Sprawdź, czy dobrze nakładasz eyeliner! To się może źle skończyć...

Kreska poniżej czy powyżej linii rzęs? Naukowcy wydali wyrok.
Sprawdź, czy dobrze nakładasz eyeliner! To się może źle skończyć...
10.04.2015

Makijaż oczu to obowiązkowa część porannej toalety większości z nas. Możemy obyć się bez cieni na powiekach lub różu na policzkach, ale oko zawsze musi być podkreślone. Wygląda wtedy na większe i bardziej skupia na sobie uwagę. A jak wiadomo, oczy są zwierciadłem duszy. Każda z nas ma własną technikę malowania – nie zawsze prawidłową i bezpieczną!

Specjaliści postanowili sprawdzić, jak makijaż okolic oczu może wpływać na nasz wzrok. Okazuje się, że w skrajnych przypadkach źle narysowana kreska może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Gdzie więc nakładać eyeliner? Ponad rzęsami, na tzw. linii wodnej oka, czy może jednak pod nimi?

Wnioski ekspertów są jednoznaczne, dlatego warto wziąć je sobie do serca! Jak wykonać estetyczny i co najważniejsze, bezpieczny makijaż?

eyeliner

Eksperyment przeprowadzono na żywym organizmie. Badana kobieta wykonała klasyczny makijaż oczu, ale różnymi technikami. Jedno oko podkreśliła eyelinerem bezpośrednio na linii wodnej oka, powyżej rzęs, a drugie tuż pod nimi. Następnie sprawdzono, które rozwiązanie jest dla nas najbardziej korzystne.

Okazuje się, że kreska namalowana tuż przy oku o wiele szybciej blaknie. W nienaruszonym stanie wytrzymuje o ok. 1/3 krócej. Na dodatek, kilka minut po aplikacji zanieczyszcza tzw. film łzowy, czyli wilgotną powłokę pokrywającą nasze oczy. Eyeliner poniżej linii rzęs utrzymuje się dłużej i nie porażnia oczu.

Do czego może doprowadzić bezpośredni kontakt gałki ocznej z kosmetykiem? Do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji!

eyeliner

W najlepszym przypadku eyeliner, który dostanie się do oka, wywoła podrażnienie, poczucie dyskomfortu i tymczasowe zamazanie obrazu. W najgorszym – może spowodować infekcję. Należy pamiętać, że żaden kosmetyk nie jest sterylnie czysty i w tego typu produktach także gromadzą się bakterie.

Specjaliści są zgodni co do tego, że kreskę należy wykonywać poniżej dolnej linii rzęs. Dzięki temu unikniemy podrażnienia, infekcji, a także przedłużymy żywotność makijażu.  Jeśli nasze oczy są stale narażone na kontakt z preparatem, mogą stać się bardzo wrażliwe, zaczerwienione, a nawet wywołać opuchliznę powiek.

Nie wspominając o tym, że eyeliner naniesiony na linię wodną oczu – optycznie je zmniejsza!

eyeliner

Po lewej stronie - nieprawidłowo i niebezpiecznie nałożony eyeliner. Po prawej - wersja bardziej estetyczna i bezpieczniejsza dla oczu.

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 4.22 / 5
SUZI (Ocena: 5) 30.06.2015 12:57
ja nie potrzebuję specjalnych rad na temat nakładania linera, bo używam najlepszego eyelinera pod słońcem - ARTDECO! :)
odpowiedz
Iwona (Ocena: 5) 19.05.2015 09:42
Rady jak zwykle bardzo przydatne. Ja polecam wam dziewczyny eyeliner z ARTDECO, za to że jest bardzo cieniutki. Uwierzcie ułatwia to bardzo sprawę.
odpowiedz
Anka (Ocena: 4) 20.04.2015 14:55
Ja też wolę ten po prawej. Ogólnie to makijaz oka wymaga wielu ćwiczeń, a zwłaszcza jeśli chodzi o kreski. Drug wazna sprawa to pędzelek. Mój ulubiony eyeliner jest z firmy ARTDECO i z nim mi kreski zawsze wychodzą jakoś bez problemu.
odpowiedz
Olii (Ocena: 5) 10.04.2015 08:05
Tak czy inaczej ta dziewczyna lepiej wyglada z ta nie prawidlową wersja :)
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie