Nowy, rewolucyjny lek na trądzik! Zaskakujące informacje!

To niewiarygodne! Być może już niedługo, aby pozbyć się dokuczliwych wyprysków, będzie wystarczyło napić się…
Nowy, rewolucyjny lek na trądzik! Zaskakujące informacje!
27.04.2010
> -->

Mleka z piersi! No, może niezupełnie napić, ale wykorzystać pewien jego cenny składnik – kwas laurynowy! To naturalna substancja, która występuje także w oleju z orzecha kokosowego, posiadająca właściwości zabijania obecnych na skórze bakterii wywołujących trądzik.

Dissaya Pompattananangkul, pochodząca z Tajlandii studentka bioinżynierii na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, opracowała specjalny system, dzięki któremu możliwe byłoby aplikowanie kwasu laurynowego bezpośrednio na bakterie. Miałyby to być tzw. nano-bomby wyposażone w cząsteczki złota (dzięki obecności metalu, byłyby kierowane bezpośrednio na bakterie), które po przyczepieniu się do ściany komórkowej, niszczyłyby intruza.

Metoda świetnie wypadła w testach klinicznych, więc już wkrótce rozpoczną się testy na ludziach. Jeszcze nie wiadomo, ile mogłaby kosztować terapia antytrądzikowa, ale można się spodziewać, że świadomość upiększających właściwości mleka z piersi zrewolucjonizuje przemysł kosmetyczny, podobnie jak niegdyś odkrycie dotyczące ludzkiego łożyska, z którego robi się odmładzające serum do twarzy…

Natasza Lasky

Zobacz także:

Jedzenie, które psuje cerę! Uważaj!

Istnieję produkty szczególnie niekorzystnie wpływające na cerę. Dowiedz się, czego unikać!

Porada kosmetyczki: Jak usunąć blizny po trądziku?

Jeśli w młodości borykałaś się z nawracającym, uporczywym trądzikiem, z pewnością masz na twarzy kilka nieestetycznych po nim pamiątek…

 

Polecane wideo

Komentarze (92)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.11.2013 18:30
Macie trądzik??? wypryski? grudki? to wszystko to objawy tego że z waszą wątrobą jest coś nie tak. Kupcie sobie coś co regeneruje wątrobę i zobaczycie jakie będą efekty! ja biorę Esen...Fort.... już 2 paczka i efekt jest mega. Ogólnie będę przeprowadzał kurację oczyszczania wątroby... Ehh a tyle lat łykało się różne tabsy, maści, a wszystko to nic nie warte.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.07.2010 18:55
a mi pomógł Photoshop ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2010 19:36
Tutaj wpisz treść komentarza...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.07.2010 19:36
No-Scar jest droższy ale warto zainwestować- w końcu twarz jest Twoja wizytówka
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2010 01:43
CURACNE w tabletkach - rewelacja :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie