8 powodów, dlaczego nie warto się malować

Odłóż puder i szminkę do najgłębszej szuflady.
8 powodów, dlaczego nie warto się malować
Fot. iStock
05.10.2018

Malujemy się po to, aby poczuć się lepiej i wyglądać atrakcyjniej. Podkład, rozświetlacz, róż, tusz do rzęs... Dzięki tym produktom zamieniamy się w królowe piękności. Uroda Polek, która jest z rodzaju tych przygaszonych, nagle nabiera blasku. Nic dziwnego, że tak wiele z nas słyszy od innych pytanie: „czy nie jesteś przypadkiem chora?”, gdy pomija makijaż.

Piękna i bestia. Internauci zamarli, kiedy pokazała, co ukrywa pod makijażem

Mimo wszystko make-up ma także kilka wad. Czasami nawet warto z niego zrezygnować. Poniżej wyjawiamy powody, które za tym przemawiają. Potraktuj je z lekkim przymrużeniem oka, chociaż jest w nich sporo prawdy.

Makijaż jest oszustwem

Nawet róż do policzków i tusz do rzęs sporo zmieniają w naszym wyglądzie. Cera i spojrzenie nabierają blasku. To tylko tobie się wydaje, że nie robią dużej różnicy. Pomimo tego, że malujesz się bardzo delikatnie. W jakiś sposób jednak oszukujesz otoczenie, zwłaszcza wtedy, jeżeli nigdy nie pokazujesz się ludziom bez makijażu. Nie powinny cię dziwić pytania o twój stan zdrowia albo to, że ktoś cię nie rozpoznaje. Nie miej również pretensji do mężczyzny, jeśli nie zechce się z tobą dalej spotykać, jeśli go w ten sposób oszukiwałaś.

Makijaż zabiera czas

Jednym mniej, a innym więcej, ale nawet kilka minut może zrobić różnicę. W tym czasie zdążysz wypić kawę w domu i nie będziesz musiała jej potem kupować na mieście. Wyrobisz się też w czasie i zrobisz kanapki do pracy albo zjesz śniadanie. Poza tym potem musisz zrobić demakijaż, a to dodatkowe stracone minuty. On również musi być bardzo staranny, a obecnie czas to pieniądz.

Makijaż kosztuje...

...i to sporo! Biorąc pod uwagę to, że nawet niezużyte kosmetyki musisz wyrzucać i zastępować je nowymi. Gdybyś sporządziła roczny budżet dotyczący wydatków na te produkty, zdziwiłabyś się, ile pieniędzy pozbywasz się z kieszeni. U niektórych suma ta dobiega 2 tys. zł.

Makijaż nie jest ekologiczny

Pomijając wydatki z twojej kieszeni, wyprodukowanie kosmetyków też kosztuje. Przez nie zużywa się dodatkową energię oraz wodę. Poza tym trzeba wspomnieć o jednorazowych opakowaniach. Jeżeli jesteś fanką ekologii, zastanów się, co robisz.

Michał i Staś uwielbiają się malować. Polacy zmieszali ich za to z błotem

Makijaż wywołuje kompleksy u innych

Dziewczyny z kolorowych okładek magazynów i z Instagrama wyglądają, jakby nie miały makijażu, chociaż jest on zrobiony właśnie w ten sposób, aby nie było go widać. Te, które je oglądają, wpadają w kompleksy, bo porównują swoją niedoskonałą cerę do cery modelek. Tak samo oprawę oczu. Kolejna sprawa z tym związana, to pielęgnowanie kultu piękna. Sprawia on, że również mężczyźni oczekują od kobiet idealnego wyglądu i przeszkadza im widok kilku krost na twarzy czy ciele.

Zjadasz kosmetyki

Chodzi o pomadkę. Jeżeli codziennie malujesz nią usta, tak czy inaczej, pochłaniasz ten kosmetyk. Oblizujesz usta i zjadasz go razem z pokarmem, bo osadza się na jedzeniu. Rzecz jasna ten podpunkt nie ma zastosowania w przypadku używania kosmetyków naturalnych.

Makijaż powoduje kłopoty z cerą i oczami

Przez tusz możesz się nabawić nawet uczulenia. Inne kosmetyki do oczu również negatywnie na nie wpływają. Podrażniają je. Co do cery, jest ona zapychana podkładem i pudrem. To prawda, że wszystko zależy od produktu, ale tak naprawdę wystarczy jeden nieodpowiedni składnik. Poza tym nie każdą kobietę stać, aby kupować kosmetyki dobrej jakości. Wiele zadowala się słabymi produktami.

HIT INTERNETU: Dziewczyna sprawdziła, jak jej skóra wygląda pod mikroskopem. Widok był ohydny!

Nie potrzebujemy makijażu

I bez niego wyglądamy dobrze. Wystarczy zadbać o cerę i włosy, a także systematycznie regulować brwi u kosmetyczki. Właściwa pielęgnacja zdziała cuda.
 

Urodę jednak można sobie kupić. One jeszcze niedawno straszyły wyglądem
Urodę jednak można sobie kupić. One jeszcze niedawno straszyły wyglądem - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (25)

Ocena: 3.44 / 5
gość (Ocena: 5) 02.01.2019 00:26
Matko, niesamowite! Sensowny artykuł na tym portalu! Daję piątkę.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 17.11.2018 23:14
Ten artykuł jest fatalny
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.10.2018 16:40
Napisała leniwa redaktorka która chce żeby inne dziewczyny również wyglądały na zaniedbane fleje
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.10.2018 23:53
Mam wrażenie ze to meżczyzna pisze, wolał by zeby jego partnerka sie nie malowala full natural , ale i tak oglada sie za wymalowanymi dziewczynami. To juz jest indywidualna sprawa kobiet czy sie malują czy nie nie trzeba przedstawiac zadnych argumentów . Żenada
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 05.10.2018 18:29
Jakie pieprzenie xd
odpowiedz

Polecane dla Ciebie