Kasjerka brutalnie skrytykowana za zbyt mocny makijaż. Naprawdę przesadziła z make-up`em? (Zobacz!)

Sprawę opisała na Facebooku. Pokazała również zdjęcia...
Kasjerka brutalnie skrytykowana za zbyt mocny makijaż. Naprawdę przesadziła z make-up`em? (Zobacz!)
źródło: Facebook (facebook.com/kerry.whittaker.9)
20.05.2017

Nikogo już nie dziwi, że w miejscu pracy obowiązuje nas tzw. dress code. Zbiór zasad dotyczących wizerunku przydaje się zwłaszcza na stanowiskach, które wymagają bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Pracodawca ma prawo określić np. długość naszej spódnicy, rodzaj obuwia, a nawet kolor paznokci. W końcu jesteśmy jego wizytówką. Czy tym razem doszło do naruszenia obowiązujących norm?

Poznajcie Kerry Whittaker, pracownicę brytyjskiej sieci supermarketów. Młoda kasjerka za dnia obsługuje klientów sklepu, a po godzinach oddaje się swojej największej pasji - sztuce makijażu. Jak na zadbaną kobietę przystało, maluje się także do pracy. Ostatnio usłyszała rozmowę matki i córki, które skrytykowały jej wygląd.

Całe zajście opisała na Facebooku, załączając również zdjęcia swojej twarzy. Zasłużyła na takie traktowanie?

Zobacz również: Nauczycielka kazała jej zmyć makijaż. Wtedy z jej twarzą stało się coś strasznego… „Chciała mnie zabić!”

 

 

Kerry Whittaker

źródło: Facebook (facebook.com/kerry.whittaker.9)

„Dlaczego dziewczyny są tak okropne?

Tak więc, siedzę dzisiaj w pracy i pilnuję swego nosa, a wtedy dociera do mnie rozmowa kobiety i jej, tak mi się wydaje, 14-letniej córki. Chichoczą się i jedna mówi do drugiej: Widziałaś to? Kto przychodzi do pracy na kasie i tak wygląda… Za kogo ona się w ogóle uważa?

Po pierwsze - naprawdę wydaje ci się, że jest to zachowanie do zaakceptowania? Nikogo nie krzywdzę. Czy to samo powiedziałabyś dziewczynie, która ma problem z cerą i pryszcze na twarzy? Nie sądzę” - czytamy na jej Facebooku.

Zobacz również: 18-latka nie miała beauty blendera, więc do makijażu wykorzystała... jądra chłopaka (Zobacz nagranie!)

Kerry Whittaker

źródło: Facebook (facebook.com/kerry.whittaker.9)

„Po drugie - dlaczego nie chcesz być przykładem dla swojej córki poprzez inspirowanie innych kobiet, zamiast mieszania ich z błotem? To ostatnia rzecz, jakiej potrzebujemy we współczesnym społeczeństwie. Zachowujmy się dla siebie jak ludzie, zamiast osądzać wyłącznie na podstawie wyglądu.

Po trzecie - jeśli potrafisz wykonać makijaż tak dobrze, jak ja, to przyjdź do mnie i powiedz mi prosto w twarz, że wyglądam jak g***” - ironizuje.

Jej post zdobył tysiące polubień.

Zobacz również: Nie uwierzysz, że możesz TAK zastosować rozświetlacz!

Kerry Whittaker

źródło: Facebook (facebook.com/kerry.whittaker.9)

Internauci solidaryzują się z młodą kobietą, która ich zdaniem wcale nie wygląda niestosownie. Nie potępiają jej, ale bezczelne klientki, które ją obgadywały. A przynajmniej tak było przez chwilę, bo wkrótce później… post na Facebooku został skasowany. Nie przez autorkę. Kerry została także zablokowana przez administrację portalu i na razie nie może nic więcej publikować.

Nieznane są przyczyny tak ostrej reakcji. Trudno dostrzec w jej publikacji złamania regulaminu, a tym bardziej prawa.

Powinna się tak malować do pracy?

Komentarze (12)

Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.05.2017 11:26
Wszyscy tu jada po jej makijazu a nikt nawet slowa nie powie o problemie, ktory ta dziewczyna poruszyla. Tu nie chodzi o jej makijaz tylko o zachowanie klientek i fakt, ze to byla dorosla kobieta obgadujaca inna kobiete ze swoim dzieckiem. Mi tam ten makijaz sie nie podoba, ale zachowalabym takie komentarze dla siebie, tym bardziej bym takich rzeczy przy dziecku nie mowila, bo czego to ja nauczy? Ze obrzucanie kogos blotem jest ok i jak najbardziej na miejscu?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.05.2017 16:12
To jest makijaż na IG nie do pracy. Wygląda jak klaun.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.05.2017 13:27
To jest UK to jest tam normalne, większość młodych dziewczyn tak wygląda. Nikt ani nic Tego nie zmieni, one noszą taki makijaż nawet do szkoły.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2017 23:56
Moim zdaniem przesadziła i inni mieli prawo ją skrytykować. Gdyby nie te cienie do powiek, wyglądałoby to w miarę znośnie. Do pracy idzie się pracować a nie paradować jak na wybiegu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2017 19:23
Mi ten makijaż ogólnie się nie podoba. Jest wg mnie za mocny i kojarzy się z drag queen.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo