Jak wybrać idealny kryjący podkład na lato?

Na jaki podkład powinnaś postawić, by był nie do zdarcia i sprawiał, że wymagająca skóra będzie wyglądać promiennie? Poznaj odpowiedź.
Jak wybrać idealny kryjący podkład na lato?
19.06.2018

Właściwie dobrany, a więc dopasowany do potrzeb, rodzaju i problemów skóry kryjący podkład, to gwarancja nieskazitelnego makijażu, nie tylko latem. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając produkt, który dyskretnie zatuszuje niedoskonałości Twojej cery, a przy tym jej nie obciąży, a także da Ci pożądany efekt summer flawless.

Zwróć uwagę na skład podkładu

Pierwszym krokiem w świadomym wyborze kosmetyków kolorowych powinna być analiza ich składu. Wybierając produkt dla cery problematycznej i nie tylko, postaw na ten o najkrótszej liście składników i bez sztucznych dodatków, takich jak np. związki EDTA, PEG czy oleje mineralne. W ten sposób zmniejszysz ryzyko wystąpienia podrażnień. Skóra wrażliwa  może reagować na zawarty w podkładzie alkohol, parabeny, konserwanty czy sztuczne zapachy. Warto przyjrzeć się kosmetykom zawierającym naturalne kompozycje – takimi produktami są podkłady mineralne, bazujące na składnikach pochodzenia naturalnego, które mają dobroczynne działanie na skórę.

Idealny kryjący podkład będzie nie tylko dyskretnym kamuflażem dla niedoskonałości, ale także spełni funkcje pielęgnujące i lecznicze. Posiadaczki cery trądzikowej znajdą w jego składzie łagodzący wypryski i działający przeciwzapalnie tlenek cynku, który przyspieszy ich gojenie. Podkład mineralny nie zawiera komedogennych i aknegennych olejów, przez co nie przyczynia się do powstawania nowych niedoskonałości. Bazuje jedynie na połączeniu rozświetlającej miki, tlenku żelaza dbającego o odpowiedni odcień, wspomnianego tlenku cynku oraz kryjącego dwutlenku tytanu.

Chroń twarz SPF! 

Dobroczynne działanie tego typu podkładu nie kończy się jedynie na właściwościach poprawiających kondycję skóry. Jego formuła zawiera bowiem naturalnie występujący filtr przeciwsłoneczny. Dwutlenek tytanu, który oprócz delikatnego krycia, chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UV, działając na poziomie do 30 SPF. To dodatkowa warstwa zabezpieczająca przed powstawaniem przebarwień i fotodermatoz, którą latem powinno się uzupełnić o krem z wyższym filtrem dla całkowitej ochrony.

Postaw na lekkie formuły

Latem warto zrezygnować z ciężkich, kryjących podkładów w płynie lub kompakcie na rzecz lekkich, nieobciążających konsystencji. Produkty mineralne dadzą upragniony, naturalny efekt zdrowej skóry bez niedoskonałości, muśniętej lekko makijażem. Kosmetyki kolorowe tego typu są niemal niewyczuwalne na skórze i pozwalają jej oddychać. 

Ich sypka formuła nie pozostawia na twarzy filmu, delikatnie zakrywając przy tym drobne niedoskonałości czy naczynka. Dwutlenek tytanu pozwala na budowanie krycia, bez obciążania cery.

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie