Nie pomalowałaś się dzisiaj? A POWINNAŚ! Bez tego jesteś... niesympatyczna i niekompetentna!

Naukowy dowód na to, że wszyscy jesteśmy wzrokowcami.
Nie pomalowałaś się dzisiaj? A POWINNAŚ! Bez tego jesteś... niesympatyczna i niekompetentna!
15.11.2013

Makijaż to bardzo indywidualna sprawa. Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie życia bez szminki, pudru, cieni czy tuszu do rzęs, inne stronią od tego typu specyfików i stawiają przede wszystkim na naturalność. I absolutnie mają do tego prawo, bo wizerunek to nasza osobista sprawa. Dla jednych pełny make-up to podstawa, bez której nie są w stanie wyjść z domu, dla innych – strata czasu lub niepotrzebne obciążanie skóry. Większość z nas jest gdzieś pomiędzy. Nie mamy ciśnienia na punkcie perfekcyjnego wyglądu, ale lubimy się dobrze prezentować.

Które podejście jest najlepsze? I w tym przypadku sprawdza się zdrowy umiar, ale... przesada także jest w cenie. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez francuskiego neurobiologa. Doktor Arnaud Aubert ma dla nas prostą radę, która nie wszystkim się spodoba – malujcie się, bo w przeciwnym wypadku nikt was nie polubi. To dość odważna teza, jak na poważnego naukowca, ale nie wzięła się znikąd. Wszystkiemu winny jest nasz mózg, który najpierw koncentruje się na wyglądzie.

Możesz być przebojową, inteligentną, zaradną i sympatyczną kobietą, ale jeśli nie wyglądasz zbyt dobrze, twoje notowania dramatycznie spadają – twierdzi naukowiec. Nieskazitelna prezencja silnie oddziałuje na innych ludzi. Im piękniej wyglądamy, tym większą mamy szanse na sukces zawodowy oraz... miłość. Wnioski te potwierdzają znaną prawdę, że liczy się przede wszystkim pierwsze wrażenie. Warto zadbać o to, by było jak najlepsze. Także, jeśli chodzi o naszą urodę.

make up

Doktor Aubert, na podstawie swoich badań, określił nie tylko to, że im lepiej wyglądamy, tym lepiej jesteśmy oceniane, ale także – na który element wyglądu powinnyśmy zwrócić największą uwagę. Okazuje się, że podstawa to idealny... trójkąt społeczny. I wcale nie chodzi o to, o czym wielu mogłoby w tym momencie pomyśleć. Trójkąt ten widoczny jest na naszej twarzy! To obszar zaczynający się poniżej oczu, a kończący powyżej ust (czyli głównie policzki). Właśnie w tym miejscu ukrywają się wszystkie „społeczne informacje”. Czy jednak naprawdę bez makijażu niewiele znaczymy?

Wnioski płynące z badań nie są zbyt pocieszające. Kobiety stosujące make-up z reguły są postrzegane jako bardziej przyjazne, godne zaufania, atrakcyjne i... kompetentne. Jeśli stronisz od pudrów, cieni czy tuszu, momentalnie tracisz w oczach innych. Czy to oznacza, że lepiej pomalować się nawet byle jak, niż wcale?

make up

Okazuje się, że to nie ma aż takiego znaczenia. Kobiety, które są pomalowane niestarannie lub nakładają na twarz zbyt grubą warstwę kolorowych specyfików i tak są lepiej postrzegane, niż te, które w ogóle się nie malują! Warto jednak zadbać o to, by makijaż rzeczywiście poprawiał nasz wygląd.

Francuskie badania potwierdzają, że ludzie są wzrokowcami. Przez pryzmat wyglądu oceniamy także wnętrze drugiego człowieka. I choć nie jest to sprawiedliwe, chyba ma sporo wspólnego z rzeczywistością...

Polecane wideo

Komentarze (50)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2013 14:32
Ja nie mam nic przeciwko nie malowaniu się bo to indywidualna sprawa jest. Znam dziewczyny co po prostu nie mają do tego serca i nie chcą się malować, zauważyłam że przyzwyczajamy się do looku u innych. Jak ja się nie pomaluję to ludzie zauważają że wyglądam jakoś tak dziwnie i chorobowo , za to ja jak zobaczę swoje koleżanki w makijażu (pełnym makijażu czyli podkład, cienie, róż, błyszczyk i maskara) to dla mnie wyglądają trochę dziwnie. Wychodzi na to że ludzie akceptują nas takimi jakimi jesteśmy,nie ważne czy się tapetujemy czy nie. A i jeszcze jedno, nie ma co zmuszać kobiet które się nie malowały całe życie do malowania się bo do tego jednak trzeba mieć doświadczenie. Od razu nie będzie mega cudownie i można się tylko ośmieszyć.
odpowiedz
kimono (Ocena: 5) 29.11.2013 15:55
Z rzęsami Secret Lashes nawet jak się nie pomaluję, wyglądam ok :) - robią całą robotę :)
odpowiedz
Alicja (Ocena: 5) 27.11.2013 09:17
Bardzo polecam kremy BB. Nałożenie takiego kremu nie zajmuje więcej jak 2 minuty! A wygląda się świeżo i pięknie :) Do tego musnąć rzęsy tuszem, usta szminką bądź błyszczykiem i w niecałe 5 minut wygląda się naprawdę elegancko :D Pozdrawiam!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.11.2013 21:16
Co za denny tytuł.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.11.2013 13:35
ja akurat nie potrzebuję kosmetyków, bo nie mam żadnych krost, przebarwień- mi wystarczy tylko brązowy cieć, kredka i eyeliner. Po co sobie zaśmiecać twarz jakimiś paskudztwami?
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie