Plastry na wągry – skuteczne i bezpieczne usuwanie zaskórników

Sprawdź jak działają plastry na nos i czy są skutecznym rozwiązaniem w walce z zaskórnikami!
Plastry na wągry – skuteczne i bezpieczne usuwanie zaskórników
Fot.stock.adobe.com
16.08.2023

Wągry to najczęstsze niedoskonałości skóry, które mogą pojawiać się niezależnie od jej typu. Jeśli i Ty widzisz je na własnej twarzy, pamiętaj, że wyciskanie zaskórników nie jest rozwiązaniem. Wyciskając niedoskonałości, ryzykujesz uszkodzeniem skóry i nadkażeniem zmian. Skutecznym i całkowicie bezpiecznym sposobem na walkę z wągrami są plastry oczyszczające. Koniecznie wybierz odpowiednie dla siebie, jeśli jeszcze nie masz ich w swojej kosmetyczce.

Nie wyciskaj wągrów! Sięgnij po plastry oczyszczające

Wągry mogą pojawiać się na skórze pod wpływem różnych czynników, w tym przede wszystkim przez:

  • niedokładne oczyszczanie skóry twarzy;
  • nadmiar produkowanego przez skórę sebum;
  • korzystanie z kosmetyków zatykających pory;
  • nieregularne złuszczanie martwego naskórka;
  • zanieczyszczenia powietrza;
  • niezdrową dietę i stres.

Tego rodzaju niedoskonałości uznaje się za najczęstsze i pojawiające się na różnych typach skóry w różnym wieku. Wiele osób próbuje poradzić sobie z nimi samodzielnie, wyciskając wągry ze skóry. Czy to odpowiedni sposób? Specjaliści są co do tego zgodni – może on prowadzić do zaostrzenia zmian i nadkażenia ich. Co więcej, wyciskanie zaskórników zwykle nie jest skuteczne, a pory dość szybko znów się wypełniają.

Skutecznym sposobem na pozbycie się zaskórników są plastry na wągry. Mają one delikatne, a zarazem mocno oczyszczające działanie, które nie ma żadnego negatywnego wpływu na kondycję skóry.

Tajemnica pięknej cery – jak działają plastry na wągry?

Plastry na wągry mają zwykle niewielkie rozmiary. Nakłada się je na dokładnie oczyszczoną skórę i pozostawia na niej przez kilka lub kilkanaście minut. Po tym czasie należy je zdjąć, a odrywając je od powierzchni skóry, często można zauważyć zanieczyszczenia, które odchodzą od niej wraz z plastrem.

Najczęściej używane są plastry oczyszczające na nos, ponieważ to właśnie w okolicach nosa pojawia się największa ilość zaskórników. Plastry na nos mają odpowiedni kształt, żeby z łatwością dopasować je do tej części twarzy.

Plastry usuwające zaskórniki mają wysoką zawartość składników oczyszczających. Składniki mogą jednak delikatnie różnić się od tych, które znajdziesz w preparatach do codziennego użytku. Ich zadaniem jest wnikanie w głąb skóry, by odblokować i oczyścić pory. Często wybierane są przede wszystkim plastry zawierające węgiel aktywny.

Plastry na zaskórniki a inne metody walki z niedoskonałościami

Plastry na zaskórniki to aktualnie najbardziej polecany sposób na walkę z tego rodzaju niedoskonałościami skóry. Nie są one jednak jedynym produktem tego typu. W sklepach i drogeriach znajdziesz między innymi pianki czy żele o podobnym działaniu. Czy są one równie skuteczne?

Jeśli zmagasz się z widocznymi wągrami, możesz korzystać z różnych kosmetyków o działaniu oczyszczającym. Pamiętaj jednak, że żele czy płyny, które zmywasz po krótkim masażu skóry, nie będą tak skuteczne, jak plastry z węglem aktywnym pozostawione na jej powierzchni na kilkanaście minut.

Polecaną alternatywą dla plastrów są maseczki oczyszczające, które również pozostawia się na skórze na określony czas. To dobry wybór zwłaszcza wtedy, gdy zaskórniki pojawiają się nie tylko w okolicach nosa, ale na całej powierzchni skóry twarzy.

 

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie