10 błędów, przez które możesz zapomnieć o spektakularnych rzęsach

Będą słabe, łamliwe i wreszcie wypadną.
10 błędów, przez które możesz zapomnieć o spektakularnych rzęsach
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/93238654771879520/ & https://pl.pinterest.com/pin/863846772251724728/)
21.02.2020

To drobny, ale niezwykle istotny element naszego wyglądu. Długie, gęste oraz odpowiednio podkręcone rzęsy dodają uroku i zupełnie zmieniają wyraz twarzy. Nic więc dziwnego, że robimy wszystko, by zachować je w jak najlepszej kondycji. A kiedy to konieczne - sięgamy po sztuczne zamienniki.

Zobacz również: „Na tydzień zrezygnowałam z makijażu”. Sabina zdradza, jak zareagowali ludzie

To jednak na niewiele się zda, jeśli nie potrafimy się z nimi obchodzić. Zaniedbane i zmęczone makijażem rzęsy mają tendencję do wypadania. Wtedy nie pomoże nawet najlepsza odżywka - ostrzega businessinsider.com. Portal zwraca uwagę na codzienne błędy, przez które możemy zapomnieć o spektakularnym spojrzeniu.

Większość z nich popełniamy zupełnie nieświadomie.

#1 Używasz zalotki po nałożeniu maskary

Mechaniczne podkręcanie rzęs powinno odbywać się przed aplikacją tuszu, bo obciążone kosmetykiem mają tendencję do wypadania i łamliwości. To jedyna prawidłowa kolejność.

#2 Nadużywasz farby

Niektóre z nas decydują się na trwałą koloryzację rzęs. Nie należy robić tego jednak zbyt często, bo barwniki mają w sobie mnóstwo groźnej chemii, która może je znacznie osłabić.

#3 Doklejasz zbyt ciężkie rzęsy

Sztuczne włoski nie mogą być zbyt długie i gęste, bo w przeciwnym razie stanowią za duże obciążenie dla naturalnych. Po ich ściągnięciu może się okazać, że ucierpiały na tym nasze prawdziwe rzęsy.

Zobacz również: Zapomnij o podkładzie. Oto kosmetyki, które go zastąpią

#4 Ciągle trzesz oczy

To bardzo groźny odruch, który podrażnia gałkę oczną, ale przy okazji uszkadza także rzęsy. Najsłabsze włoski pod wpływem dotyku po prostu wypadną i nie możemy mieć pewności, że kiedyś odrosną.

#5 Nie zmywasz makijażu przed snem

Maskara nie tylko barwi, ale także utwardza rzęsy. Przez to stają się grubsze i sztywniejsze, ale też podatne na złamania. Tarcie głową o poduszkę może spowodować, że niewiele z nich zostanie.

#6 Korzystasz z wodoodpornego tuszu

Według ekspertów nie powinien to być kosmetyk stosowany na co dzień, ale raczej od święta. Bardzo osłabia rzęsy, które w czasie zmywania makijażu mogą zostać usunięte razem z maskarą.

#7 Narażasz je na wysoką temperaturę

Na rynku dostępne są podgrzewane zalotki, a niektóre z nas sięgają po suszarkę do włosów, aby utrwalić tusz. To ogromny błąd, bo cebulki ulegają wtedy osłabieniu, a rzęsy zaczynają wypadać.

#8 Dzielisz się swoją maskarą

Zasada jest prosta - własnych kosmetyków nie należy nikomu udostępniać, bo trudno uznać to za higieniczne. W ten sposób roznoszą się bakterie, które na pewno nie poprawią kondycji rzęs.

#9 Używasz przeterminowanych kosmetyków

Nie chodzi tylko o datę nadrukowaną na opakowaniu. Każdy tego typu specyfik może być stosowany wyłącznie przez określony czas od momentu otwarcia opakowania. Nałożenie np. tuszu sprzed kilku lat to zbrodnia popełniona na naszych rzęsach.

#10 Odrywasz sztuczne rzęsy

Ich mechaniczne usuwanie może skończyć się wyrwaniem także tych prawdziwych. Klej należy wcześniej rozpuścić przeznaczonym do tego kosmetykiem na bazie oleju.

Zawsze o tym pamiętasz?

Zobacz również: 7 codziennych błędów, przez które Twoje paznokcie ciągle się łamią

Polecane wideo

One już zupełnie straciły umiar. Ich rzęsy coraz bardziej przypominają szczotki
One już zupełnie straciły umiar. Ich rzęsy coraz bardziej przypominają szczotki - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.04.2020 18:42
ja używałam 4 long lashes, ale odstawiłam bo mocno podrażniało mi powieki, rzęsy mi wypadły i urosły krótkie, jak przed stosowaniem serum. od jakiegoś czasu stosuje medere mederelab.pl/produkt/meme-look-produkt/?utm_source=MC&utm_medium=BL&utm_campaign=OG na włosy, bo wypadały mi garściami, a tu niespodzianka, włosy nie wypadają a rzęsy są dłuższe i widzę, że rośnie ich więcej
odpowiedz

Polecane dla Ciebie