Zalotki - zasady stosowania lokówek do rzęs

Zalotka to jedno z akcesoriów kosmetycznych, które powinno znaleźć się w toaletce każdej z was. Jak go używać, żeby osiągnąć najlepszy efekt? Ponadto, test 5 zalotek.
Zalotki - zasady stosowania lokówek do rzęs
28.11.2008

Zalotka to potoczna nazwa przyrządu kosmetycznego służącego do podkreślania rzęs, tak aby nadać spojrzeniu kokieterii i kobiecości. Te tradycyjne „lokówki” kształtem przypominają małe nożyczki, które zamiast ostrzy mają zaciskaną na rzęsach końcówkę. Są uwielbiane przez mistrzów makijażu, którzy nie obejdą się bez nich, szykując modelki do pokazów.

Wyróżniamy dwa rodzaje zalotek - mechaniczne oraz elektryczne, zapewniające trwalszy efekt. Nie da się ukryć, że ten mały przyrząd powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce, bo działa błyskawicznie i daje fantastyczne rezultaty, pod warunkiem, że używamy go z umiarem i na wyjątkowe okazje.

Sposób użycia zalotki mechanicznej nie jest skomplikowany. Wystarczy delikatnie chwycić nią rzęsy, ścisnąć i przytrzymać. Stosując zalotkę, warto pamiętać o kilku zasadach:

  • Używaj zalotki tylko na czyste, niepomalowane rzęsy. Dopiero po podkręceniu możesz je starannie wytuszować. W przeciwnym razie, musisz liczyć się z ryzykiem połączenia maskary z zalotką, co może doprowadzić do wyrwania rzęs!
  • Zalotkę mechaniczną przed użyciem podgrzej lekko ciepłym powietrzem z suszarki (najwyżej przez kilka sekund). Nie może być za gorąca, bo rzęsy są cieniutkie, a skóra wokół oczu delikatna - nietrudno o poparzenia i przesuszenie włosków.
  • Zalotkę trzymaj zaciśniętą na rzęsach, jak najbliżej powieki, przez najwyżej pół minuty. Czasami jednak wystarczy zaledwie 10 sekund, by otrzymać satysfakcjonujący nas efekt - wszystko zależy od temperatury oraz podatności naszych rzęs.

Poniżej przedstawiamy 5 popularnych zalotek różnych producentów (od najdroższej do najtańszej) wraz z instrukcją obsługi każdej z nich.

134 złote - Talika Paris, Lokówka do rzęs: W zestawie znajdziesz baterie. Należy je włożyć do środka i włączyć urządzenie. Powinna się zaświecić niebieska lampka. Gdy zmieni kolor na biały, lokówka jest gotowa do użycia. Efekt: delikatnie podkręcone rzęsy.

69 złotych - Sephora, MiniZalotka do rzęs na baterie: Po włączeniu anglezy należy odczekać kilkanaście sekund i przeczesać rzęsy głowicą. Dzięki teflonowej powłoce, włoski są chronione. Efekt: Rzęsy są nie tylko podkręcone, ale i dobrze rozczesane, więc łatwiej nałożyć tusz.

28 złotych - Sally Hansen, Eyelash Curler: Prosta w obsłudze metalowa zalotka z zapasowymi gąbeczkami. Efekt: Delikatnie podkręcenie.

19 złotych - City Chick, Podgrzewana zalotka do rzęs: Aby działać, potrzebuje dwóch baterii. Nagrzewa się szybko po włączeniu, a żeby podkręcić rzęsy, potrzebuje 15 sekund. Efekt: Bardzo trwałe podkręcenie, ale lepiej działa w przypadku naturalnie długich rzęs.

10 złotych - KillyS, zalotka mechaniczna: Klasyczna zalotka, łatwa w użyciu, zawiera zapasową poduszeczkę. Efekt: Zadowalający.

Polecane wideo

Komentarze (116)

Ocena: 5 / 5
wiesia (Ocena: 5) 02.06.2014 22:00
ja już zalotki nie używam - po zabiegu trwałego podkręcenia rzęs refectocil perm lash moje rzęsy są dzięki podkręceniu optycznie 2x dłuższe przez 6 miesięcy!!! polecam!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.03.2012 21:53
ja stosuję ją codziennie i jakoś nie wypadają ani nie łamią mi się rzęsy. być może koleżanka niżej nie wie, jak jej używać. w kńcu wszystko jest możliwe. :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2010 21:52
przez zalotke strasznie łąmią mi się rzęsy wiec juz jej nie stosuje
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.07.2010 11:41
pff. po co mi zalotka, ja mam naturalnie podkręcone rzęsy, a żeby to podkreślić używam mascry podkręcającej i jest ok:)
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2010 10:07
dupa i tyle :))
odpowiedz

Polecane dla Ciebie