. Ta technika pozwala nabrać odpowiednią ilość barwnika i rozprowadzić go równomiernie po włoskach. Ogranicza także jego kontakt z powietrzem.

Należy pamiętać, że opakowanie maskary to nie pojemnik na bańki mydlane. Energiczne poruszanie aplikatorem góra-dół skraca żywotność produktu i negatywnie wpływa na właściwości tuszu. Pozbądź się odruchu „pompowania” i ciesz się spektakularnymi rzęsami.

Zobacz również: 5 powodów, dlaczego Twój makijaż wygląda jak maska

Polecane wideo

Ta metoda robi furorę. Zobacz zdjęcia, zanim zrobisz sobie brwi na mydło
Ta metoda robi furorę. Zobacz zdjęcia, zanim zrobisz sobie brwi na mydło - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie