Szef kazał mu zmyć makijaż w pracy. 20-latek twierdzi, że to DYSKRYMINACJA (Ma rację?)

Młody mężczyzna chce mieć takie same prawa, jak jego koleżanki z pracy.
Szef kazał mu zmyć makijaż w pracy. 20-latek twierdzi, że to DYSKRYMINACJA (Ma rację?)
źródło: Instagram (instagram.com/scottlaplanche)
13.07.2017

Walka o równouprawnienie przybiera coraz dziwniejsze formy. Teraz to mężczyźni czują się pokrzywdzeni. Tak jak ten 20-latek, który nie ma zamiaru wyglądać jak stereotypowy facet. Scott Laplanche jest dumny ze swojej delikatnej urody i chętnie podkreśla ją przy pomocy makijażu. Maluje się codziennie i od dawna, więc bardzo się zdziwił, kiedy nowy współpracownik uznał to za problem…

Młody Brytyjczyk opisał na swoim facebookowym profilu, co spotkało go w pracy. Po wielu miesiącach zatrudnienia nagle jeden z menadżerów uznał, że chłopak powinien zmyć make-up. Wymalowany mężczyzna ma być kiepską wizytówką firmy, a kolorowe kosmetyki zarezerwowane są wyłącznie dla kobiet.

Czy to już dyskryminacja? Przeczytaj jego wpis…

Zobacz również: Gej, dziwadło, klaun? Oni ciągle słyszą takie obelgi, bo... lubią się malować (I robią to lepiej od Ciebie!)

 

Scott Laplanche

źródło: Instagram (instagram.com/scottlaplanche)

„Zanim wyjaśnię moje frustracje, powinniście wiedzieć, że w miejscu mojej pracy nie obowiązują żadne zasady dotyczące makijażu. Wiele moich koleżanek maluje się o wiele mocniej ode mnie.

Do rzeczy, pracuję tu od 8/9 miesięcy i nigdy nie zostałem z tego powodu skrytykowany. Wręcz przeciwnie. Niektórzy menadżerowie wspierali mnie i komplementowali mój make-up. Ostatnio nastąpiła jednak zmiana na stanowisku bezpośredniego przełożonego. Przyszedłem do pracy ze świetnym makijażem i usłyszałem, że mam go zmyć.

Byłem zszokowany. Kiedy odmówiłem, poproszono mnie o stonowanie makijażu. Przepraszam? Stonować? Nie można stonować dzieła sztuki” - opisuje wydarzenia ze sklepu.

Zobacz również: Dziewczyna zemściła się na nim, kiedy spał. Nie uwierzysz, co zrobiła z jego twarzą...

Scott Laplanche

źródło: Instagram (instagram.com/scottlaplanche)

„Czy to nie dyskryminacja? Oczywiście nie mam zamiaru zmywać makijażu, dopóki wszystkie moje koleżanki z pracy mają prawo się malować. Zrozumiałbym, gdyby moje włosy były jaskrawoczerwone (a jedna z pracownic takie ma). Zrozumiałbym, gdybym miał na oczach bardzo jasnoniebieski eyeliner (którego używają niektóre koleżanki). Zrozumiałbym, gdybym przyszedł do pracy z jaskrawozielonymi ustami (tego na szczęście nikt nie robi).

Ale wiecie co, jest 2017 rok, okres w roku, w którym celebrujemy Dumę. Wyglądam gorąco i musicie się z tym pogodzić! Dyskryminacja z jakiegokolwiek powodu jest zawsze zła” - twierdzi.

Ma rację?

Zobacz również: Mężczyźni próbowali wykonać sobie makijaż. Jak im poszło?

Scott Laplanche

źródło: Instagram (instagram.com/scottlaplanche)

Scott Laplanche

Komentarze (10)

Ocena: 4.3 / 5
XYZ (Ocena: 5) 15.07.2017 13:25
Do powyższych komentujących -> Skoro do tej poru nie było problemów z tym jak wygląda, to widocznie nie psuje wizerunku firmy, tylko ten nowy menedżer ma jakiś problem. Który facet się maluje? A to co, jest jakaś zasada, że tylko kobietom wolno? Dopiero w naszych czasach pojawił się wymysł, że makijaż jest tylko dla pań, więc ogarnijcie się. Nie jest mężczyzną? Lol, z tym makijażem wygląda wciąż bardziej męsko niż niejedna polska pyza z brzuchem piwnym i podwójnym podbródkiem. Laska w bojówkach i glanach jest okej, ale umalowany facet już nie? Cóż, jak widać dyskryminacja i podwójne standardy mają się świetnie, nawet gdy nie dotyczą czarnoskórych, kobiet i LGBTQ.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.07.2017 00:34
Jaki Cycu :D
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 14.07.2017 09:52
Nie jestem jakims lewakiem i na ogol uwazam, ze malujacy sie facet jest dziwny, ale faktycznie jak tam pracowal tak dlugo i nikt nic nie mowil to powinien byc wkurzony, bo firma nie ma prawa tak nagle zmieniac nastawienia wzgledem nikogo. Poza tym, jakby na to nie patrzec, jego makijaz jest delikatny, nie rzuca sie jakos bardzo w oczy (porownajcie do tych innych beauty boyow).
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.07.2017 03:48
Jap..erdole jaki id.iota, nie wierze w to co czytam. Który facet się maluje ?! Świat spada poniżej dna, roi się od pedałów i dziwadeł co raz bardziej....
odpowiedz
XXX (Ocena: 5) 13.07.2017 14:08
Młody to jeszcze dobra, ale mężczyzna? kuźwa nie obrażajcie płci >
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo