Niewidoma 19-latka chce zostać profesjonalną makijażystką! Zobacz, jak sobie radzi...

Kilka lat temu straciła wzrok w jednym oku. Dzisiaj nie widzi już wcale.
Niewidoma 19-latka chce zostać profesjonalną makijażystką! Zobacz, jak sobie radzi...
22.05.2015

Trudno doceniać coś, co zostało nam dane wraz z chwilą przyjścia na świat. Do wygodnego życia bardzo łatwo się przyzwyczaić. Tym bardziej należy docenić takie osoby, jak brytyjska vlogerka Lucy Edwards. 19-latka z powodzeniem prowadzi na YouTube własny kanał, w którym publikuje nagrane przez siebie filmy. Przede wszystkim te dotyczące urody, a konkretnie – sztuki makijażu.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo Internet aż tonie od podobnych treści, gdyby nie fakt, że autorka tych nagrań jest niewidoma. Od ponad roku inspiruje swoich widzów i chociaż nie zyskała jeszcze ogromnej sławy, prawdopodobnie to tylko kwestia czasu. Wreszcie ją dostrzeżono i dzisiaj pisze o niej cały świat.

Dlaczego nastolatka straciła wzrok i jak to możliwe, że dzisiaj potrafi się samodzielnie malować?

niewidoma nastolatka

19-latka chce zostać prawniczką i profesjonalną makijażystką. Zobacz jeden z jej filmów!

niewidoma nastolatka

Jej problemy zaczęły się 8 lat temu. W wieku 11 lat widziała coraz gorzej, aż wreszcie zupełnie straciła wzrok w prawym oku. Badania wykazały, że to wada uwarunkowana genetycznie, która dotyczy kobiet w jej rodzinie. Mama i babcia Lucy miały to szczęście, że choroba się nie ujawniła. Jej się nie udało. 2 lata temu straciła wzrok także w lewym oku i dzisiaj jest całkowicie niewidoma.

Jak łatwo się domyślić, nie było jej łatwo. Dziewczyna załamała się i nie widziała przed sobą żadnej przyszłości. Dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół wyszła jednak na prostą – dzisiaj spełnia się jako uczennica i YouTuberka, planuje studia prawnicze i oddaje się swojej największe pasji, czyli makijażowi.

Od roku maluje się samodzielnie, chociaż początki nie były proste.

niewidoma nastolatka

W dojściu do perfekcji bardzo pomogła jej siostra, Alice. To ona obserwowała jej pierwsze próby i służyła radą, kiedy coś poszło nie tak. Dzisiaj Lucy radzi sobie sama – doskonale wie, jakie kosmetyki ma do dyspozycji i w którym miejscu je nałożyć, aby makijaż wyglądał dobrze.

Ponieważ jestem niewidoma, czuję potrzebę, żeby zadbać o siebie chociaż w ten sposób. Chcę wyglądać dobrze, bo dzięki temu sama czuję się ze sobą lepiej. To, że nauczyłam się malować pomimo przeciwności losu, sprawia, że choć w tej kwestii mam nad sobą pełną kontrolę. Problemy ze wzrokiem sprawiają, że jestem skazana na pomoc innych ludzi w wielu różnych sytuacjach. Przynajmniej w tej jednej chcę czuć się niezależna – mówi 19-latka.

Zobaczcie, jak sobie radzi!

niewidoma nastolatka

Lucy od 2 lat jest całkowicie niewidoma. Od roku stara się samodzielnie malować.

Komentarze (12)

Ocena: 4.25 / 5
Anonim (Ocena: 3) 25.05.2015 01:50
co to za pie olenie? ona widzi na lewe oko (jej lewe), na prawe jest niewidoma co nawet widac po kolorze oka oraz tym ze ewym wszedzie patrzy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 24.05.2015 14:27
Dla mnie to oszustka ... ogladalam kilka jej filmikow.. wiedzac jak.zachowuje.sie osoba niewidoma moge stwierdzic ze to sciema .. zwroccie uwage jak bardzo unika patrzenia w kamerke nawet odslania.na.jednym filmiku wlosy zeby cos dostrzec bo jej zaslaniaja... no coz czego ludzie nie zrobia dla popularnosci
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 2) 22.05.2015 11:10
to chce zostać prawnikiem czy profesjonalną makijażystką?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2015 08:49
ja nie rozumiem dlaczego ludzie za wszelką cenę próbują robić coś do czego nie mają predyspozycji a wszyscy przyklaskuja i się zachwycają bo chcą być tacy tolerancyjni. Ludzie bez nóg chca tańczyć, otyli chcą być modelami, niewidomi chcą malować czy to obrazy czy ludzi, ktoś kto ma głos jak koza i zero słuchu chce spiewać a kompletny sztywniak i drewno pragnie zostac aktorem. czy nie lepiej zająć się czymś do czego mamy jakiekolwiek predyspozycje? po co utrudniać sobie zycie i sie osmieszac? przeciez to głupie...
zobacz odpowiedzi (5)
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2015 01:35
"Dziewczyna załamała się i nie widziała przed sobą żadnej przyszłości. " Papilocie, widzę że czarny humorek się Was trzyma :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo