Błędy w makijażu, przez które wyglądasz bardzo staro. Faceci nienawidzą, kiedy się w ten sposób malujesz!

Ile z nich popełniasz?
Błędy w makijażu, przez które wyglądasz bardzo staro. Faceci nienawidzą, kiedy się w ten sposób malujesz!
Fot. Unspash.com
02.11.2017

Makijaż potrafi zdziałać cuda, ale może też wywołać niepożądany efekt. Z reguły za jego pomocą podkreślamy najatrakcyjniesze elementy twarzy. Np. nietypową barwę tęczówek, wydatne kości policzkowe czy pełne usta. Niestety zdarzają się też przypadki, że makijaż postarza i czyni kobiety mniej atrakcyjnymi w oczach płci przeciwnej. Większość z nas nie jest perfekcyjna w tej kwestii. Każda może popełnić jakiś błąd.
Aby się przed nimi uchronić, portal brightside.me opisał, na czym najczęściej polegają. Przeczytaj uważnie, a potem zastanów się, czy nie dotyczą ciebie.

Zbyt dużo korektora

Kobiety bardzo często popełniają ten błąd. Pragną, aby skóra wyglądała perfekcyjnie, więc nakładają grubą warstwę produktu. W ten sposób podkreślają jednak drobne zmarszczki i w efekcie postarzają się. Specjaliści od makijażu zalecają używanie korektorów zawierających rozświetlające drobinki. Najlepiej jednak stosować go w małych ilościach.

Zobacz także: Internautki w szoku: „Ta mała dziewczynka maluje się lepiej ode mnie!” (Zobacz jej metamorfozę)

 

błędy w makijażu

Fot. unsplash.com

Zbyt gruba warstwa tuszu na dolnych rzęsach

Tusz do rzęs sprawia, że oczy wydają się wyraźniejsze, a spojrzenie nabiera głębi. Można jednak przesadzić i pokryć je zbyt grubą warstwą. W ten sposób efekt nie tylko będzie daleki od estetyki, ale przyciągnie uwagę do zmarszczek.

Zły odcień pomadki

Bez wątpienia żywy kolor na ustach zupełnie odmienia wizerunek. Czasami na lepszy, a innym razem na gorszy... Wszystko zależy od tego, czy wybierzesz odpowiedni odcień. Po pierwsze dobrze jest trzymać się zasady, że latem wybieramy jaśniejsze, a zimą ciemniejsze odcienie. Jeżeli nie masz pewności, jaki ci pasuje, sprawdź, jaki typ urody reprezentujesz (wiosna, lato, jesień, zima). Gdy masz możliwość, zapytaj makijażystki. Niech dobierze ci kilka konkretnych produktów.

Kobiety, które mają wąskie usta, powinny unikać ciemnych pomadek, ponieważ usta wydają się wtedy jeszcze bardziej wąskie. W ten sposób będziesz sprawiać wrażenie osoby starszej niż jesteś.

Nakładanie ciemnych cieni do powiek w zły sposób

Błędem jest aplikowanie ciemnego cienia na całą powierzchnię powieki (zarówno górnej, jak i dolnej). Na wewnętrzne kąciki nakładaj jaśniejszy cień, a na zewnętrzne ciemniejszy.

błędy w makijażu

Fot. unsplash.com

Używanie eylinera na dolnej powiece

Wiele kobiet obrysowuje ciemnym eyelinerem dolną powiekę. Chociaż celem jest podkreślenie oczu, w ten sposób wyglądają na węższe i mniejsze. Poza tym używanie zbyt ciemnych barw postarza. Podobnie jest z brwiami. Jeżeli podkreślisz je zbyt ciemnym kolorem, będziesz wyglądać na więcej lat. Więcej na temat brwi znajdziesz poniżej.

Róż do policzków nałożony w niewłaściwym miejscu

Nakładanie różu wiąże się z ryzkiem, że zrobimy to nieumiejętnie. Przede wszystkim produkt nie powinien znaleźć się na górnych częściach policzków i bliżej środka twarzy. Właściwe miejsce to powyżej kości policzkowych, daleko od nosa. Ważny jest też odcień. Wybieraj odcienie bladego różu i brzoskwini. Żywe kolory mogą kojarzyć się w tym przypadku ze starszymi paniami. Poza tym będą wyglądać groteskowo.

Zbyt grube brwi

Obecnie w modzie są podkreślone brwi. Nie powinny one być jednak zbyt grube i ciemne, ponieważ twarz sprawi wrażenie zmęczonej i starszej niż w rzeczywistości. Nawet brunetkom zaleca się pod tym względem umiar. Dla  kobiet o jasnych lub brązowych włosach najlepsze będą szarości oraz brązy.

Zobacz także: Potęga makijażu: Spójrz, co kosmetyki zrobiły z oszpeconymi twarzami tych kobiet...

 

błędy w makijażu

Fot. unsplash.com

Brak korektora

Ciemne kręgi pod oczami to znak rozpoznawczy wielu z nas. Niestety brak korektora na tej części twarzy sprawia, że wygląda na zmęczoną, a więc i starszą. Zacznij używać korektora, a zobaczysz, że twoja twarz będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Zbyt wyraźnie obrysowane usta

Po pomalowaniu ust zawsze zwracaj uwagę, aby ich krawędzie nie były zaakcentowane krędką do ust. Trzeba ją delikatnie rozetrzeć. Na koniec odciśnij usta na waciku.

Zbyt dużo pudru

Puder przydaje się do zatuszowania stref świecących na twarzy. Jednak warstwa nie może być zbyt gruba. Puder sprawdza się tylko w małych ilościach. Inaczej twarz będzie wyglądała nienaturalnie, a gdy zaaplikujesz go w okolicach oczu, podkreślisz zmarszczki.
 

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
m. (Ocena: 5) 06.02.2018 16:28
Sprawdź Barwy Urody :)
odpowiedz
Ada (Ocena: 5) 13.12.2017 09:28
Czy ktos zna jakas strone gdzie sprawdze jaki jestem typ urody? :) Mam zawsze problem z ddoborem koloru pomadki
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo