TEST: Czy możesz pokazać się bez makijażu?

Sprawdź, czy jest na to gotowa Twoja cera i... psychika.
TEST: Czy możesz pokazać się bez makijażu?
08.04.2015

Większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez przynajmniej delikatnej warstwy makijażu. Najczęściej make-up na co dzień przybiera postać szczelnej maski. Ukrywamy się za nim, bo uważamy, że nasze naturalne oblicze nie jest zbyt wyjściowe. Czy naprawdę jest aż tak źle? A może to kwestia przyzwyczajenia i przełamania zupełnie irracjonalnych obaw? Najczęściej problem tkwi w naszej głowie, a nie na twarzy.

Choć może to zabrzmieć zabawnie, dla wielu z nas pokazanie się bez makijażu urasta do rangi najodważniejszej decyzji w życiu. Obawiamy się tego, jak zostaniemy ocenione. Czasami wręcz nie potrafimy spokojnie spojrzeć w lustro... Z tym lękiem należy walczyć!

Rozwiąż nasz test i sprawdź, czy rzeczywiście masz się czego bać. Odpowiedz na 20 pytań. Za każdą odpowiedź twierdzącą przyznaj sobie 5 procent, za negatywną – 0 proc. Zsumuj wyniki, a procentowy rezultat powie Ci, czy jesteś gotowa na ten krok. Im niższy wskaźnik, tym większy masz problem z postrzeganiem samej siebie.

bez makijażu

1. Czy stan swojej cery oceniasz jako „normalny” i możesz obiektywnie powiedzieć, że nie masz z nią większych problemów?

2. Czy na Twojej twarzy nie ma wyraźnych przebarwień i znamion?

3. Czy za największy problem związany z wyglądem Twojej twarzy uważasz cienie pod oczami?

4. Czy możesz uczciwie przyznać, że dbasz o swoją skórę, odpowiednio ją nawilżając i oczyszczając?

5. Czy w Twojej kosmetyczce dominują kosmetyki pielęgnacyjne, a nie kolorowe specyfiki do makijażu?

bez makijażu

6. Wyobraź sobie sytuację, że wychodzisz na cały dzień z domu i zapomniałaś zabrać ze sobą kosmetyków do makijażu – czy potrafisz się bez nich obyć?

7. Czy do wykonania make-up`u na co dzień stosujesz mniej, niż 5 specyfików?

8. Czy stan swojego wyglądu kontrolujesz przy okazji, odwiedzając toaletę, zamiast nerwowo spoglądać w podręczne lusterko co kilka minut?

9. Czy miewasz problemy z cerą i zdajesz sobie sprawę, że nakładając na nią kolejne warstwy makijażu, możesz tylko pogorszyć jej stan?

10. Czy znasz kobiety, które wcale się nie malują i wyglądają atrakcyjnie?

bez makijażu

11. Czy nie masz oporów przed tym, by pokazać się bez makijażu w kręgu najbliższych przyjaciół i rodziny?

12. Czy wyobrażasz sobie sytuację, że pokazujesz się bez make-up`u swojemu partnerowi?

13. Czy byłabyś w stanie zrobić to już na początku znajomości?

14. Czy wychodząc do osiedlowego sklepu lub na spacer z psem, bez problemu rezygnujesz z makijażu?

15. Czy odnosisz wrażenie, że w niektórych przypadkach makijaż wręcz szkodzi urodzie kobiety?

bez makijażu

16. Czy uważasz, że wszelkie problemy skórne należy przede wszystkim leczyć, zamiast na siłę je zakrywać, pogarszając stan cery?

17. Czy jesteś zadowolona z naturalnego kolorytu swojej skóry?

18. Czy jesteś zmęczona codziennym wykonywaniem makijażu i coraz częściej myślisz, że to zupełnie mija się z celem?

19. Czy spoglądając w lustro po przebudzeniu, zanim cokolwiek zrobisz ze swoim wyglądem, widzisz twarz, która może się podobać innym?

20. Czy uważasz, że brak makijażu może być oznaką pewności siebie, a nie zaniedbania?

Wynik poniżej 50 procent oznacza skrajny brak pewności siebie. Przedział 55-75 proc. - delikatne zakompleksienie, z którym można walczyć. Wskaźnik powyżej 80 procent pokazuje, że już dzisiaj możesz zrezygnować z makijażu i czuć się świetnie!

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
oliwia (Ocena: 5) 02.05.2015 11:05
Mogę, bo moja skóra jest promienna! xD A wszystko dzięki mojemu niedawnemu odkryciu - kremowi ultranawilżającemu od resibo!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.04.2015 21:10
Dziwny test. Wyszło 80% a nie wyobrażam sobie wyjść z domu bez makijażu, chyba że już jest ciemno. Kompleksów związanych z cerą również mi nie brakuje. Chyba więc tworzący sondaż uważa że korektor+odrobina podkładu+maskara to nie makijaż.
odpowiedz
EWIK (Ocena: 5) 08.04.2015 17:42
Ja nie dałabym rady. Pod moimi oczami mam fioletowe cienie z żyłkami czyli po prostu cienka skóra jeśli dodać do tego bladą cerę wyglądałabym jak zombi.
odpowiedz
ona (Ocena: 5) 08.04.2015 17:02
wydaje mi sie ze lekki makijaz jest ok :) zamiast mocnego podkladu wystarczy BB, lub zwykly krem i puder dla zmatownienia. Kazda kobieta z reguly nie wyobraza sobie zycia bez tuszu do rzes, bo najnormalniej w swiecie kobiety z jasna oprawa oczu wygladaja bez niego blado (sama tak mam). Niewiele trzeba zeby polepszyc swoj wyglad, bez robienia sobie maski na buzi :)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.04.2015 07:52
Zrezygnowałabym z makijażu gdybym pozbyła się emocji:D Przy KAŻDEJ okazji, czy się śmieje czy płacze jestem czerwona jak burak
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie