10 powodów, dlaczego makijaż oczu nie wygląda tak dobrze, jak powinien

Błędy, które popełniamy zdecydowanie najczęściej.
10 powodów, dlaczego makijaż oczu nie wygląda tak dobrze, jak powinien
Fot. Unsplash
18.03.2020

Makijaż zawsze łatwo zepsuć, ale malując oczy ryzyko porażki jest szczególnie duże. Wystarczy jeden nieostrożny ruch, nieprawidłowo zaaplikowany specyfik czy źle dobrany odcień, żeby wyglądać gorzej, niż przed rozpoczęciem metamorfozy. W tej sytuacji tyko spokój i umiar mogą nas uratować.

Zobacz również: 12 największych grzechów, które popełniamy aplikując podkład na twarz

Różnie z tym jednak bywa. Nakładamy zbyt dużo cieni, przesadzamy z eyelinerem, mylimy kolejność i można tak jeszcze długo wymieniać. Jeśli też masz z tym problem - koniecznie zapoznaj się z listą najczęściej popełnianych błędów i spróbuj je wyeliminować.

Ze złymi przyzwyczajeniami należy walczyć, a te naprawdę nie umkną niczyjej uwadze.

#1 Nadużywasz eyelinera

To ma być wisienka na torcie i drobny szczegół, a nie najważniejszy element makijażu. Szczelne obrysowanie oczu czarną farbką i kreska sięgająca brwi już dawno wyszły z mody.

#2 Nie łączysz cieni

Nałożenie ich obok siebie to wciąż za mało. Warto popracować nad techniką „blendowania”, czyli łączenia. Krawędzie i przejścia mają być niewidoczne.

#3 Mylisz kolejność

Zasada jest prosta - najpierw malujemy powieki, a dopiero później przychodzi moment na liner oraz maskarę. Odwrotna kolejność sprawi, że wszystko się pomiesza i spadnie.

Zobacz również: 9 błędów, przez które Twoje włosy zawsze wyglądają na przetłuszczone

#4 Nadużywasz cieni

Kiedy zależy nam na mocnej pigmentacji, wtedy często tracimy umiar. Nadmiar produktu być może przez chwilę wygląda ładnie, ale po chwili zacznie się odklejać i kruszyć.

#5 Zapominasz o bazie

Malowanie nieprzygotowanych powiek rzadko kończy się pełnym sukcesem. Warto postawić na specjalistyczną bazę albo przynajmniej korektor o odpowiednim odcieniu.

#6 Ciemny cień w wewnętrznym kąciku

To prosty przepis na katastrofę. Zasada jest prosta - wszystko co ciemne powinno wylądować jak najdalej od wewnętrznego kącika. Inaczej optycznie pomniejszysz oczy.

#7 Liner na linii wodnej

Długo się tam nie utrzyma, a na dodatek ryzykujesz czarną plamą pod oczami. Eyeliner należy stosować na skórę. Do malowania linii wodnej przeznaczone są kredki.

#8 Używasz taniej maskary

Cena nie jest oczywiście jedynym wyznacznikiem, ale najpierw warto sprawdzić jej jakość. Jeśli kruszy się i spływa - skutecznie zrujnuje nawet najlepszy make-up powiek.

#9 Resztki cieni pod oczami

Jeśli najpierw nakładasz podkład i korektor, a dopiero później malujesz oczy - kolorowy pyłek opada na cerę i tworzy nieestetyczne plamy.

#10 Śpisz w makijażu

To „trik” stosowany przez wiele kobiet, które nie mają czasu i cierpliwości, żeby codziennie się malować. Efektu łatwo się domyślić. Dwudniowy make-up nigdy nie wygląda dobrze.

Zobacz również: 7 codziennych błędów, przez które Twoje paznokcie ciągle się łamią

Polecane wideo

18-latka przestała regulować brwi. Pokazała się po kilku miesiącach bez pęsety
18-latka przestała regulować brwi. Pokazała się po kilku miesiącach bez pęsety - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie