Dolphin skin podbija Instagram. Na czym polega makijaż o tej intrygującej nazwie?

Musisz go wypróbować!
Dolphin skin podbija Instagram. Na czym polega makijaż o tej intrygującej nazwie?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/iconic.london/)
12.07.2020

Jeszcze kiedyś o tym kosmetyku nie słyszał nikt, a teraz już od kilku dobrych sezonów bije rekordy popularności, każda dziewczyna ma go w swojej kosmetyczce i nigdy nie zapomina o nim podczas makijażu. Rozświetlacz, czy też highlighter stał się niezbędnym akcesorium każdej miłośniczki make-upu. Efekt glow, zwłaszcza na kościach policzkowych, pozostaje najbardziej pożądanym lookiem, a to dlatego, że przywodzi na myśl naturalność, świeżość i lekkość.

Zobacz również: Dewy skin: Coraz więcej dziewczyn ma obsesję na punkcie „zroszonej cery”

Rozświetlacz gra pierwsze skrzypce m.in. w takich rodzajach makijażu jak glass skin czy dewy skin, a teraz do tej listy należy dopisać jeszcze jeden look o nie mniej intrygującej nazwie, czyli dolphin skin. Na czym polega ten makijaż i jak uzyskać efekt dolphin skin?

Dolphin skin: modny makijaż z Instagrama na lato 2020

Dolphin skin to dosłownie skóra delfina. Jak zapewne doskonale wiecie skóra tego morskiego ssaka jest zawsze błyszcząca i wyjątkowo gładka. Teraz taki efekt próbują odtworzyć kobiety na całym świcie, a makijaż dolphin skin zdominował Instagram. Jak uzyskać taki efekt? Makijażystka Mary Phillips radzi, aby produkty rozświetlające nakładać na skórę warstwowo. W ten sposób efekt będzie wielowymiarowy. Aby stwierdzić, w których miejscach należy nałożyć highlighter wystarczy, że pokręcisz głową w różne strony. Dzięki temu zobaczysz, które miejsca najlepiej odbijają światło. Aplikuj rozświetlacz właśnie w te rejony twarzy. Zazwyczaj są to kości policzkowe, łuk kupidyna, czubek nosa, broda oraz skronie.

Jak wygląda efekt końcowy makijażu dolphin skin? Przekonasz się o tym zaglądając do naszej galerii. Jak podoba ci się taki look?

Polecane wideo

„Zbyt atrakcyjna, by pracować”. Węgierska Barbie nie może znaleźć pracy z powodu urody
„Zbyt atrakcyjna, by pracować”. Węgierska Barbie nie może znaleźć pracy z powodu urody - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie