5 BŁĘDÓW, które popełniasz przy tuszowaniu rzęs

Wydajesz fortunę na mascary, a Twoje rzęsy i tak nie wyglądają, jak w reklamach kosmetyków? Możliwe, że przyczyną są błędy, jakie popełniasz, robiąc makijaż.
5 BŁĘDÓW, które popełniasz przy tuszowaniu rzęs
06.02.2013

O 100 warstw za dużo!

Wydaje ci się, że jeśli nałożysz 10 warstw tuszu, to rzęsy będą 10 razy grubsze i ładniejsze? Niestety nie. Co najwyżej będą 10 razy bardziej przypominać element przebrania za tarantulę. W większości przypadków nie wolno nakładać więcej niż dwie warstwy. Mokra mascara nałożona na suche rzęsy sprawi, że zamienią się w posklejane kępki pełne grudek.

Pompujesz szczoteczkę

Znasz to, prawda? Energiczne wtłaczanie szczoteczki do tubki, kilka razy, przed pomalowaniem rzęs. Wydaje cię się, że w ten sposób nabierzesz odpowiednią ilość kosmetyku? Jedyne co zrobisz, to wtłoczysz mnóstwo powietrza do środka, tusz wyschnie i będą grudki. Znowu.

Tusz do rzęs

Za rzadko kupujesz nowa mascarę

Nie pamiętasz kiedy ostatni raz otwierałaś nową tubkę tuszu? Bakterie, które się w nim zgromadziły - pamiętają. I ochoczo przyczyniają się do powstawania podrażnień, zaczerwienienia a nawet zapalenia spojówki. Jeden tusz wystarcza na 3-4 miesiące. I nie staraj się przedłużyć jego żywotności, bo możesz skrócić żywotność swoich rzęs. 

Zaczynaj od początku

Ostrożnie malujesz rzęsy od samej podstawy? Zuch dziewczynka. Wszystkie inne niechaj też zaczną. Rzęsy malowane od cebulek wydają się dłuuuższe...

Zbyt silna

Za mocno przyciskasz szczoteczkę do rzęs i kończysz ze śladami na powiece. Usuń je patyczkiem zanurzonym w preparacie do zmywania oczu. I następnym razem rób to delikatniej!

Komentarze (42)

Ocena: 5 / 5
Salincia (Ocena: 5) 02.05.2013 12:41
Ja mam systetyczne rzęsy ze strony sklep.mink-lashes.pl i są bardzo dobre. Sztywne, ale delikatne i ogólnie fajne.
odpowiedz
Karola24 (Ocena: 5) 12.04.2013 16:00
Zamiast nadmiernie tuszować rzęsy lepiej używać dobrej odżywki do rzęs. Ja stosuję Cilios z Mango i praktycznie nie muszą używać tuszu. Rzęsy mam teraz długie, gęste i mocne. Prezentują się rewelacyjnie, niektórzy się nawet pytają czy sobie nie doklejam rzęs:)
zobacz odpowiedzi (1)
kakaak (Ocena: 5) 21.03.2013 11:48
nic odkrywczego tutaj nie ma ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.02.2013 19:45
artykul dla debila lol
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.02.2013 17:31
... pozostawie ten artykul bez komantarza....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo