Dlaczego raz na jakiś czas powinnaś zrobić sobie przerwę od kosmetyków?

Pamiętaj, że naturalne piękno prezentuje się najlepiej!
Dlaczego raz na jakiś czas powinnaś zrobić sobie przerwę od kosmetyków?
08.10.2014

Eksperci zdradzają, że nasza skóra potrzebuje odpoczynku od kosmetyków raz na jakiś czas. W końcu produkty, których używany na co dzień, zawierają dużo chemicznych składników zatykających pory. Dlatego staraj się zmywać makijaż zawsze po przyjściu do domu i wprowadź do swojego życia zasadę - poniedziałki bez make-upu. Dzięki temu na pewno poprawisz kondycję swojej skóry. Przeczytaj naszą listę kilka powodów, które udowodniają, że czasami warto zrezygnować z makijażu.

Ponadto pamiętaj, że naturalne piękno prezentuje się najlepiej!

1. Ochrona skóry

Kosmetyki, szczególnie te zawierające filtr SPF, blokują dopływ tlenu do porów. Ponadto codzienny, mocny makijaż, może doprowadzić do wysuszenia skóry. 

 

Mathilde Goehler

7. Zaoszczędzisz czas

Przyznajmy to szczerze, codzienny makijaż zajmuje masę czasu. Dlatego warto z niego zrezygnować raz na jakiś czas i pospać dłużej, zrobić sobie pyszne śniadanie lub poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniej stylizacji.

 

bordowe usta

3. Wzmocnione rzęsy

Codzienne nakładanie tuszu może znacznie osłabić rzęsy. Gwarantujemy jednak, że kilka dni bez mascary na pewno korzystnie wpłynie na kondycję włosków.

Pamiętaj także, żeby zmywać makijaż każdego dnia!

Sasha Luss

4. Utrzymanie naturalnego odcienia skóry

Kosmetyki wpływają znacząco na kolor twojej skóry. Lena Sgambati, założycielka Just Good Skincare, radzi, aby nie używać produków do makijażu nawet przez dwa dni w tygodniu. Dzięki temu twoja cera  zachowa swój naturalny odcień.

modelka

2. Produkty stają się bardziej efektywne

Twoja skóra powinna odpoczywać od makijażu, aby tlen mógł odetkać pory i tym samym je zmniejszyć. Dzięki tem cera nabiera świeżości i tym samym kosmetyki prezentują się znacznie lepiej. Zrób sobie przerwę od podkładu przez weekend! Gwarantujemy, że efekty zobaczysz już w poniedziałek. 

Taylor Marie Hill

5. Ochrona zwierząt

Nadal wiele firm kosmetycznych testuje swoje produkty na zwierzętach. Jeśli zależy ci na ochronie tych kochanych stworzonek, kupuj mniej produktów do makijażu. To bardzo proste!

Beyonce

6. Zaoszczędzisz pieniądze

Kosmetyki kosztują! Jednak rezygnując z makijażu raz na jakiś czas, nie tylko zadbasz o swoją skórę, ale także zaoszczędzisz! 

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
ania (Ocena: 5) 29.11.2014 12:51
S t a t y ś c i.... Modelki ...Modele ...do filmów seriali 150zł/dzień.......... f a c e b o o k. com / C a s t i n g D o F i l m u
odpowiedz
tamara (Ocena: 5) 30.10.2014 10:33
oszczędzam swoją cerę w weekendy, ale w tygodniu nakładam makijaż codziennie. staram się i tak używać lekkich kosmetyków mineralnych marki Artdeco, które przy okazji dbają o moją cerę ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2014 15:28
Tekst o tym żeby się nie malować a tylko na jednym zdjęciu jest kobieta która nie ma w ogóle makijażu:P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2014 12:38
Codzienny makijaż zajmuje sporo czasu? E tam, sama czynność koło 5 minut. Za to imprezowy makijaż faktycznie troszkę więcej.
odpowiedz
Martyna (Ocena: 5) 08.10.2014 11:03
Heh, łatwo mówić jak ktoś ma ładną cerę ;p z pryszczatą buzią to slabo ludziom sie pokazwac ;p bo najpierw mowia, zeby sie nie malowac, a poznniej zeby chować te okropne pryszcze masakraa...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo