Makijaż permanentny brwi - ile się utrzymuje?

Czy makijaż permanentny raz zrobiony, wystarczy na całe życie?
Makijaż permanentny brwi - ile się utrzymuje?
Fot.materiałpartnera
10.04.2024

Makijaż permanentny brwi to sposób, aby wydobyć naturalną urodę i utrwalić efekt zagęszczenia i poprawy koloru włosków. Dzięki niemu nie musisz codziennie wykonywać mozolnego makijażu brwi i zawsze możesz cieszyć się ich doskonałym wyglądem, bez obaw o rozmazanie czy utratę koloru. Wykonanie zabiegu makijażu permanentnego brwi to doskonały pomysł! W ten sposób podkreślone oczy będą zawsze wyglądać pięknie. Czy jednak makijaż permanentny raz zrobiony, wystarczy na całe życie? Okazuje się, że nie - wymaga regularnego odświeżenia. Ile zatem się utrzymuje?

Czym jest makijaż permanentny brwi i dlaczego stał się tak popularny?

Makijaż permanentny to sposób na uzyskanie trwałego efektu wypełnienia luk w łuku, poprawy koloru oraz ustalenia odpowiedniego kształtu, dopasowanego do twarzy. Efekt w makijażu permanentnym brwi jest podobny do codziennego make-upu, który wykonujesz - kredką, cieniem czy pomadą. Zasadnicza różnica polega na trwałości. Brwi permanentne są zawsze w świetnym stanie. Nie rozmazują się w ciągu dnia, a po nocy nie musisz ich ponownie poprawiać. Są zawsze gotowe i doskonale piękne. Codzienny, mozolny makijaż brwi jest przeszłością. Już nie musisz stale troszczyć się o wygląd brwi. Raz wykonany makijaż permanentny, pozostanie piękny przez bardzo długi czas.

Jego powstawanie przypomina nieco wykonanie tatuażu, ale trzeba pamiętać, że tu pigment jest aplikowany znacznie płycej pod skórą. Istnieje wiele sposobów wykonania makijażu permanentnego, który pozwala uzyskać gęste brwi, poprawę koloru i bardzo naturalny efekt. Najlepsze linergistki i linergiści - jak nazywa się specjalistki i specjalistów tej profesji - potrafią wykonać makijaż permanentny oczu, w tym także brwi, który doskonale jest dopasowany do urody, rysów twarzy i jej oprawy. Nic dziwnego, że zabieg makijażu permanentnego brwi jest coraz chętniej wykonywany, podobnie zresztą, jak makijaż permanentny ust czy oczu.

Trwałość makijażu permanentnego brwi - co na nią wpływa?

Choć może się wydawać, że makijaż permanentny brwi raz wykonany, wystarczy na całe życie, podobnie, jak tatuaż, tak nie jest. W przeciwieństwie do tatuażu pigment jest umieszczany znacznie płycej, dlatego nie ma on takiej trwałości. I to właśnie między innymi sam sposób wykonania makijażu permanentnego wpływa na to, jak długo będzie on w doskonałym stanie. Co jeszcze? Nie bez znaczenia jest jakość pigmentu - im lepszej jakości kosmetyk, tym mniejszy potencjał blaknięcia koloru.

Warto też zadbać o codzienną pielęgnację. Właściwe nawilżenie i wsparcie skóry, poprzez stosowanie kremów, serum i masek ma znaczenie dla poprawy trwałości makijażu permanentnego. Szczególnie ważna jest jednak eksfoliacja, a więc usuwanie martwego naskórka. Mocne peelingi, regularnie stosowane, obniżają trwałość makijażu permanentnego, przyczyniając się do zwiększenia efektywności procesów regeneracyjnych skóry. A to właśnie proces odnowy naskórka w znacznym stopniu wpływa na to, jak długo utrzymuje się makijaż permanentny.

Chcąc zachować lepszą trwałość makijażu permanentnego brwi, warto chronić skórę przed ekspozycją słoneczną. Promieniowanie UV pogarsza wygląd brwi i trwałość pigmentacji.

Makijaż permanentny brwi a rodzaj skóry - czy to ma znaczenie?

Na trwałość makijażu permanentnego brwi wpływa w dużym stopniu rodzaj skóry. Permanentne brwi utrzymują się efektywniej na niektórych rodzajach cery. O tym kilka słów za chwilę. Warto pamiętać, że każdy organizm reaguje nieco inaczej na pigment i dlatego trwałość efektu nie zawsze jest taka sama. Jak utrzymuje się makijaż permanentny brwi w zależności od odcienia i typu skóry?

Jasna a ciemna skóra

Doświadczenie pokazuje, że na jasnej skórze pigment blaknie wolniej, dlatego efekt makijażu jest trwalszy w porównaniu do cery o ciemniejszym kolorycie. Oczywiście duże znaczenie mają przeprowadzane zabiegi pielęgnacyjne skóry.

Makijaż permanentny a skóra dojrzała

To cera wymagająca szczególnej uwagi. Przed zabiegiem warto zadbać o jej pielęgnację, zwiększając nieco jej elastyczność i gęstość, by efekt utrzymał się dłużej i był bardziej satysfakcjonujący.

Brwi permanentne a skóra tłusta i mieszana

Nadmierne wydzielanie sebum może przyczynić się do pogorszenia trwałości makijażu permanentnego brwi. Przyspieszony proces odnowy komórkowej w tym przypadku sprawi, że będą one potrzebowały częstszego odświeżania.

Makijaż permanentny na skórze suchej

Ten typ skóry sprzyja utrzymaniu trwałości pigmentu. Świetnie wchłania kolor i zatrzymuje go na dłużej. Warto jednak zadbać o jej właściwe nawilżanie, by poprawić jej kondycję.

Sprawdź sklep dla linergistek https://quantumpmu.com

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

Na trwałość makijażu permanentnego ma wpływ wiele czynników, dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o czas utrzymywania się efektu. Uznaje się, że jest to około 2-3 lata, co jest dość długim okresem, w czasie którego masz spokój i nie musisz martwić się makijażem i wyglądem swoich brwi. Po tym czasie warto zadbać o dopigmentowanie. Nie czekaj, aż blaknięcie będzie postępować. Jak tylko zauważysz pierwsze efekty pogorszenia jakości makijażu permanentnego brwi, umów się na ponowny zabieg. Dzięki temu utrzymasz jakość swoich brwi. Jest to także okazja na drobne zmiany, związane z kształtem czy kolorem.

Jak przedłużyć trwałość makijażu permanentnego?

Chcąc zachować jak najdłuższą trwałość brwi permanentnych, należy przede wszystkim postawić na właściwą pielęgnację i dbałość o nie, poprzez:

  • nawilżanie i odżywianie skóry - codzienna pielęgnacja to must have. Wybieraj kosmetyki z witaminą E, o działaniu nawadniającym i chroniącym skórę przed wysuszeniem. Powinny one zawierać cenne dla skóry substancje aktywne, wspomagające jej dobrostan;

  • ochronę przeciwsłoneczną - wykorzystuj produkty o najwyższym stopniu ochrony z filtrami SPF 50. Wiele kremów tego rodzaju możesz stosować jako bazy pod makijaż. Są lekkie i nie pozostawiają tłustego filmu - idealne do noszenia na co dzień;

  • stosowanie odpowiednich peelingów - tu szczególnie warto uważać na intensywnie działające, także w głębszych warstwach naskórka, peelingi kwasowe, przyspieszające procesy odnowy skóry, co wpływa na skrócenie trwałości zabiegu.

Do wykonania makijażu permanentnego brwi należy też stosować dobrej jakości pigmenty, które zapewniają właściwy efekt i trwałość.

Makijaż permanentny brwi to jeden z najwygodniejszych sposobów na piękną oprawę oczu, bez konieczności wykonywania codziennego, tradycyjnego makijażu. Dzięki odpowiedniemu postępowaniu i włączeniu właściwej pielęgnacji możesz cieszyć się nim nawet przez 3 lata!

 

Artykuł sponsorowany

 

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie