12 największych grzechów, które popełniamy aplikując podkład na twarz

To nigdy nie będzie wyglądało dobrze.
12 największych grzechów, które popełniamy aplikując podkład na twarz
Fot. Unsplash
01.03.2020

To jeden z podstawowych kosmetyków przeznaczonych do makijażu twarzy. Pozwala uzyskać efekt perfekcyjnej skóry, ale czasami świadomie z niego rezygnujemy. Dlaczego? Bo nie potrafimy z niego korzystać i w efekcie wyglądamy tylko gorzej. Pół biedy, jeśli zdajemy sobie z tego sprawę. Niektóre kobiety uparcie go aplikują, choć też nie opanowały tej sztuki.

Zobacz również: 9 błędów, przez które Twoje włosy zawsze wyglądają na przetłuszczone

W rzeczywistości nie jest to wcale aż tak trudne - czytamy na goodhousekeeping.com. Wystarczy wystrzegać się podstawowych błędów, a tych nie jest wcale mało. Kiedy wprowadzimy zmiany w życie, wtedy podkład idealnie wtopi się w cerę i przestanie przypominać nieestetyczną maskę.

Być może dla niektórych są to absolutne podstawy, ale życie pokazuje, że to z nimi miewamy największe problemy.

#1 Nie umiesz wybrać odcienia

Wybór jest naprawdę szeroki, ale niektóre z nas wciąż wybierają „uniwersalny” kolor. Taki w rzeczywistości nie istnieje. Warto sięgnąć po testery, odczekać (podkład może się utlenić) i znaleźć ten idealny.

#2 Aplikujesz za dużo podkładu

Porządny podkład o pełnym kryciu pozwala uzyskać taki efekt nawet przy cienkiej warstwie. Kiedy przesadzimy z ilością - twarz wcale nie będzie wyglądać lepiej. Raczej ciężko i nieświeżo.

#3 Nie zwracasz uwagi na ton skóry

Dla niektórych może to być spore zaskoczenie, ale karnacje dzielimy na tony ciepłe i zimne, czyli te z przewagą niebieskiego i różowego odcienia. Chłodny typ z ciepłym podkładem nigdy nie wygląda dobrze. I na odwrót.

#4 Źle przygotowujesz cerę

Skóra musi być zawsze czysta i odpowiednio nawilżona. Jeśli pozostaną na niej jakiekolwiek zanieczyszczenia lub suche skórki - podkład wcale ich nie przykryje, ale jeszcze bardziej uwidoczni.

Zobacz również: 10 błędów, przez które możesz zapomnieć o spektakularnych rzęsach

#5 Stronisz od primera

To przydatny kosmetyk, ale nie wszystkie z niego korzystamy. Nie dość, że przygotowuje cerę do nałożenia kolejnych warstw specyfików, to na dodatek wypełnia rozszerzone pory.

#6 Nie używasz utrwalacza

Tak zwany setting spray może uratować nie do końca dobrze dobrany lub kiepskiej jakości podkład. Przede wszystkim przedłuża jego trwałość, ale nadaje także subtelny błysk.

#7 Aplikujesz podkład na linii włosów

Najlepiej zacząć od środka czoła i resztki kosmetyku kierować w stronę włosów. Zbyt gruba warstwa w tym miejscu sprawia, że odcięcie jest zbyt widoczne, a wtedy podkład wygląda jak maska.

#8 Odcień twarzy nie pasuje do szyi

Absolutnie podstawowy błąd, który popełnia prawdopodobnie większość z nas. W efekcie buzia wygląda jak doklejona do tułowia, czego lepiej unikać. Dopasuj podkład do skóry na szyi lub pomaluj ją tym samym specyfikiem.

#9 Nie wiesz czym go nakładać

Możliwości jest kilka - pędzel, puszek, gąbka, palce. Za każdym razem efekt będzie trochę inny, więc warto mu się przyjrzeć. Prędzej czy później znajdziesz idealny sposób dla siebie.

#10 Nie zwracasz uwagi na formułę

Na rynku dostępne są podkłady matujące i rozświetlające. Jedne wysuszają skórę, inne mogą prowadzić do jej przetłuszczenia. Sprawdź, w którym wyglądasz najlepiej po kilku godzinach i tego się trzymaj.

#11 Używasz brudnych narzędzi

Pędzle i gąbki wymagają umycia po każdym zastosowaniu. W przeciwnym razie na ich powierzchni rozwijają się bakterie, a także pozostają zaschnięte resztki. Możesz w ten sposób doprowadzić do stanu zapalnego, a także nierównomiernego nałożenia podkładu.

#12 Zaczynasz od korektora

Autorzy poradnika zachęcają, by kolejność była jednak odwrotna. Najpierw podkład, a dopiero później korektor. W przeciwnym razie podkreślisz tylko swoje zmarszczki mimiczne.

Zobacz również: 7 codziennych błędów, przez które Twoje paznokcie ciągle się łamią

Polecane wideo

Po wizycie u niej każda dziewczyna wygląda idealnie. Makijażystka leczy z kompleksów
Po wizycie u niej każda dziewczyna wygląda idealnie. Makijażystka leczy z kompleksów - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie