10 błędów w regulacji brwi, które nieświadomie popełniasz

Przez to nigdy nie będą miały idealnego kształtu.
10 błędów w regulacji brwi, które nieświadomie popełniasz
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/235594624241344262/ & https://pl.pinterest.com/pin/38351034314750389/)
23.02.2020

Teoretycznie wiemy, jak powinny wyglądać, ale nie zawsze jesteśmy w stanie je ujarzmić. Brwi to drobny, a jednak bardzo istotny element naszego wizerunku. Nieumiejętnie wyregulowane odbierają urodę, a gdy mają idealny kształt - działają lepiej, niż zabiegi upiększające.

Zobacz również: 9 błędów, przez które Twoje włosy zawsze wyglądają na przetłuszczone

Zazwyczaj próbujemy same o nie zadbać, ale sięgając po pęsetę czy hennę często tracimy umiar. W efekcie zmieniają swoje położenie, stają się zbyt cienkie albo kolorystycznie nie pasują do karnacji i odcienia włosów. Naprawdę bardzo łatwo o wpadkę.

Jak jej uniknąć? Z pomocą przychodzi lista opublikowana na łamach lifehack.org.

Błędy w regulacji brwi

#1 Zbyt szeroka przerwa między brwiami

To dobrze, że nie tworzą jednej całości, ale warto zachować umiar. Idealne brwi powinny zaczynać się na wysokości wewnętrznego kącika oka, a nie dalej.

#2 Jednakowy kolor brwi i włosów

W efekcie wszystko się ze sobą zlewa, wyglądasz bezbarwnie, a twarz traci swój wyraz. Najlepiej, gdy są przynajmniej o kilka tonów ciemniejsze.

#3 Zmiana naturalnego łuku

Można całkowicie zmienić kształt brwi, tylko po co? Prędzej czy później i tak zaczną odrastać w swoim miejscu. One nie wzięły się tam znikąd.

Zobacz również: 10 zaskakujących powodów, dlaczego masz wiecznie spierzchnięte usta

#4 Bardzo rzadkie brwi

Pojedyncze włoski i prześwitująca skóra to nie jest efekt, na którym powinno nam zależeć. Warto sięgnąć po kredkę i wypełnić ewentualne braki.

#5 Usuwanie włosków z górnej części

W ten sposób pozbawisz je naturalnego kształtu i coraz trudniej będzie nad nimi zapanować. Regulacja powinna odbywać się zdecydowanie od dołu.

#6 Zbyt mocne wypełnienie

Luki warto uzupełnić, ale nie za bardzo. Zbyt ciemny i mocno kryjący barwnik sprawi, że brwi będą wyglądały na domalowane. Unikaj tego, jeśli nie jest to konieczne.

#7 Identyczne brwi

Wizażystki często powtarzają, że brwi są siostrami, ale nie bliźniaczkami. Kiedy wyglądają dokładnie tak samo - nie prezentuje się to zbyt naturalnie.

#8 Sięgają za daleko

Weź pędzel lub ołówek. Oprzyj go na granicy nosa, a drugą stroną sięgnij do zewnętrznego kącika oka. W ten sposób wyznaczysz punkt, gdzie powinny się kończyć.

#9 Rozpoczynanie makijażu od brwi

Po wszystkim będą wyglądały kiepsko, bo na pewno osiądą na nich resztki podkładu, korektora, pudru czy cieni. Warto malować je na samym końcu.

#10 Regulacja przed kąpielą

Gorąca woda rozszerza mieszki włosowe, co prowadzi do naturalnego wypadania brwi. Jeśli wyregulujesz je wcześniej - nowe ubytki mogą całkowicie zmienić ich kształt.

Zobacz również: 7 codziennych błędów, przez które Twoje paznokcie ciągle się łamią

Polecane wideo

18-latka przestała regulować brwi. Pokazała się po kilku miesiącach bez pęsety
18-latka przestała regulować brwi. Pokazała się po kilku miesiącach bez pęsety - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 2 / 5
Zawodowa styliska brwi (Ocena: 2) 23.02.2020 12:32
Wiele punktów jest nieprawda
odpowiedz

Polecane dla Ciebie