Makijaż jak maseczka ochronna to nie kolejny głupi żart z koronawirusa. Ma ważne przesłanie

Zwraca uwagę na równie poważny problem, jak pandemia COVID-19.
Makijaż jak maseczka ochronna to nie kolejny głupi żart z koronawirusa. Ma ważne przesłanie
Fot. Instagram.com (www.instagram.com/ashleyema)
12.03.2020

Epidemia koronawirusa przerodziła się już w pandemię, o czym poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia, czyli WHO. Do tej pory wirus rozprzestrzenił się na ponad 100 krajów na świecie, w tym na Polskę. Na dzień 12 marca mamy już 47 przypadków zakażenia, jednak zdaniem ministra zdrowia “za tydzień, może trochę dłużej będzie w Polsce nawet tak jak w innych krajach koło 1000 osób z potwierdzonym zakażeniem. 

Zobacz również: Wszystkie szkoły i uczelnie zamknięte z powodu koronawirusa. To oficjalna decyzja rządu

Z dnia na dzień sytuacja staje się więc coraz bardziej poważna i wprowadzane są coraz bardziej radykalne środki w ramach walki z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19. Wczoraj polski premier poinformował o zamknięciu wszystkich szkół, uczelni, a także ośrodków kultury. Dziś prezydent Donald Trump ogłosił zawieszenie europejskich lotów do Stanów Zjednoczonych (poza lotami z Wielkiej Brytanii) na kolejne 30 dni.  

Mimo to nie wszyscy zdają się rozumieć powagę sytuacji. Dla niektórych osób koronawirus stał się tematem do żartów. Niedawno pisaliśmy o salonie kosmetycznym z Beverly Hills, który oferował swoim klientkom manicure inspirowany koronawirusem. Większość internautów okazała się jednak zbulwersowana tym oryginalnym pomysłem. 

Zobacz również: Manicure inspirowany... koronawirusem. Przejaw kreatywności czy absolutny brak wyczucia?

Teraz wirus COVID-19, a właściwie spopularyzowana przez niego maseczka ochronna stała się inspiracją do makijażu. 22-letni Emanuele Petrini, makijażysta z włoskiej miejscowości Viareggio podzielił się na swoim koncie na Instagramie zdjęciami makijażu, który wygląda zupełnie tak, jakby twarz zasłaniała najprawdziwsza maseczka ochronna. W rzeczywistości taki efekt Emanuele uzyskał wyłącznie dzięki zestawowi kosmetyków oraz swoim zdolnościom. Co więcej, w przeciwieństwie do salonu manicure z Beverly Hills makijaż inspirowany koronawirusem nie jest kolejnym głupim żartem z pandemii, ale kryje się za nim bardzo ważny przekaz. Emanuele przykleił na namalowaną na swojej twarzy maseczkę samoprzylepną karteczkę, na której napisał: 

Przestańcie używać koronawirusa jako wymówki dla swoich rasistowskich poglądów. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Coronavirus doesn’t means being racist towards Asians. Aids doesn’t means homophobia. transgender doesn’t means transphobia. And being myself doesn’t means that you can hate me. Stop spreading your hate using excuses, it’s so old and boring, take your responsibilities for once. THIS IS ALL MAKEUP. SHARE THIS POST IF YOU BELIEVE IN A CHANGE. ———————————— @mehronmakeup paint palette. @jeffreestarcosmetics Alien Palette for shading (tall grey, black hole). @ofracosmetics Glazed Donut x @nikkietutorials highlighter. @anastasiabeverlyhills Brow gel in dark brown. @colourpopcosmetics white eyeliner and lunchmoney highlighter. @nouba_it black eyeliner. [i took the sentence on the post it from a page. tag her plz i lost it.] —————————————— #coronavirus #corona #illusionmakeup #illusion #makeup #undiscovered_muas #theartistedit #testandtell #mua #explore #maskmakeup #makeupartist #viruscorona #editorialmakeup #creativemakeup #anastasiabeverlyhills #jeffreestarcosmetics #mehronmakeup #colourpop #makeuplover #underratedmuas

Post udostępniony przez lucifer emanuele petrini (@ashleyema)

Od czasu wybuchu pandemii, której źródło ma miejsce w chińskim mieście Wuhan, osoby pochodzenia azjatyckiego padają ofiarami rasistowskich ataków - zarówno słownych, jak i fizycznych, są też dyskryminowane. Kiedy Emanuele na własne oczy zobaczył przypadki takich zachowań, postanowił zareagować.  

Zauważyłem, że niektórzy Włosi są ostatnio bardzo nieuprzejmi wobec Chińczyków z powodu wirusa. Widziałem, jak niektórzy ignoranccy Włosi nagrywają osoby chińskiego pochodzenia i krzyczą pod ich adresem straszne rzeczy w stylu: “To wasza wina, wracajcie do swojego kraju”. Pomyślałem: przestańcie obwiniać Chińczyków w związku z wirusem, to głupie, przecież ludzie umierają. Postanowiłem przekazać to za pomocą makijażu z maseczką ochronną.  

Zdjęcie tego makijażu, które Emanuele zamieścił na swoim koncie na Instagramie zostało polubione już prawie 5 tys. razy, zebrało też setki przychylnych komentarzy. Młody makijażysta ma nadzieję, że dzięki jego pracy ludzie zaczną zmieniać swoje myślenie i nastawienie, a rasizm wobec osób pochodzenia azjatyckiego przestanie się rozprzestrzeniać.  

Mam nadzieję, że ludzie są w stanie zrozumieć, że wszyscy jesteśmy tacy sami, a koronawirus to nie wina osób pochodzących z Chin. To mogło się wydarzyć wszędzie. Chciałbym zobaczyć w ludziach mniej strachu, a więcej pracy na rzecz znalezienia lekarstwa poprzez wszystkie nacje pracujące razem. Przestańmy rozprzestrzeniać nienawiść, zacznijmy rozprzestrzeniać pomoc. 

Jak oceniacie makijaż stworzony przez Emanuela i przesłanie, jakie się za nim kryje? 

Zobacz również: Koronawirus jest już w Polsce. Ksiądz: „To kara za homoseksualizm, aborcję i życie bez ślubu”

Polecane wideo

Absurdalny test na szczupłość. Kobiety robią ze szminką coś bardzo dziwnego
Absurdalny test na szczupłość. Kobiety robią ze szminką coś bardzo dziwnego - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 06.05.2020 08:30
słabo
odpowiedz

Polecane dla Ciebie