Wybór jest tak szeroki, że można się w tym wszystkim pogubić. Każda kolejna paleta cieni kusi nas nowymi odcieniami, dlatego czasami trudno zachować umiar. Chcemy spróbować wszystkiego, eksperymentować i bawić się kolorami. A kiedy poniesie nas fantazja, wtedy efekt może być daleki od oczekiwań.
Zobacz również: 10 błędów, przez które możesz zapomnieć o spektakularnych rzęsach
Makijaż ma docelowo poprawić nasz wygląd, podkreślić atuty i ukryć niedoskonałości. Problem w tym, że nie zawsze potrafimy wyciągać wnioski. Skupiamy się na szczegółach, a zapominamy o ogólnym wrażeniu. Poszczególne elementy wydają się ładne i technicznie nieźle wykonane, ale z daleka nie wygląda to już tak dobrze.
Zwłaszcza w tym jednym przypadku.
Wizażyści nie od dziś przestrzegają przed stosowaniem czerwonego cienia i wszystkich wariacji na temat tego koloru. Wcale nie dlatego, że prezentuje się mało naturalnie, a make-up wydaje się zbyt krzykliwy. Wyrazistość to nie grzech, ale w tym przypadku naprawdę sporo ryzykujemy.
Czerwień przyciemnia i dodaje głębi, dlatego oczy wydają się jeszcze bardziej wklęsłe. Na dodatek nie wygląda zbyt zdrowo, bo zaczerwienienie od zawsze kojarzone jest z symptomami choroby. Kobieta pomalowana w ten sposób stwarza wrażenie przemęczonej, niewyspanej i w fatalnej kondycji.
Ale to nie powód, by całkowicie z niej rezygnować. Wystarczy pamiętać o kilku szczegółach.
Zobacz również: 10 powodów, dlaczego makijaż oczu nie wygląda tak dobrze, jak powinien
#1 Wybierz odpowiedni odcień
Ciemna karnacja wymaga mocniejszego koloru, a jasna - delikatniejszego. Zbyt duży kontrast spotęguje efekt przekrwionych oczu.
#2 Nie zapominaj o bazie
Najlepiej sprawdzi się w tym celu kryjący korektor, który zniweluje naturalne zaczerwienienie. Dopiero wtedy uzyskasz prawidłową pigmentację.
#3 Dobierz odpowiedni bronzer
Nie powinien być zbyt ciepły - sugerują eksperci z makeup.com. Czerwony cień na powiekach najlepiej wygląda w połączeniu z bronzerem w odcieniu terakoty.
#4 Odstaw czarny eyeliner
Zdecydowanie lepszym wyborem będzie kredka z fioletowym wykończeniem. Może być ciemna, ale w śliwkowej tonacji.
#5 Nie przesadzaj z resztą
Tak odważna kolorystyka na oczach nie potrzebuje dodatkowych fajerwerków. Zapomnij o ciemnych ustach, przesadnym konturowaniu i grubej warstwie rozświetlacza.
Zobacz również: 7 sytuacji, kiedy korektor robi więcej złego, niż dobrego