BEAUTY: Jak dopasować makijaż do kształtu twarzy?

 Sprawdź, jaki make-up pasuje do ciebie!
BEAUTY: Jak dopasować makijaż do kształtu twarzy?
06.07.2014

Wiadomo nie od dziś, że odpowiednia fryzura doskonale potrafi wysmuklić twarz. Jednak warto pamiętać, że również makijaż ma w tym względzie bardzo duże znaczenia. Każda kobieta poprzez make-up stara się pokazać najpiękniejszą wersję samej siebie. Aby zrobić to dobrze, należy najpierw prawidłowo zidentyfikować kształt swojej twarzy, a następnie dostosować do niego odpowiedni makijaż.

Sprawdź, jaki make-up pasuje do ciebie!

1. Owalna twarz

W przypadku owalnej twarzy, czoło jest nieco dłuższe niż podbródek. Co zrobić, aby uzyskać jak najlepszy efekt? Użyj bronzera! Nałóż go na czoło, kości policzkowe i podbródek. I pamiętaj, że zdecydowane rysy nie potrzebują zbyt wielu kosmetyków. 

 

modelka

5. Twarz w kształcie serca

W tym przypadku warto delikatnie podkreślić policzki, ale za to postawić na mocny kolor na ustach. To doda buzi charakteru!

Heidi Klum

3. Kwadratowa twarz

Unikaj mocnego podkreślania oczu. Skup się na wyrazistym makijażu policzków, podkreślającym kości policzkowe. 

Rachel McAdams

7. Trójkątna twarz

Unikaj jasnej czerwonej szminki i mocnych kolorów na ustach. Postaw na coś bardziej neutralnego, aby odwrócić uwagę od mocno zarysowanego podbródka. 

Olivia Wilde

6. Szeroka twarz

Charakteryzuje się niskim czołem i małym podbródkiem. Mocno podkreśl zatem brwi, a także wykorzystaj metodę `3`, w której podkreśla się czoło, podbródek i kości policzkowe. 

modelka

2. Podłużna twarz

Rozświetl swoją twarz, nakładając na kości policzkowe nabłyszczacz. Pomaluj je także różem do policzków. Aby nieco zmniejszyć optycznie buzię, nałóż bronzer na linię żuchwy. 

modelka

4. Okrągła buzia

W przypadku tego kształtu twarzy, trzeba zadbać o mocno zaznaczone policzki. Warto też nałożyć bronzer na samych bokach buzi, aby optycznie ją wyszczuplić. Nałóż róż na policzki, dokładnie pod oczami i delikatnie rozmaż. 

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
yyyy (Ocena: 5) 07.07.2014 16:11
czemu nie ma wszystkich artykołow tylko kilka? czy to wina moja czy strony?;/
odpowiedz
Anka (Ocena: 5) 07.07.2014 15:13
Fajny artykuł, bardzo ciekawy. Chodziłam do progresu do szkoły policealnej na wizaż i stylizację i tam też się uczyliśmy jak dopasować makijaż do osoby, okazji itd. Przydatna lekcja, niektóre kobiety nie potrafią się kompletnie umalować.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.07.2014 11:43
HE HE HE HEHESZKI
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.07.2014 11:39
ja tam jestem najpiekniejsza he he
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.07.2014 11:25
po pierwsze do bani te rady a po drugie niektóre zdjęcia raczej nie pasują do kształtu twarzy z podpisu, a ostatnia to na bank trójkątna nie jest ;p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie